Дводенна Полтава. Прогулянки з архітектором та виготовлення галушок

1900 грн

Дводенна Полтава. Прогулянки з архітектором та виготовлення галушок

Дати: 
12.05.2018 - 13.05.2018

В туристичному середовищі чомусь сформувалась думка, що Полтава – місто на один день. Якщо поїздка або екскурсія – то одноденна, а якщо дводенна, то на другий день Опішня з Диканькою. Ми завжди вважали такий підхід не зовсім справедливим (до речі і по відношенню до Опішні з Диканькою теж), і тому вирішили запропонувати дводенний тур, присвячений виключно Полтаві. 
Отже, під час прогулянок містом дізнаємось про етапи його забудови та представлені в ньому архітектурні стилі; почуємо неймовірні історії життя людей, пов’язаних з Полтавою; пройдемось як основними туристичними маршрутами, так і тихими вуличками з мінімальною кількістю людей і автомобілів на одиницю площі. Саме на таких вуличках, як кажуть корінні полтавці, можна відчути справжню Полтаву. 


Але не минемо й основні туристичні атракції. Українське бароко, український модерн, класицизм – кожен з цих архітектурних стилів представлений в Полтаві видатними зразками, повз які ми, звісно, не зможемо пройти. Круглу площу, полтавський краєзнавчий (колишнє губернське земство), Успенський собор, Хрестовоздвиженський монастир, Спаську церкву, Білу альтанку, Дворянський банк, «будинок з мінаретом» та інші архітектурні пам’ятки ми обов’язково побачимо.

Що спільного між диканським де-фуа, краківською клюшкою, наполітанським тортеліні, токійським данго та пекінським джао? Все це галушки! І ви спробуєте їх - спочатку приготувати, а потім і скуштувати.

Як би не оцінювали Полтавську битву та її наслідки для України, в історії міста вона стала чи не вирішальною подією - на початку 19 століття Полтаву, як місто бойової слави, було обрано центром новоствореної губернії.
Перебіг подій Північної війни, Полтавської битви, яка вплинула на хід європейської історії, участь у ній українських козаків добре представлені у історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви». Це єдиний в Україні музейний заклад, що входить до Міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО. Музей історії Полтавської битви – один з нечисленних прикладів підходу різнобічного висвітлення ходу історичних подій. В даному випадку Північної війни, її визначальної битви та наслідків для різних країн. 

Який зв'язок між історією молодого полтавчанина Олександра Шаргія, американською космічною програмою «Аполлон» і першими висадками людини на Місяць? Цей зв'язок має ім’я – Юрій Кондратюк. Більш детально з неймовірною та загадковою долею видатної людини, яку, мінімум, двічі відносили до зниклих безвісті, ознайомимось під час відвідин музею авіації та космонавтики.

Павленки -  історична місцевість в межах сучасної Полтави. Спочатку козацьке село, потім – місце дислокації садиби відомого художника Григорія Мясоєдова та зібрань творчої еліти міста. Зараз територію садиби займає гравіметрична обсерваторія Інституту геофізики НАН України. Чим займається установа із такою складною на слух назвою з’ясуємо на місці «з перших вуст». І можливо, за сприятливої погоди, навіть зможемо поспостерігати за Місяцем та зірками.

Полтава туристична, Полтава архітектурна, Полтава гастрономічна, Полтава історична, Полтава музейна, Полтава наукова, Полтава мистецька, Полтава справжня, якою її відчувають самі полтавці. Кожен із згаданих аспектів час від часу буде виходити на передній план протягом двох днів відвідин міста. Наш тур – не перше знайомство, не одноденне побачення з Полтавою, а пропозиція познайомитись з нею ближче. 

 

! Максимальна знижка на тур - 5%


Програма по дням:

 1. 7-00 – виїзд з Києва (м. Палац «Україна»).
  9-30 – технічна зупинка у місті Пирятин.
  11-30 – прибуття в Полтаву, огляд центральної частини міста. Ансамбль Круглої площі: збережені, відновлені та зруйновані пам’ятки.
  13-00 – обід.
  13-40 – продовження оглядової екскурсії історичною частиною Полтави, під час якої побачимо як загальновідомі туристичні об’єкти, так і ті пам’ятки, що нечасто потрапляють до екскурсійних маршрутів. Краєзнавчий музей (колишня земська управа, чи не найяскравіший зразок українського модерну) ззовні та всередині, Спаська церква (унікальна споруда у споруді), Успенський собор (українське бароко), Іванова гора та прилеглі вулички.
  16-30 – переїзд до Хрестовоздвиженського монастиря (XVII - ХІХ ст.)
  18-00 – Перша галушкова мануфактура. Майстер-клас з виготовлення галушок. Вечеря із страв з галушок з усього світу на вибір.
  19-20 – прогулянка історичною місцевістю Павленки з садибою Г. Мясоєдова та Полтавською гравіметричною обсерваторією. За сприятливих погодних умов, спостереження за Місяцем та зірками.
  21-00 - поселення у готель. Вільний час. Настоянки та живе пиво у кафе готелю за бажанням.

   

 2. 8-30 – 9-30 підйом, виселення з готелю, сніданок.
  9-30 – переїзд до історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» з єдиним в Україні музеєм, включеним до міжнародної організації військово-історичних музеїв під егідою ЮНЕСКО. По дорозі - зупинка біля «каплиці на місці селянського табору», яку вважають єдиною культовою спорудою, зведеною в стилі український модерн.
  12-00 – прогулянка Першотравневим проспектом та вул. Шевченка: 
  Музей авіації та космосу, неймовірна історія життя Олександра Шагрія – Юрія Кондратюка, видатного винахідника та теоретика космічних польотів, члена Зали Слави Музею історії космосу в Нью-Мексико (США). Колишній інститут шляхетних дівчат (університет імені Ю. Кондратюка), обласна лікарня ім. М.В. Скліфософського.
  14-20 – Обід. За бажанням - продовження дегустацій галушок з усього світу.
  15-00 – 16-00 - вільний час. За бажанням - факультативне відвідання руїн найбільшої пам'ятки громадської архітектури міста (необхідно мати закрите взуття). Збір, виїзд до Києва.

  21-00 прибуття в Київ (м. Харківська)


  Організатори залишають за собою право дещо змінювати програму без втрати загального обсягу послуг

ЗАМОВИТИ

Місце збору групи: 
Метро "Палац Україна"
Місце та час завершення: 
Метро "Харківська"
До вартості входить: 
Транспорт, супровід, екскурсії за програмою в Полтаві, обід у перший день, готель, сніданок, майстер-клас з виготовлення галушок (базовий пакет), вхідні квитки до музеїв за програмою, страховка.
Додаткові витрати: 
Вечеря в перший день, обід у другий день (харчування передбачено у галушковій мануфактурі, тому всі будуть обирати страви самостійно, комплексний варіант тут не підходить), екскурсії в музеях (разом близько 50 грн, вартість може змінюватись в залежності від кількості осіб в групі), додаткові витрати під час майстер-класу з виготовлення галушок за умови виходу за рамки базового пакету (від 15 до 40 грн в залежності від вибору страви, яка виготовляється).

ЗАМОВИТИ

Додати новий коментар