Країна скам'янілих легенд. Туреччина. Каппадокія.

€ 320

Країна скам'янілих легенд. Туреччина. Каппадокія.

Дати: 
18.05.2019 - 24.05.2019

Ніхто не знає всієї правди про минуле Каппадокії, але будь-хто, приїхавши, здатен зробити справжнє відкриття. Тут історія лине в минуле так глибоко, що змушена якось домовлятися з палеонтологією. Високочолі вчені чухають потилиці, не встигаючи складати докупи факти про минуле цієї дивовижної країни. Фотографи, що приїздять сюди з усього світу, знаходяться у постійному пошуку ракурсів, адже з кожним кроком та кожною миттю „картинка” змінюється. Місцеві мешканці, що здавна живуть у прабатьківських оселях, зненацька знаходять у своїх підвалах таємні ходи у забуті підземні міста. Та й сама природа не бариться змінювати ландшафт, не даючи звикнути до кам`яних хвиль, що немов би застигли і в той же час не стоять на місці. Контролювати час тут непросто: то він сповільнюється, то жене, а буває, несподівано, як гуне у минуле... Зрештою, можна вважати, що період, проведений у Кападокії, можна не зараховувати у свій біологічний вік.  Пропонуємо перевірити правдивість цього твердження на власному досвіді у нашій компанії – будемо раді розділити з вами все те, чим ця дивовижна земля щиро обдаровує своїх гостей.

Маршрут: Анкара - Гьореме - Ургюп - Мустафапаша - Ортахісар - Аванос - Аксарай - Гюзельюрт - Анкара

До Анкари дістаємося літаками авіакомпанії Pegasus. Ми, за необхідності, допоможемо у купівлі авіаквитків.

Увага! Організатори мають право змінювати маршрут, не змінючи загального змісту туру.

Вартість туру:

5 осіб - 410 євро (467 долларів);

8 осіб - 365 євро (417 долларів);

12 осіб - 330 євро (377 долларів);

16 осіб - 320 євро (366 долларів);


Програма по дням:

  1. Нічним рейсом вирушаємо з Києва до Анкари, де нас зустрічає місцевий водій автобуса. Дорога до готелю займе близько трьох з половиною годин. Зупинки будуть дві: на сніданок та на майданчику біля озера Туз – водойми, що майже висохла, але накопичило в собі мільйони тон солі. Якщо дощів не було давно, по поверхні озера можна навіть ходити. 
    Селище Гьореме, колишня Корама. Колись тут жили хетти, а хто до них – невідомо. З другого століття нашої ери сюди втікали від римлян християни. З дев`ятого століття тут діяла митрополича кафедра. Понад п`ятдесят років у Гьореме живуть лише турки. Тепер тут знаходиться Національний Парк, що охороняється ЮНЕСКО. Заселяємось у готель. Після відпочинку з дороги на нас чекає короткий ознайомчий маршрут долинами Зерве та Земі, де ми побачимо руїни печерних поселень та завітаємо до підземної церкви, яку також використовували у якості фортифікаційної споруди. Наприкінці  маршрута піднімемось на оглядовий майданчик, де почуємо коротку розповідь про те, які геологічні процеси спричинили утворення такого дивного ландшафту

  2. Після сніданку в готелі автобусом вирушаємо у місто Ургюп, що грецькою мовою мав назву Евбея. Тут знаходяться винарні „Турасан”, відомі на весь світ. На скелястому плоскогірї над містом ми побачимо руїни печерного замку, де міщани тримали оборону під час облоги. На одному з схилів пагорба знаходиться будинок, де жив православний святий Іоан Руський, який народився на Полтавщині. Після Ургюпа вирушаємо у містечко Мустафапаша, стару назву якого – Сінассос – пам`ятають і досі. Місто має складну, переплетену історію і варте особливої уваги. Тут зберіглася церква святих Костянтина та Олени, де й досі, раз на рік, служать Літургію. У центрі міста дивним чином співіснують мечеті, факультет уніветситету, винзавод, музеї, сучасні печерні будинки та ін.  За межею міста – покинутий монастир Миколая Чудотворця, що був відреставрований місцевою владою. Ми зможемо побачити, де жили монахи, де зберігали їжу, брали воду, робили вино. Хто більш спортивний – зможе пролізти у покинуті келії та спуститися у льохи. Ця долина відома найяскравішими барвами вулканічного туфу. В кінці долини ми знайдемо печерний триповерховий форт, де монастирські насельники заточувались під час навали загарбників. Вирушаємо у місто Ортахісар. Тут народилася свята Ніно. В ті часи місто мало назву Коластри. Будинок її зберігся і ми зможемо туди пройти. Також, у Ортахісарі знаходиться цікавий етнографічний музей і скеля-замок, від якої місто взяло сучасну назву. Наступний пункт нашої подорожі – місто Аванос (колишня Ванесса). Тут з давніх давен працюють майстри гончарної справи. Річка Кизилірмак приносить з гір глину, яку використовують для виготовлення справжніх витворів керамічного мистецтва. Гуляємо по місту, годуємо гусей, що пропливають під канатним мостом, купуємо справжній лукум.

  3. Після сніданку  купуємо продукти для обіду на свіжому повітрі. Берем з собою бутерброди, воду, кепки від сонця. Маршрут на цілий день 18 кілометрів, але ті, хто втомилися, матимуть можливість організовано скоротити програму. Проходимо долини Мескендир, Червону, Рожеву, Білу. Багато ходимо і надзвичайно багато фотографуємо – тримайте акумулятори зарядженими. Цей маршрут входить до списку найбільш „фотогенічних” на планеті. Ми пройдемо ущелинами, де не розійдуться двоє, тунелями, що були пробиті людьми та водою, побачимо підземні церкви, а може, якщо пощастить, зустрінемо місцевих черепах. 

  4. Зустрічаємо день на оглядовому майданчику над Гьореме. Десятки повітряних куль, що висять у повітрі над неземним пейзажем – це видовище, заради якого люди зїзджаються сюди з усього світу. Зустріти такий схід сонця з чашечкою справжньої кави у компанії зграї добрих собак – врвження на все життя. Після сніданку ідемо у „Гьореме музей під відкритим небом” – місце, де зосереджені печерні церкви, що зберіглися найкраще. Неподалік від нього знаходиться Кафедральний храм Токали, збудований понад 1000 років тому. Звідти автобусом вирушаємо у інший музей – долину Зельве. Чотири мільйони років тому тут відбувалися бурхливі вулканічні процеси: кипіла порода й утворювалися величезні порожні кам`яні бульбашки, які ще донедавна слугували житлом для людей. Гірська порода тут особливо крихка й схильна до руйнації, через що людей звідси примусово переселили, а на місці колишнього поселення відкрили музей. Пішки переходимо у долину Пашаба. Колись тут жили монахи-столпники, а зараз це одне з популярних місць організованого туризму – люди, автобуси, верблюди. Але ми знаємо, де можна сховатися від цієї метушні! Їдемо автобусом у село Чаушин. Тут над усім бовваніє скельний замок, вщент проточений штучними печерами. З кожним роком тут стає все небезпечніше – сили природи невблаганні і з часом крихкий камінь завалюється. Ми обійдемо той „мурашник” з протилежного боку, піднімемося на майданчик на вершині, де можна відпочити, проводжаючи вечірнє сонце.

  5. Після сніданку ми прощаємося з Гьореме, виселяємось з готелю та вирушаємо на автобусі у сусідню область Аксарай. Проїхавши сімдесят кілометрів, потрапляємо у долину Ихлара, яка згідно  до деяких рейтингів вважається третьою за красою у світі. Спустившись по сходах, ми побачимо каньон, що був прорізаний у вулканічній породі струмком Белісірма за два мільйони років. Піший маршрут триватиме близько двох годин, після чого ми переїдемо у давно покинутий монастир Селіме. Попри те, що люди пішли звідси дуже давно, стіни та склепіння тримаються сотні років, подекуди навіть зберігши розписи. Зберіглися церкви, житлові кімнати, комора і навіть винарня. Пройдемося покинутим грецьким селом, що стоїть як пам`ятка давнім часам, коли тут вирувало життя. Нарешті ми відправимося у селище Гюзельюрт, що колись звався Ґельвері. Поселяємось в готелі, що насправді є звичайною сільською вулицею, якоє її бачили і сто, і п`ятьсот років тому. Обабіч дороги, що вкладена вичовганою бруківкою, стоять кам`яні паркани, за якими сховалися підземні грецькі будинки-номери готелю. Обідаємо та відпочиваємо, після чого гуляємо по селу, яке дійсно є надзвичайно цікавим туристичним та історичним об`єктом.

  6. Цей день відпочиваємо від метушні. Не кваплячись, вирушаємо на прогулянку Монастирською долиною, що простягнулася повз село. Одразу на вході в долину знаходяться два невеличких підземних поселення, які можна оглянути не поспішаючи. Тут же поряд знаходиться храм, у якому служив святий Григорій Богослов. На протилежному схилі – більш нові церкви, де зараз працюють реставратори. Наш маршрут меньше двох кілометрів, але часу витратимо – як побажаємо. Ще в цей день завітаємо до приватної винарні, де виготовляється вино у амфорах, яким понад дві тисячи років. Бажаючі можуть піти на озеро, пошукати на березі обсидіан. На вечір можна замовити трансфер у термальний готель, що стоїть на березі вулканічного озера – спа сервіс та басейн наповнюється гарячою водою, що б`є з-під землі. Все нове, щойно відкрите.

  7. Складаємо валізи, купуємо сувеніри, вирушаємо в дорогу. На нас чекають чотири години до Анкари з двома зупинками: місто Аксарай та передмісття Анкари –  Гьольбаши, де ми повечеряємо. Вечірнім рейсом вилітаємо в Київ.

Місце збору групи: 
Анкара. Аеропорт
Місце та час завершення: 
Анкара. Аеропорт
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійні послуги, ночівлі, сніданки, музейна картка, страховка.
Додаткові витрати: 
Харчування (обіди, вечері).
Примітки: 
Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту туру. Вартість туру: 5 осіб - 410 євро (467 долларів); 8 осіб - 365 євро (417 долларів); 12 осіб - 330 євро (377 долларів); 16 осіб - 320 євро (366 долларів);
Маршрут на карті: 

Додати новий коментар