Трансільванія: замки, фортеці та храми.

€ 255

Трансільванія: замки, фортеці та храми.

Дати: 
с 01.05.2020 - 04.05.2020

Британський принц Чарльз, який має садибу у Трансільванії, якось сказав: "Трансільванія, головний експортний товар Європи. В Британії немає нічого подібного, а якби було - ми б зробили його головним туристичним регіоном Європи". Тутешні красоти не злічити, але краса тут справжня, як у гарній казці, де є добро і зло, де є багаті й бідні, де є гори і долини, коні й іржаві потяги...

Тутешніх замків не злічити, тутешня готика вражає, синтез народів тут неймовірний, а історія унікальна.

В давні часи Трансільванія була князівством, у складі Угорського королівства. Вона спочатку складалася із семи міст (тому і називалась Семиграддя), потім із дев'яти, та цілої купи сіл, які не мали феодалів. Трансільванію, на запрошення угорських королів, заселили й розбудували німецькі колоністи-євангелісти. Це саме вони звели величезні готичні собори, потужні міські мури, замки та замки-церкви. Столицею цього казкового князівства був Германштадт - нині місто Сібіу, яке стане апогеєм нашої мандрівки, адже воно одне із найцікавіших у Європі.

А останньою столицею Трансільванії, вже у час румунського комунізму, було місто 

Маршрут: Чернівці - Херман - Прежмер - Брашов - Бран - Ришнув - Фегераш - Сібіу - Хунедоара - Медіаш  - Бієртан - Сігішоара - Тиргу Муреш - Кам'янець-Подільський

Це те, що вас вразить найглибше. Маршрут дуже насичений - він не із легких, але він вартий зусиль.

Румунія – суцільне відкриття. Не тому, що я її раніше не бачив, а тому, що інформація про неї дуже скупа й суха. Замок Дракули, Трансільванія, цигани – от і все. Це не Італія, Іспанія або Англія, про які ми «по замовчанню» знаємо значно більше, тому й очікуємо більше. Від Румунії очікуєш небагато, а вона дає неймовірну кількість вражень і головне – відкриття тут на кожному кроці. От, наприклад місто Орадя (Oradea). Та я, професійний географ, чув цю назву кілька раз, точніше читав її, і навіть не знав як вона правильно звучить (чи Орадеа, чи Орадє), і куди ставити наголос. Інтернет не розсипався до неї у особливих компліментах (потім з’ясувалося, що нормальні статті є, але шукати їх потрібно було ретельніше), тому чергова ночівля в цікавому румунському місті обіцяла нам зранку кілька годин цікавої прогулянки. Затримались ми майже на день – більшого дозволити собі не змогли, залишали із обіцянкою повернутися. А якщо я вирішив повернутися ще – місто суперцікаве. (Від автора туру)

!!! Увага! Ціна на тур указується в євро. Ніякі знижки не діють.

!!! Зверніть увагу! Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту мандрівки.

УВАГА! За необхідності (наприклад, за відсутності квитків на потяг) ми можемо довезти до Чернівців власним транспортом 26 червня, та забрати із Чернівців 1 липня.

Вартість туру 245 ЄВРО (в гривнях по курсу на момент проплати).


Програма по дням:

 1. 7:45 - зустріч на залізничному вокзалі Чернівців; виїзд;

  - перетин кордону (може зайняти кілька годин);

  - далі ми будемо їхати через мальовничі Східні Карпати, стрімкими серпантинами із Буковини до Трансільванії;

  - переїзд до Прежмера (Prejmer) 394 км: огляд церкви-фортеці XIII ст., яка є об'єктом ЮНЕСКО; це найбільша укріплена церква Румунії;

  - переїзд до Хермана (Hărman): огляд церкви-фортеці XIII ст.;

  - переїзд до Брашова (Braşov): огляд історичного центру: міських башт та мурів, Чорної церкви;

  - вільний час;

  - поселення у готель, вечеря (у вартість не включена).

  Загальний кілометраж 420 км.

  Увага! У зв'язку із насиченою програмою та тривалим переїздом централізований обід у кафе не передбачений - прохання запасатись канапками. 

 2. 8:30 - сніданок; виїзд;

  Бран: екскурсія у замок Дракули;

  - переїзд до Ришнова (Râşnov): огляд середньовічної фортеці, зведеної хрестоносцями;

  Фагараш (Făgăraş): огляд середньовічної фортеці, зведеної на початку XIV ст.;

  - Сібіу (Sibiu) - колишня столиця Трансільванії Hermannstadt - одне із найцікавіших міст Європи: огляд історичного центру міста;

  Зранку, вже при сонячному світлі, ми побачили «очі» Сібіу – численні мансардні вікна, які мають напівкруглу форму й черепичні «брови» - із кожного будинку вони розглядали нас своїм похмурим поглядом.

  Уявіть собі класне німецьке місто із середньовічною величезною старувкою (історичним центром), купою башт, дзвіниць, вузеньких вуличок, закуте у оборонні стіни, але притрушене якимось колоритним пилом, розбавлене банями православних соборів, із значною кількістю невилизаних, живих будівель, в яких час ніби зупинився років 300 тому. Оце і є Сібіу. А чому німецьке? Тому що місто збудували німці, які до другої світової війни становили тут більшість.

  Сібіу раніше називалося Германштадт – вдумайтесь у цю назву. Це був багатовіковий центр трансільванських саксів. Взагалі то саксами вони не були – це були переважно німецькі переселенці із долини Мозеля, але угорці називали усіх німців саксами, в тому числі і тих, які на запрошення мадярських монархів колонізували Трансільванію. Германштадт був головним їхнім містом, відповідно і самим багатим.

  - вільний час;

  - поселення у готель; вечеря (у вартість не включена).

  Загальний кілометраж близько 200 км.

 3. 8:30 - сніданок; виїзд;

  - переїзд до Хунедоари (Hunedoara): огляд одного із найцікавіших замків Румунії;

  - переїзд у Медіаш (Mediaș):  огляд історичної частини міста;

  - Б'єртан (Biertan): огляд церкви-фортеці XIII ст., яка є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО;

  - Сігішоара (Sighișoara): огляд історичного центру міста, який включений в ЮНЕСКО, як об'єкт Світової спадщини. Місто є батьківщиною Дракули;

  - вільний час;

  - поселення у готель; вечеря.

  Загальний кілометраж 340 км.

 4. 7:30 - сніданок; виселення із готелю; виїзд;

  - переїзд у Тиргу Муреш: огляд центральної частини міста, яке було останньою "столицею" Трансільванії та замку;

  перетин кордону може зайняти кілька годин;

  - переїзд у Кам'янець-Подільський, потяг 118 (23:38)

  Загальний кілометраж 480 км.

  Увага! У зв'язку із насиченою програмою та тривалим переїздом централізований обід у кафе не передбачений - прохання запасатись канапками. 

Місце збору групи: 
Чернівці, залізничний вокзал
Місце та час завершення: 
Кам'янець-Подільський, залізничний вокзал
До вартості входить: 
Транспорт, ночівлі, сніданки, кваліфікований екскурсійний супровід по всьому маршруту.
Додаткові витрати: 
Харчування (крім сніданків), вхідні квитки в окремі об'єкти (замки, церкви-фортеці).
Примітки: 
Увага! Ціна на тур указується в євро. Ніякі знижки не діють. Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту. Вартість туру 245 ЄВРО. Оплата в гривнях відповідно до курсу. !!! Можливе централізоване замовлення квитків, але при 100% передплаті вартості квитків.
Маршрут на карті: 

Добавьте отзыв о туре