Найбільший яр Європи та гирло Росі.

2000 грн

Найбільший яр Європи та гирло Росі.

Дати: 
19.09.2020 - 20.09.2020

Село Хмільна майже повністю лежить у величезному яру. Хати, розкидані по гірським, зарослим грабовим лісом, схилам, ніби сповзають униз, у каньйон. Нині тут мешкає близько шестисот осіб, і майже усі вони знають, що їхній яр - найбільший яр Європи. 

Колись він не був таким величезним. Його агресивний ріст почався у другій половині 19 століття, коли на схилах Канівських гір ліс почали нещадно і масово рубати на дрова для цукрових заводів. Схаменутися заставила катастрофа, яка сталася у 1903 році - навесні із Хмілянського яру та його приток зійшов гігантський сель. Неймовірним грязевим потоком знесло частину Хмільної та сусіднього (однойменного) хутора. Але значно більше постраждали мешканці Михайлівки - села, яке лежить навпроти Хмільної, на іншому березі Росі - земляні маси повністю перекрили русло Росі (майже біля гирла) й воно відвернулося праворуч, прямо у Михайлівку. Нещасну Михайлівку змило майже повністю.

Хмілянський сель мав настільки великий розголос, що про нього почув видатний мандрівник, Нобелівський лауреат Фрітьоф Нансен. Його зусиллями була зібрана значна сума, на яку розпочали робити по закріпленню схилів яру та ліквідації наслідків селю. Мешканці Хмільної висадили на схилах тисячі саджанців дерев, а от мешканцям Михайлівки довелося переселятись на інше місце - Рось вже у старе русло так і не повернулася.

У 1912-1914 рр. на кошти Канівського земства проводились меліоративні роботи і будувались водозбірники. Меліораторам тоді встановили пам'ятник - він ще й досі стоїть біля села Межиріч. Саме та меліорація дозволила розростись Хмільній, сміливо розкинувши свої вулиці на схилах найбільшого яру Європи, а сам яр рости перестав - нині він спокійний та мирний.

Розміри Великого Хмілянського яру дійсно вражають. Його довжина майже 18 кілометрів (хоча значна його частина, зокрема гирло, не у дикому стані - тут розташована сільська забудова і городи), глибина - 80-90 метрів (через значну зарослість яру такі значні стінки візуально не проглядаються). Яр має 500 приток та відгалужень, а периметр загального "спруту" - 123 кілометри - неймовірна цифра.

Приєднуйтесь до нашої мандрівки, в якій ми пройдемо по руслу найбільшого яру Європи. Крім того, ми потрапимо у місце, де Рось та Дніпро з'єднуються - то справжнє водяне царство. Спробуємо пройти ще одним мальовничим яром, віддамо данину поваги великому Кобзарю - без цього не можна, ну і поїдемо до старовинного мосту через Дніпро, який руйнували тричі, але до кінця так і не змогли його знищити. Це буде неймовірна пригода із вечірнім пікніком на Дніпрі. Приєднуйтесь!

!! Форма одягу - міцний одяг для походу, кросівки і змінна пара взуття - в яру може бути мокро. Це не екстремальна мандрівка, але вона потребує певних фізичних зусиль, адже ми будемо багато ходити, а у яру доведеться рухатись поміж завалів.

Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи змісту та концепції туру.


Програма по дням:

 1. 1 день.

  7:30 - виїзд із Києва (ст. метро Теремки);

  - переїзд до села Хмільна;

  - підйом на Канівські гори;

  - спуск Хмілянським яром;

  - огляд одного із Пекарських ярів;

  - підйом на Тарасову гору;

  - поселення у готель.

  За бажанням ми можемо повечеряти у кафе, або купити продукти для пікніка, і поїхати (чи піти) до Дніпра.

 2. 7:30 - сніданок (самостійний);

  - виселення із готелю;

  - переїзд і перехід до лінії впадіння Росі у Дніпро; кілометраж пішого походу буде залежати від якості дороги;

  - переїзд до залишків мосту через Дніпро;

  - повернення до Києва (залежно від часу дорогою можливі бонуси).

Місце збору групи: 
Метро "Теремки"
Місце та час завершення: 
Метро "Теремки"
До вартості входить: 
Транспорт, організаційно-екскурсійний супровід.
Додаткові витрати: 
Ночівля, харчування.
2000 грн

Додайте відгук про тур