Кіпр взимку. Острів Афродіти без натовпу туристів

€ 350

Кіпр взимку. Острів Афродіти без натовпу туристів

Дати: 
19.01.2020 - 26.01.2020

Що робити на Кіпрі взимку? Море ж холодне. Ну, якщо чесно, не таке воно вже й холодне. 18 градусів на Водохреща - хіба ж це холодно? Хоча місцевий люд вже не купається, але у нас би з води не вилазили. Вдень найхолодніше +13, а часто +25. Ви забуваєте про зиму, адже навколо буяє зелень. Повсюдно цитрусові: лимони, апельсини і помело чавлять автівки на дорогах. Гранати засихають на деревах. Кактуси, як бур'ян, а ще й з плодами. Агава із стеблами в 5 метрів. В озерах хлюпочуться тисячі фламінго... Що ж це за зима така?

Маршрут: Ларнака - Лімасол - Пафос - Нікозія - Хірокітія - Лефкара - Фамагуста - Саламіс

У багатьох Кіпр асоціюється із пляжним відпочинком, але, для мандрівника, цей острів значно цікавіший взимку (у них це так, просто назва - зима). Без страшної спеки, без натовпу туристів, зима на Кіпрі - найкращий період, щоб дослідити його. А досліджувати там є що, адже подібного синтезу культур і традицій, на досить обмеженій території, ви більше не знайдете. Пам'ятки невідомих цивілізацій, як у Хірокітії  - місто, якому вже майже 9 тисячоліть, незліченні античні пам'ятки - їх тут на кожному кроці, і не дивно - колись Кіпр був частиною Греції, і навіть богиня Афродита, вийшла із води саме тут; купа справжньої, зрілої, і, навіть, пломеніючої готики - спадщина рицарів-хрестоносців; численні мечеті й квартали мусульманської забудови - недаремно, і нині, Північний Кіпр - фактично, частина Туреччини; цікаво, що купа мечетей - колишні, часто величезні, готичні собори - рідко де зустрінеш готичні мечеті, із височезними мінаретами. 

Кіпр - це осередок спадщини венеціанців, адже Нікозія - одна з найбільших венеціанських фортець, та і взагалі одна з найбільших фортець, зведених у середньовіччя. Вузенькі вулички, неймовірна кількість храмів і місто у двох країнах - визнаній і невизнаній, Кіпрі, і Північному (читай турецькому) Кіпрі. Нині немає проблем із проходом на турецьку частину Нікозії, вона надзвичайно цікава. Ніяких штампів у паспорт там не ставлять.

Кіпр - це значний шмат британської колоніальної спадщини, що й підтверджує рух на дорогах та повсюдно поширена англійська мова. Британські будівлі, перенесуть вас в історичні фільми про піратів: колоніальний суд (колишній) в оточенні пальм - неймовірна атракція. А ще сакральна православна архітектура - аж не віриться, що православна, так на неї вплинули проекти заморських британських  територій.

Святі місця: християнські, як церква Святого Лазаря, мусульманські, як мечель Хала Султан Теке (із сотнями котів на території) - святині світового значення, зокрема згадана мечеть - п'ята мусульманська святиня в світі.

Пафос - об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Місто, яке відповідає своїй назві. Головна археологічна скарбниця Кіпра. Неймовірні мозаїки, створені тисячі років тому вразять вас, як вражають вони мільйони інших туристів.

Ларнака - головний аеропорт країни. Саме в цьому місті ми будемо базуватись. Важко знайти невелике провінційне місто, з такою кількістю пам'яток. Античні руїни, старовинні православні храми, католицькі монастирі, мусульманські мечеті (діючі і закинуті), і навіть, покинутий лепрозорій, із діючою церквою (колись це був храм прокажених). Купа кафешок, ресторанчиків, в тому числі із морепродуктами. Розкішна набережна й безкрає море.

Лімасол - курортна столиця Кіпра. Бачили фільми, із нескінченними, фешенебельними районами на березі моря - оце про Лімасол. Скляні, розкішні будинки набережної, змінюються типовими середземноморськими кварталами, вузьких, двохповерхових вуличок. Тут дуже багато англійців, а ще більше (згідно із статистикою) росіян, тут є турецький і вірменський квартали, тут життя вирує вдень і вночі, тут вболівають за футбол і згадують Ричарда Левове Сердце, який вінчався колись в цьому місті.

А ще ми побачимо Солоне озеро Ларнаки, яке взимку наповнене водою, і є ареалом рожевих фламінго. Навколо купа архітектурних пам'яток, кактуси і пальми.

Ми пропонуємо факультативно, у вільні дні, відвідати неймовірно цікаві міста на турецькій частині Кіпру (Північно-Кіпрська Турецька республіка): Саламіс (античне місто, колишня столиця Кіпру), Кіренія та Фамагуста (Фамагусту можна вважати одним із найцікавіших міст у Європі).

Ви не знайдете жодної європейської країни, де взимку тепліше ніж на Кіпрі. Тут сніг бачили, лише по телевізору, або високо в горах. Приєднуйтесь до зимової мандрівки туди, де не знають, що таке зима. Сонце у січні сходить о 6:00, а заходить о 18:00. Температура повітря вдень від 13 до 25 градусів, а температура води в морі в середньому +18. Зимові ціни на продукти наближаються до загальноєвропейських. Вартість вечері з морепродуктів (восьминоги, кальмари, креветки, риба та молюски в мережі "Оушен Баскет") в середньому 20-30 євро з особи.

!!! Важливо. Зазначена вартість туру розрахована, зважаючи на ціни зими 2019 року, тому вона може змінитись (на нашу думку, несуттєво). 

Це не пляжно-релаксаційний тур, а екскурсійний - зважайте на це при замовленні.

Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту туру.

У вартість не включено авіаперельот.

Дати туру приурочені до розкладу польотів літаків компанії Wizzair із Києва. Вартість польоту туди-назад (Київ - Ларнака - Київ) у серпні 2019 року становить приблизно 100 євро. Поспішіть купити квитки

Київ Жуляни (IEV)  Ларнака (LCA): чт, 19 січня 2020 р.
18:30

Ларнака (LCA)  Київ Жуляни (IEV): чт, 26 січня 2020 р.
21:55

Всі фото зроблені нами в січні 2018 року.


Програма по дням:

 1. Перший день

  19 січня

  22:00 - зустріч із групою в аеропорту Ларнаки; переїзд та поселення в готель;

 2.  Другий день

  20 січня

  - сніданок;

  - пішохідна екскурсія історичним центром Ларнаки: церква Святого Лазаря, приморський форт, набережна, мечеть, численні пам'ятки архітектури Ларнаки;

  - вільний час у Ларнаці;

   

 3. Третій день

  21 січня

  8:00 - сніданок;

  - виїзд до міста Пафос: огляд численних пам'яток історичної частини міста, яка є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО;

  - переїзд до міста Лімасол: огляд набережної та історичної частини міста;

  - вільний час в Лімасолі;

  19:30 - повернення у Ларнаку.

 4. Четвертий день

  22 січня

  8:00 - сніданок;

  - переїзд в Нікозію: огляд історичної частини міста, розташованої у межах мурів венеційської фортеці. Вузенькі вулички, численні православні церкви та мечеті; резиденція архієпископа;

  - вільний час;

  - за бажання можна самостійно (можливий неофіційний супровід гіда) відвідати турецьку частину Нікозії (перехід дость простий: швидкий паспортний контроль без жодних штампів);

  Турецька частина Нікозії - одна з найбільш цікавих ділянок Кіпра, тут розташовані неймовірні архітектурні пам'ятки, але, оскільки Турецький Кіпр є незаконним (невизнаним ніким крім Туреччини) територіальним утворенням - ми не маємо морального права, здійснювати офіційний супровід туристів, хоча неофіційно ми можемо супроводжувати бажаючих прогулятися цією частиною Нікозії, але офіційної відповідальності не несемо.

  20:00 - повернення у Ларнаку.

 5. П'ятий день

  23 січня

  - сніданок;

  - вільний день;

  Рекомендована факультативна програма (у вартість не включена):

  - мандрівка на турецьку частину Кіпра:

  - античне місто Саламіс, перша столиця Кіпра: античні руїни, амфітеатр, храми;

  - монастир святого Варнави: місце поховання апостола Варнави;

  - місто Фамагуста: одне із найцікавіших міст Європи: величезна фортеця, приморські форти, незліченні храми та руїни храмів, турецька їжа та колорит;

  Вартість поїздки буде залежати від кількості пасажирів, у січні 2019 року ми наймали авто на 7 пасажирів, і вартість була 25-30 євро з особи.

 6. Шостий день

  24 січня

  8:00 - сніданок;

  - мечеть Хала Султан Текке - п'ята святиня мусульманського світу, зведена на місці загибелі тітки, яка виховала пророка Магомеда; тут мешкають сотні котів;

  - загадкове поселення Хірокітія - об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО;

  - гірське село Лефкара, яке є найвідвідуванішим туристичним селом Кіпру: тут зберігся старовинний принцип забудови, та древні ремесла - плетіння переживних виробів та виробництво срібних прикрас;

  19:30 - повернення у Ларнаку.

 7. Сьомий день

  25 січня

  - сніданок;

  - вільний день;

  Можемо рекомендувати факультативну поїздку у місто Кіренія - одне із найцікавіших на Кіпрі. Воно розташоване та турецькій частині Кіпру. Вартість буде залежати від кількості пасажирів-туристів.

 8. Восьмий день

  26 січня

  8:00 - сніданок, виселення із готелю;

  - вільний день;

  - рекомендуємо здійснити прогулянку до турецького акведука берегом солоного озера

  - трансфер до аеропорту;

  21:55 - відліт до Києва.

Місце збору групи: 
Аеропорт Ларнака
Місце та час завершення: 
Аеропорт Ларнака
До вартості входить: 
Транспорт (крім авіаперельоту), екскурсійний супровід, сніданки, ночівлі.
Додаткові витрати: 
Авіапереліт (приблизно 100 євро), вхідні квитки, харчування (крім сніданків).
Примітки: 
Це не пляжно-релаксаційний тур, а екскурсійний - зважайте на це при замовленні. Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту туру. У вартість не включено авіаперельот. Дати туру приурочені до розкладу польотів літаків компанії Wizzair із Києва. Вартість польту туди-назад (Київ - Ларнака - Київ) у серпні 2019 року становить приблизно 100 євро. Поспішіть купити квитки.
Маршрут на карті: 

Додайте відгук про тур