Пошукова форма

Край тевтонських замків


Головна - Тури - Польща

€ 310

Край тевтонських замків

Дати: 
26.04.2019 - 01.05.2019

Без нічних переїздів, автобусом із Києва, ми помандруємо до таємничих земель колишньої країни тевтонців. Тикоцин та Ольштин, Лідзбарк-Вармінський та Фромборк, Квідзин, Нідзіца, Цеханув та незабутній, і найбільший у світі цегляний Мальборк – вражаючі замки, які ми побачимо. Свято готики, похмуре середньовіччя, свіжий подих Балтії та красиві міські старувки… Хоча, звичайно, ми побачимо значно більше, адже будуть і ратуші, і Ринки, і кляштори, і храми. Ми побуваємо у Білостоку, із палацом Браницьких, який називають польським Версалем, відвідаємо найбільший, найдавніший і найбільш шанований православний монастир Польщі у місті Супрасль – його заснували ченці Києво-Печерської лаври, і його називають польською лаврою. Поїхали!

Маршрут: Київ – Ковель – Влодава – Лєсна-Підляска – Білосток – Супрасль – Тикоцин – Ольштин – Лідзбарк-Вармінський – Фромборк – Мальборк – Квідзин – Нідзіца – Цеханув – Люблін – Київ

Тевтонський орден був особливою країною, абсолютно не схожою на інші країни світу. Військово-релігійна держава, яка від місіонерів виросла до страшних, непереможних вояків, які наводили жах на всю Європу і керувались Великим магістром. Столицею цієї країни було місто Марієнбург, яке нині називається Мальборк, і яке буде головною родзинкою нашої подорожі. Магістри жили у неприступному замку, який нині є найбільшим у світі, серед цегляних замків. Його ми обов’язково відвідаємо.

А на Великдень, 28 квітня, ми побуваємо у Польській лаврі – монастирі Супрасль, який заснували ченці Києво-Печерської лаври ще у 15 столітті. І ми фактично повторимо їх шлях, адже будемо виїжджати із Києва.

В перший день (26 квітня) ми здійснимо автобусний переїзд від Києва (м. Житомирська) до Ковеля. Виїзд о 17:00. В 23:00 – 23:30 ми можемо бути вже у готелі, звідки наступного ранку (27 квітня) вирушимо на польський кордон. Щоденні переїзди у нас будуть переважно нетривалі, й лише в останній день (від Любліна до Києва) ми проїдемо 600 км, але якісною автодорогою.

У Польщі власна валюта  - злоті, яку ми зможемо виміняти біля кордону (хоча є  обмінники й у Києві).

Усі готелі на території Польщі, які ми попередньо забронювали для ночівлі, порядку трьох зірок, а два з них є ще й спа-готелями, тому можете брати купальники – можливо матимете час на спа-процедури.

!!! Увага! Клубні знижки на закордонні тури не поширюються. Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи змісту туру.

!!! Головна концепція турів ТОВ «Україна Інкогніта» - краєзнавство, а не музеєзнавство. Ми відвідуємо музеї, але це не першочергові об’єкти у наших турах – першочерговими є пам’ятки архітектури та природи. У цій подорожі ми запланували відвідання замків-музеїв, які оплачуються додатково: у Лідзбарку-Вармінському (підйом на вежу 10 злотих), Фромборку (5 злотих), Мальборку (35-45 злотих), Квідзину (10 злотих), Нідзіці (8 злотих) та Цехануві (6 злотих). Організатори туру не відповідають за графік роботи музеїв.


Програма туру:

  1. 1 день, 26 квітня.

    17:00 – виїзд із Києва (метро Житомирська);
    - переїзд, технічні зупинки;

    23:00 - 23:30 – приїзд до Ковеля, поселення у готель (готель у Ковелі у вартість туру не включено, але організатори зобов’язуються організувати резерв та поселення);

  2. 2 день, 27 квітня.

    7:00 – виїзд із готелю, переїзд до кордону; перетин кордону може зайняти більше двох годин;

    - переїзд до Влодави (Wlodawa). Влодава (Володава) була одним із північних міст Русі на західному її кордоні. До операції «Вісла» тут мешкала велика українська громада. Нині містечко відоме своїм костьолом святого Людвіка, який ми оглянемо.

    - переїзд до Лєсної-Підляски (Lesna Podlaska). В селі розташована римо-католицька святиня – базиліка святих Петра і Павла, яку звели у 1731-1752 рр. Її ми оглянемо. Статус малих базилік надає Папа Римський лише великим храмам, які мають особливі заслуги. 

    - переїзд до Білостоку (Bialystok). Білосток – столиця Підляського воєводства. 300 тисяч населення. Місто відоме із 15 століття. Воно здавна відігравало важливу роль у житті Підляшшя (східного регіону Польщі), було центром губернії. В місті розташована значна кількість пам’яток архітектури, серед яких найвідомішою є палацово-парковий ансамбль родини Браницьких.

    Цей комплекс називають: «Польський Версаль», «Версаль Підляшшя» або «Версаль Півночі». Колись це був готичний замок, але у 18 столітті Браницькі перебудували його у пізньобароковий палац, який став одним із кращих у Польщі. Також варта уваги уся стара частина Білостоку, яку ми обов’язково подивимось: ратуша, площа Ринок, численні храми та старовинна житлова забудова.

    - вечеря (в історичному центрі міста);

    - поселення у готель. Ночівля.

    ! Просимо запастись канапками, адже, зважаючи на перетин кордону, ми не впевнені, що матимемо час на повноцінний обід десь у кафе.

    ! Бонусною зупинкою може бути відоме руське (в минулому) місто Дрогичин. Тут приймав корону Данило Галицький.

    У Білостоку ми забронювали готель рівня 2-3 зірок.

  3. 3 день. 28 квітня. Великдень.

    7:30 – сніданок; виселення із готелю;

    - переїзд до Супрасля (Suprasl) – найбільшого православного монастиря Польщі. Монастир у Супраслі заснували ченці Києво-Печерської лаври, на замовлення коронного гетьмана Литви Ходкевича. Відбулося це у 15 столітті. Основою монастиря є великий готичний собор, зведений у рідкісному стилі «литовської» готики. Нині монастир називають «Польською лаврою». Символічно, що ми відвідаємо цю святиню у свято Великодня.

    - переїзд до Тикоцина (Tykocin). Тикоцин – містечко, де час, ніби зупинився – це найстаріший збережений урбаністичний комплекс історичного Підляшшя, із типом забудови, характерним для єврейського міста. Один із найбільших довоєнних центрів єврейської культури у Польщі. До реєстру пам’яток занесено понад 100 об’єктів. Головною пам’яткою міста є відбудований замок короля Жигмонда Августа.

    - переїзд до Ольштина (Olsztyn). Столиця Вармінсько-Мазурського воєводства. Місто має великий історичний центр із значною кількістю пам’яток архітектури, серед яких варто відмітити замок Капітули Вармінської (14 ст.) та величезну готичну базиліку святого якуба, із дзвіницею 63-метрової висоти (14 ст.). Варто відмітити залишки міських мурів, Високу Браму (14 ст.), костьол святого Лаврентія (14 ст.), Стару Ратушу (поч. 17 ст.), Нову Ратушу, єврейську забудову міста.

    - вечеря (в історичному центрі);

    - поселення у готель, ночівля.

    У Ольштині ми забронювали готель Віленський (4 зірки).

  4. 4 день. 29 квітня.

    7:30 – сніданок, виселення із готелю;

    - переїзд у Лідзбарк-Вармінський (Lidzbark-Warminski). Це місто майже півтисячоліття було центром історичного регіону Пруссії, який називався Вармія. Головною пам’яткою Лідзбарку є замок Біскупів Вармінських, який відносять до кращих замків Польщі. Цю неймовірну готичну будівлю звели в середині 14 століття. Серед міських пам’яток варто побачити міські фортифікації, брами, колегіату Петра і Павла, яку побудували ще у 1315 році.

    - переїзд у Фромборк (Frombork). Це місто, де 33 роки прожив Міколай Коперник, який був каноніком фромборкського кафедрального собору, облаштував у ньому бібліотеку, обсерваторію, займався астрономією та зробив свої найбільші відкриття. Саме у Фромборку могила видатного вченого і ми маємо її побачити. Кафедральний собор Фромборка – архікатедральна базиліка, де й поховано Коперника, видатна, всесвітньовідома пам’ятка готичної архітектури 14 століття. Поряд розташовано вежу Коперника, на яку можна піднятися (плата 5 злотих) – краєвид міської старувки та Балтійського моря відкривається неймовірний. Разом із численними баштами та мурами базиліка утворює замок Фромборка.

    - переїзд у Мальборк. Огляд колишньої столиці Тевтонського ордену – Марієнбургу, та їхньої головної резиденції – найбільшого у світі цегляного замку. Ось як пише про замок відомий мандрівник Андрій Бондаренко:

    Ordensburg Marienburgне просто замок. Це - найкрасивіший замок Європи, еталон готичного замку, найбільший середньовічний цегляний замок у світі. Ще багато епітетів можна підібрати, можна безкінечно роздивлятися фотографії в інтернеті, читати путівники і чисельні статті про Мальборк. Але поки поки ви самі сюди не приїдете і не побачите все на власні очі, ви не зрозумієте цієї величі.

    - обід (ми можемо пообідати в одному із місцевих кафе);

    - огляд замку Марієнбург;

    - поселення у готель, ночівля.

    У Мальборку ми забронювали спа-готель Majewski Hotel & SPA (3 зірки).

  5. 5 день. 30 квітня.

    7:30 – сніданок, виселення із готелю;

    - переїзд до Квідзина (Kwidzyn) – міста, яке відоме своїм великим готичним замком – замком Капітули Померанської, який свого часу був однією із найпотужніших твердинь хрестоносців. Тут розташована дуже відома санітарна вежа – величезна башта-туалет. У місті зберіглося немало пам’яток. Крім замку обов’язково треба побачити готичний конкатедральний собор Яна Євангеліста, зведений у 14 столітті.

    - переїзд до Нидзиці (Nidzica) – колишнього прусського міста Нейденбург. Тут зберігся ще один великий замок хрестоносців, який звели ще у 14 столітті.

    - переїзд у Цеханув (Ciechanow) – тут зберігся замок мазовецьких князів, зведений у 14 столітті. 

    - переїзд до Любліна (Lublin) – 270 км. Одне із найвідоміших історичних міст Польщі. Тут був розташований коронний трибунал країни, тут укладали Люблінську унію у 1569 році, згідно з якою Україна стала частиною Польщі. Люблін має видатну старовинну забудову. Зважаючи на тривалість переїзду ми матимемо вечірню прогулянку по центральній частині Любліна: старовинні величні кам’яниці, храми, Люблінський замок.

    - поселення у готель.

    В Любліні ми забронювали Best Hotel Agit Congress&Spa (3 зірки).

  6. 6 день. 1 травня.

    7:00 – сніданок, виселення із готелю;

    - переїзд до села Столп'є. Короткий огляд сторожевої вежі руських князів.

    - переїзд до Холма (Helm). Огляд центральної частини міста, яке, свого часу було столицею Галицько-Волинського князівства, і в якому поховано Данила Галицького. Ми відвідаємо Замкову гору та історичний центр міста, побачимо будинок, в якому народився Михайло Грушевський.

    - переїзд до кордону;

    - перетин кордону (може зайняти більше 2-х годин);

    - переїзд до Києва (510 км). Дорогою виконуємо технічні зупинки.

    - повернення у Київ.

     

Місце збору групи: 
Київ, метро Житомирська
Місце та час завершення: 
Київ, метро Житомирська
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід, ночівлі у готелях (2-4 зірки), сніданки.
Додаткові витрати: 
Харчування (обіди, вечері), вхідні квитки (у Лідзбарку-Вармінському (підйом на вежу 10 злотих), Фромборку (5 злотих), Мальборку (35-45 злотих), Квідзину (10 злотих), Нідзіці (8 злотих) та Цехануві (6 злотих).
Примітки: 
!!! Увага! Клубні знижки на закордонні тури не поширюються. Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи змісту туру. !!! Головна концепція турів ТОВ «Україна Інкогніта» - краєзнавство, а не музеєзнавство. Ми відвідуємо музеї, але це не першочергові об’єкти у наших турах – першочерговими є пам’ятки архітектури та природи.
Маршрут на карті: