Кіпр. Триденна програма

€ 170

Кіпр. Триденна програма

Дати: 
05.03.2020 - 08.03.2020

Що робити на Кіпрі в березні? Море ж холодне. Ну, якщо чесно, не таке воно вже й холодне. 18 градусів - хіба ж це холодно? Хоча місцевий люд не купається, але у нас би з води не вилазили. Вдень найхолодніше +13, а часто +25. Ви забуваєте про зиму, адже навколо буяє зелень. Повсюдно цитрусові: лимони, апельсини і помело чавлять автівки на дорогах. Гранати засихають на деревах. Кактуси, як бур'ян, а ще й з плодами. Агава із стеблами в 5 метрів. В озерах хлюпочуться тисячі фламінго... Що ж це за зима така?

Маршрут: Ларнака - Лімасол - Нікозія

У багатьох Кіпр асоціюється із пляжним відпочинком, але, для мандрівника, цей острів значно цікавіший взимку (у них це так, просто назва - зима). Без страшної спеки, без натовпу туристів, зима на Кіпрі - найкращий період, щоб дослідити його. А досліджувати там є що, адже подібного синтезу культур і традицій, на досить обмеженій території, ви більше не знайдете. Незліченні античні пам'ятки - їх тут на кожному кроці, і не дивно - колись Кіпр був частиною Греції, і навіть богиня Афродита, вийшла із води саме тут; купа справжньої, зрілої, і, навіть, пломеніючої готики - спадщина рицарів-хрестоносців; численні мечеті й квартали мусульманської забудови - недаремно, і нині, Північний Кіпр - фактично, частина Туреччини; цікаво, що купа мечетей - колишні, часто величезні, готичні собори - рідко де зустрінеш готичні мечеті, із височезними мінаретами. 

Кіпр - це осередок спадщини венеціанців, адже Нікозія - одна з найбільших венеціанських фортець, та і взагалі одна з найбільших фортець, зведених у середньовіччя. Вузенькі вулички, неймовірна кількість храмів і місто у двох країнах - визнаній і невизнаній, Кіпрі, і Північному (читай турецькому) Кіпрі. Нині немає проблем із проходом на турецьку частину Нікозії, вона надзвичайно цікава. Ніяких штампів у паспорт там не ставлять.

Кіпр - це значний шмат британської колоніальної спадщини, що й підтверджує рух на дорогах та повсюдно поширена англійська мова. Британські будівлі, перенесуть вас в історичні фільми про піратів: колоніальний суд (колишній) в оточенні пальм - неймовірна атракція. А ще сакральна православна архітектура - аж не віриться, що православна, так на неї вплинули проекти заморських британських  територій.

Святі місця: християнські, як церква Святого Лазаря, мусульманські, як мечель Хала Султан Теке (із сотнями котів на території) - святині світового значення, зокрема згадана мечеть - п'ята мусульманська святиня в світі.

Ларнака - головний аеропорт країни. Саме в цьому місті ми будемо базуватись. Важко знайти невелике провінційне місто, з такою кількістю пам'яток. Античні руїни, старовинні православні храми, католицькі монастирі, мусульманські мечеті (діючі і закинуті), і навіть, покинутий лепрозорій, із діючою церквою (колись це був храм прокажених). Купа кафешок, ресторанчиків, в тому числі із морепродуктами. Розкішна набережна й безкрає море.

Лімасол - курортна столиця Кіпра. Бачили фільми, із нескінченними, фешенебельними районами на березі моря - оце про Лімасол. Скляні, розкішні будинки набережної, змінюються типовими середземноморськими кварталами, вузьких, двохповерхових вуличок. Тут дуже багато англійців, а ще більше (згідно із статистикою) росіян, тут є турецький і вірменський квартали, тут життя вирує вдень і вночі, тут вболівають за футбол і згадують Ричарда Левове Сердце, який вінчався колись в цьому місті.

А ще ми побачимо Солоне озеро Ларнаки, яке взимку наповнене водою, і є ареалом рожевих фламінго. Навколо купа архітектурних пам'яток, кактуси і пальми.

Ви не знайдете жодної європейської країни, де взимку тепліше ніж на Кіпрі. Тут сніг бачили, лише по телевізору, або високо в горах. Приєднуйтесь до зимової мандрівки туди, де не знають, що таке зима. Температура повітря вдень від 13 до 25 градусів, а температура води в морі в середньому +18. Зимові ціни на продукти наближаються до загальноєвропейських. Вартість вечері з морепродуктів (восьминоги, кальмари, креветки, риба та молюски в мережі "Оушен Баскет") в середньому 20-30 євро з особи.

!!! Важливо. Зазначена вартість туру розрахована, зважаючи на ціни зими 2018 року, тому вона може змінитись (на нашу думку, несуттєво). 

Це не пляжно-релаксаційний тур, а екскурсійний - зважайте на це при замовленні.

Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту туру.

У вартість не включено авіаперельот.

Дати туру приурочені до розкладу польотів літаків компанії Wizzair із Києва. Вартість польту туди-назад (Київ - Ларнака - Київ) на 18.01.2020 року становить приблизно 2700 грн. Поспішіть купити квитки

Київ Жуляни (IEV)  Ларнака (LCA): чт, 05 березня 2020 р.
18:30 - 21:20

Ларнака (LCA)  Київ Жуляни (IEV): чт, 08 березня 2020 р.
21:55 - 00:55

На Кіпрі ми будемо пересуватись на громадському транспорті (трансфери аеропорт - Ларнака - аеропорт, переїзди: Ларнака - Лімасол - Ларнака, Ларнака - Нікозія - Ларнака)

Всі фото зроблені нами в січні 2018 року.


Програма по дням:

 1. 5 березня. Перший день

  22:00 - зустріч із групою в аеропорту Ларнаки; переїзд (громадським транспортом) та поселення в готель;

 2. 6 березня. Другий день

  8:00 - сніданок;

  - переїзд в Нікозію (громадським транспортом): огляд історичної частини міста, розташованої у межах мурів венеційської фортеці. Вузенькі вулички, численні православні церкви та мечеті; резиденція архієпископа;

  - вільний час;

  - за бажання можна самостійно (можливий неофіційний супровід гіда) відвідати турецьку частину Нікозії (перехід дость простий: швидкий паспортний контроль без жодних штампів);

  Турецька частина Нікозії - одна з найбільш цікавих ділянок Кіпра, тут розташовані неймовірні архітектурні пам'ятки, але, оскільки Турецький Кіпр є незаконним (невизнаним ніким крім Туреччини) територіальним утворенням - ми не маємо морального права, здійснювати офіційний супровід туристів, хоча неофіційно ми можемо супроводжувати бажаючих прогулятися цією частиною Нікозії, але офіційної відповідальності не несемо.

  20:00 - повернення у Ларнаку.

 3. 7 березня. Третій день

  8:00 - сніданок;

  - переїзд до міста Лімасол (громадським транспортом): огляд набережної та історичної частини міста;

  - вільний час в Лімасолі;

  18:00 - повернення у Ларнаку.

 4. 8 березня. Четвертий день

  8:00 - сніданок

  10:00 - пішохідна екскурсія історичним центром Ларнаки: церква Святого Лазаря, приморський форт, набережна, мечеть, численні пам'ятки архітектури Ларнаки;

  16:00 -  вільний час;

  18:30 - трансфер до аеропорту;

  21:55 - відліт до Києва.

Місце збору групи: 
Аеропорт Ларнака
Місце та час завершення: 
Аеропорт Ларнака
До вартості входить: 
Екскурсійно-організаційний супровід, ночівлі;
Додаткові витрати: 
Авіапереліт (приблизно 100 євро), громадський транспорт, вхідні квитки, харчування.
Примітки: 
Це не пляжно-релаксаційний тур, а екскурсійний - зважайте на це при замовленні. На Кіпрі ми будемо пересуватись на громадському транспорті. Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту туру. У вартість не включено авіаперельот. Дати туру прив'язані до розкладу польотів літаків компанії Wizzair із Києва.
Маршрут на карті: 

Додайте відгук про тур