Туреччина. Казковий Караденіз: Сафранболу та Амасра

€ 320

Туреччина. Казковий Караденіз: Сафранболу та Амасра

Дати: 
с 29.04.2020 - 03.05.2020

Тур розрахований виключно на малу групу до 8 осіб. Транспорт - комфортний мікроавтобус.

Чи бували ви у Туреччині? Ну звичайно, скажете ви, хто ж там не був. А чи бачили ви Туреччину? Ну як... мовчанка... бували, значить бачили. А от і ні - були ви на курортному узбережжі, адаптованому для неймовірного туристичного потоку, з усього світу; ви були на вилизаному і вичуханому курортному узбережжі. А чи впевнені ви, що вся Туреччина така? Запевняємо вас - ні. Ця величезна країна дивує і заворожує зовсім не на курортах, які виглядають вже, майже як європейські. Поїхали з нами, і ви побачите шматочок справжньої Туреччини.

Давня знайома – загадкова Туреччина – вже вкотре хоче нас здивувати. Землі, де квітли та занепадали три імперії, де знаходили прихисток втікачі, та куди відправлялися по здобич наші земляки-відчайдухи. Дивні краї, де, немов у казці, замість грошей розраховуавлись прянощами, а міжміським транспортом слугували верблюди. Тут проходив Шовковий Шлях, для подорожуючих яким був зведений чималий караван-сарай, що й досі використовується за призначенням. Для нас ці краї – далекий південь, що лежить за морем, а для турків – крайня північ. Тут і досі пригощають стравою, що була винайдена Ноєм наприкінці плавання і за яку не можна брати гроші. Тут берег схожий на кримський, гори – на Карпати, а усе решта – на ілюстрації з книжки, прочитаної у дитинстві. Ці землі називають „Карадениз”, що з старотурецької перекладається „Чорномор`я”. Щоразу, коли вирушаємо у подорож цими землями, ми водночас поринаємо в подорож у часі, де перестаєш розуміти, на скільки століть занурився у минуле. Запрошуємо шановних мандрівників, які захоплюються незвичними маршрутами, скласти нам компанію у подорожі по цих дивовижних місцях. 

Маршрут: Анкара - Сафранболу - Йорюккьой - Амасра -  Бартин - Анкара

Гостинний та сучасний аеропорт Анкара зустріне нас у нічний час – це зручно, адже рейсів буде небагато і нам не доведеться довго чекати своєї черги на паспортному контролі. Назва аеропорту „Есенбо`а” походить від містечка, біля якого він розташований і перекладається як „спокійний бугай”. А от столичний автовокзал має кумедну назву „АШТИ”, яка складається з перших літер чотирьох слів повної офіційної назви. Звідси ми вирушаємо зручним рейсовим автобусом на північ, на берег Чорного моря. Дорога займе близько чотирьох годин, під час якої будуть зупинки на чай у спеціально пристосованих місцях. 

Гори, що підступають до моря здаються нам знайомими та водночас незнайомими. Смереки та платани тут звичайні сусіди, а пальмовий гай на краю майже карпатської полонини змушує нас повірити у неймовірне. Нарешті, проскочивши кілометровий тунель, ми стаємо свідками видовища, що здатне заворожити будь-кого: внизу під нами на острові знаходиться старовинне місто, оточене руїнами фортеці. На острів веде кам`яний міст, по якому можна пройти з більш сучасної частини міста, що причаїлася у долині. Обабіч долини здіймаються гори, порослі сосною серед якої де-не-де стирчать сучасні корпуса готелів та пансіонів. Скрізь по морю – від порту і скільки сягає око – розкидані десятки яхт, рибальських човнів, сейнерів та навіть океанських суден, які потрапляють сюди, минуючи Босфор.

Тур розрахований виключно на малу групу до 8 осіб. Транспорт - комфортний мікроавтобус.

Ми рекомендуємо авіаперельот компанією Pegasus:

Київ - Анкара, виліт 29 квітня, 2:50. Вартість станом на 25 лютого 67 долларів.

Анкара - Київ, виліт 4 травня, 00:05. Вартість станом на 25 лютого 49 долларів.

Вартість авіаперельоту у загальну вартість не включено. Квитки купуються самостійно, але у випадку необхідності ми можемо допомогти із купівлею квитків.


Програма по дням:

 1. 1 день

  29 квітня

  Нічний переліт, аеропорт Анкара. 

  6:00 – переїзд (близько 3 годин) у місто Сафранболу (провінція Карабюк);

  Сафранболу є об'єктом Списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Його комплекс збереженої забудови османського типу є одним із найбільших у світі. Тут величезна кількість пам'яток архітектури та історії. Більшість готелів розміщені у старовинних будинках.

  -  легкий сніданок в старомі місті; перше знайомство із містом;

  - оглядова екскурсія: основні пам'ятки міста, мечеті, караван-сараї,  бані;

  Весь центр старого міста - величезний, колоротний, надзвичайно цікавий базар, де продають неймовірну кількість місцевих сувенірів - в жодному місті ви не побачите такої кількості виробів місцевих майстрів, які роблять усе прямо у вас на очах. А ще тут купа екзотичних овочів і фруктів, а спецій, усіляких горішків, бобів така кількість кольорів, що у очах рябить. Лукум тут найкращий у світі, а виторгувати його можна за смішну ціну. Тут багато локант - ресторанчиків домашнього типу. Їжа смачнізна й цікава. Багато страв із головною місцевою спецією - шафраном - це обов'язково треба куштувати.

   - обід та вечеря – за бажанням в ресторанах домашньої кухні (гіди порекомендують заклади);

 2. 2 день

  30 квітня

  08:00 - сніданок; 

  - переїзд у гори;

  - підйом до карстової печери; прохід печери між дивовижними склепіннями кольорових сталактитів.

  - переїзд у долину, що знаходиться поблизу, до акведука та каньйону Токатли; 

  Колись тут над прірвою римляни побудували акведук, що чудово зберігся. Над долиною можна вийти на скляний майданчик та з висоти оглянути територію заповідника. Спускаємося сходами у прохолоду між скелястими стінами. Десь у траві по берегах струмка можна побачити квітку шафрана, що пересівається тут сам собою. Неподалік ще є невеличкі лани, де його вирощують, але сіють його восени – у жовтні. Проходимо стежками вздовж річки, повертаємось на оглядовий майданчик. 

  - обід;

  - переїзд в село Йорюк;

  Тут колись жили чабани, а тепер їхні нащадки влаштували в своїх будинках приватні музеї і водять екскурсії, розповідаючи, як колись був організований побут.  

  - повернення в Сафранболу;

  - вільний час у місті;

  - вечеря.

 3. 3 день

  1 травня

  08:00 - сніданок в готелі;

  - виселення;

  - переїзд на берег Чорного моря у містечко Амасра;

  - поселення у готель;

  – обід: обов`язково на набережній.  Ви ж не станете заперечувати, якщо вам запропонують запечену рибину, яку рибалки принесли з порту на світанку? 

  - фортеця Амастрида: йдемо вивчати фортецю, що своїми руїнами відмежовує верхнє місто від гавані.

  Колись давні амастридці тут тримали облогу, обороняючись від морських грабіжників. Згодом з заможного міста Амасра перетворилася на невеличкий рибальський порт, яким не дуже цікавилися пірати. Землетрус зруйнував стіни та башти фортифікаційних споруд, але відновлювати їх вже не було потреби: містечко перетворилося на курорт. Історію цих берегів ми побачимо у музеї Амасри, що знаходиться поблизу малої гавані: вражає нашарування епох, що залишили свої відбитки на кожному кроці. У другій половині дня відпочиваємо хто як хоче – купається в морі, гуляє, вивчає місцеві страви або просто спить після нічної дороги.

  - вечеря.

   

 4. 4 день

  2 травня

  08:00 сніданок;

  - острів фортеці: після сніданку по стародавньому мосту переходмо на острів, з якого й починалася історія Амасри.

  З тих часів тут мало що залишилося – укріплення здебільшого стоять в руїнах, а на місці старих мурів було зведено більш сучасне житло. Але ми підем далі – туди, де будиночки стоять над самою прірвою, де за киплячою протокою знаходиться ще один острів, єдиними мешканцями якого є майже міфічні кролики. Колись там стояв монастир, від будівель якого залишилося саме поросле мохом каміння. Виходимо у найвищу точку – маяк. Мабудь, це найбільш привабливе місце для фотографа: ми бачимо море, ми бачимо гори, ми бачимо панораму міста у найкращих та найнеочікуваніших ракурсах. Обходмо весь острів, повертаючись до містка, яким сюди ж потрапили. 

  - обід;

  - вільний час в Амасрі;

  - можна здійснити екскурсію навколо островів на катер;

  - вечеря.

 5. 3 травня

  5 день

  09:00 - сніданок;

  - збираємо речі, купуємо сувеніри;

  - переїзд у Бартин: огляд історичного центру міста;

  - обід;

  - переїзд в аеропорт Анкара (близько 4 годин);

  - дорогою робимо бонусні зупинки

   - вилітаємо в Київ.

   

 6.  

   

Місце збору групи: 
Анкара. Аеропорт Есенбоа
Місце та час завершення: 
Анкара. Аеропорт Есенбоа
До вартості входить: 
Ночівлі, транспорт, екскурсійний супровід по всьому маршруту тура, організаційний супровід, сніданки.
Додаткові витрати: 
Харчування (крім сніданків), вхідні квитки до музеїв, авіаперельоти.
Примітки: 
Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи концепції та змісту тура. Тур розрахований виключно на малу групу до 8 осіб. Транспорт - комфортний мікроавтобус.
Маршрут на карті: 

Добавьте отзыв о туре