До Полтави на галушки. Гастрономічно-музейний тур

1400 грн

До Полтави на галушки. Гастрономічно-музейний тур

Дати: 
с 01.04.2017 - 02.04.2017

Галушки – українська національна страва, яка готується із вареного тіста. Так історично сталося, що Полтава є столицею українських галушок, і для того щоб скуштувати (а можливо, навіть, наїстись галушок) – варто їхати саме у Полтаву. Ми й поїдемо. Крім галушок будуть власноварені пиво, настоянки та наливки, а ще олія, український модерн, бароко і класицизм. Приєднуйтесь!

Що спільного між диканським де-фуа, краківською клюшкою, наполітанським тортеліні, токійським данго та пекінським джао? Все це галушки! І спробувати перелічені страви можна буде у Першій галушковій мануфактурі під час туру. Крім власне дегустації, ви почуєте історію створення Першої галушкової та дізнаєтесь про різноманітні галушкові страви. І спробуєте їх, і наїстеся. А потім буде прекрасний ресторан «Аtmosphere» із власними крафтовими напоями: ексклюзивним пивом, настоянками і наливками. Home made: калганівка, хріновуха, імбирівка, вишнівка, лимончелло; пиво світлий лагер, темне, червоне, пшеничне, світлий ель. Ночівля запланована у прекрасному готелі «Аtmosphere»

Полтава – батьківщина засновника української літературної мови і драматургії Івана Котляревського. Ми завітаємо до садиби-музею митця, відновленої за акварельними ескізами Тараса Шевченка. У будинку садиби Іван Котляревський народився, провів більшу частину свого життя та помер. Тут він переносив на папір мову, звички та поведінку місцевого населення; тут народжувалася “Енеїда” – поема, що вважається першим художнім твором нової української літератури.

Якщо у російській літературі класичним вважається гумор Миколи Гоголя, також уродженця Полтавщини, то взірцем українського літературного гумору досі є гумор Котляревського. У музеї-садибі Івана Котляревського ми матимемо змогу, можливо, подивитись дещо під іншим кутом на нашого класика та його творчість.
Полтава архітектурна відзначається яскравими зразками таких стилів, як класицизм (ансамбль Круглої площі), українське бароко (Успенський собор, Хрестовоздвиженський монастир), український модерн (будівля земської управи). Всі ці пам’ятки ми також обов’язково розглянемо.
Як би не оцінювали Полтавську битву та її наслідки для України, в історії міста вона стала чи не вирішальною подією. На початку 19 століття Полтаву, як місто бойової слави, було обрано центром новоствореної губернії.

Перебіг подій Північної війни, Полтавської битви, яка певним чином вплинула на хід європейської історії, участь у ній українських козаків добре представлені у історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви». Це єдиний в Україні музейний заклад, що входить до Міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО. На території заповідника та у самій Полтаві залишилася величезна кількість пам’ятників, пов’язаних з цією подією. Історичне трактування, як правило, повинне передбачати не менше двох поглядів на одну подію. Музей історії Полтавської битви – один з нечисленних прикладів різнобічного висвітлення ходу Північної війни, її визначальної битви та наслідків для різних країн. 
Який зв'язок між історією молодого полтавчанина Олександра Шагрія та американською космічною програмою «Аполлон» і першими висадками людини на Місяць? Цей зв'язок має ім’я – Юрій Кондратюк. Більш детально з неймовірною та загадковою долею видатної людини, яку, мінімум, двічі відносили до зниклих безвісті, ознайомимось під час відвідин музею авіації та космонавтики.
Як виготовлялася олія 100 років тому і за допомогою яких механізмів, ми зможемо побачити під час невеликої екскурсії в інтерактивному музеї олії в с. Мачухи. І не тільки побачити, а й взяти безпосередню участь у процесі, після чого спробувати на смак отриманий продукт.

! На тур поширюються усі знижки наших постійних клієнтів.


Програма по дням:

 1. 7-00 – виїзд з Києва.
  9-30 – технічна зупинка у місті Пирятин.
  11-30 – прибуття в Полтаву, огляд центральної частини міста.
  12-45 – обід.
  13-30 – продовження оглядової екскурсії історичною частиною Полтави.
  14-30 – краєзнавчий музей (колишня земська управа) ззовні та всередині.
  15-20 – Успенський собор, Іванова гора.
  16-20 – музей-садиба Івана Котляревського.
  17-00 – Перша галушкова мануфактура. Міні-екскурсія. Вечеря із страв з галушок з усього світу на вибір.
  19-00 - поселення у готель. Вільний час. Вина та живе пиво у ресторані готелю за бажанням або прогулянка вечірнім містом.

 2. 8-20 – 9-20 сніданок (галушки, у вартість не включено), виселення з готелю.
  9-20 – переїзд до історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» з єдиним в Україні музеєм, включеним до міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО.
  12-00 – повернення в Полтаву, переїзд у с. Мачухи під Полтавою, відвідування інтерактивного музею олії.
  13-30 – Обід. Продовження дегустацій галушок з усього світу (у вартість не включено)
  14-20 – Музей авіації та космосу, неймовірна історія життя Олександра Шагрія – Юрія Кондратюка, видатного винахідника та теоретика космічних польотів, члена Зали Слави Музею історії космосу в Нью-Мексико (США)
  15-00 – 16-00 - вільний час. Збір, виїзд до Києва

  20-00 прибуття в Киї

ЗАМОВИТИ

Місце збору групи: 
Метро "Палац Україна"
Місце та час завершення: 
Метро "Теремки"
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід, обід у перший день, ночівля
Додаткові витрати: 
Вхідні квитки до музеїв, вечеря, сніданок, обід у другий день (харчування передбачено у галушковій мануфактурі, тому всі будуть обирати страви самостійно, комплексний варіант тут не підходить).

ЗАМОВИТИ