Неймовірний Дніпро, Колонія у Кам'янському та суперсобор Олеся Гончара

2500 грн

Неймовірний Дніпро, Колонія у Кам'янському та суперсобор Олеся Гончара

Дати: 
26.10.2019 - 27.10.2019

Найбільше історичне село у світі, найбільшій металургійний комбінат імперії, найбільший єврейський культурний центр світу, найбільший прісноводний акваріум Європи, найцікавіший історичний музей, музей АТО… Все це варто побачити на власні очі. Приєднуйтесь!

Маршрут: Дніпро – Кам’янське – Новомосковськ

Ще рік назад цей маршрут звучав би по іншому: Дніпропетровськ – Дніпродзержинськ – Новомосковськ – під декомунізацію не потрапив лише останній, але і його назва трохи не тойво, куди б краще звучало козацьке Самарь… Але незважаючи на назву у цьому чудовому місті стоїть один із найвеличніших дерев’яних (і не лише дерев’яних) храмів України – герой роману Гончара, козацький диво-собор. І ми його обов’язково побачимо.

Кам’янське стане справжнім шоком інкогніти й маловідомості. Свого часу це було найбільше село світу – тут мешкало 40 тисяч осіб, доки цар-батюшка не дав йому статус міста. У місті, збудованому бельгійцями, провідну роль відігравали поляки – робітники та інженери найбільшого металургійного підприємства імперії – їх було 7 тисяч, й вони звели неймовірний неоготичний костьол, який існує і нині. А потім місто перейменували на честь кривавого поляка Дзержинського… Добре, що пройшла декомунізація… Ви будите одними із перших туристів, які побачать Верхню Колонію – район старовинної забудови, такий собі готовий Уайтчепел.

Ну а головним об’єктом буде неймовірний Дніпро. Тут ми побачимо найбільший єврейський культурний центр у світі «Менору», побуваємо на оглядовому майданчику його 77-метрової вежі, побачимо найбільший прісноводний акваріум Європи, відвідаємо МУЗЕЙ АТО, побачимо експонати одного із найцікавіших історичних музеїв України. Ну й, звичайно, відчуємо колорит колишнього великого губернського центру Катеринослава, від якого тут збереглися, інколи, просто неймовірна забудова та колорит.

Вся мандрівка відбуватиметься місцями "Собору" Олеся Гончара. «Собор» можна вважати романом-попередженням перед загрозливим наростанням ряду тенденцій моральної деградації суспільства у середині шістдесятих років минулого століття в СРСР. Відповідаючи на запитання, що його наштовхнуло на створення цієї книги, письменник сказав:

Хотілося сказати слово на захист того, що було виплекане творчим генієм народу. Було бажання також сказати і про такі негативні явища, як пустодзвонство, кар'єризм, нехтування народною мораллю.

У творі Олесь Гончар використав за основу реальні події і факти: Прототипом Зачіплянки стало приміське селище на Дніпропетровщині, де минули життя і творчість письменника.

У Титані можна побачити монумент Прометею, після революції відлитий і встановлений у Кам'янському.
Собор, зображений у романі, мабуть, найбільше схожий до козацької дерев'яної церкви у Новомосковську, яку, за легендою, в одну ніч побачив і зробив її макет з комишин Яків Погребняк з Нової Водолаги.

Увага! Максимальна знижка на цей тур 10%.

Вартість 2000 грн.


Програма по дням:

 1. 8:00 – зустріч групи на залізничному вокзалі Дніпро-Головний;

  - переїзд до Кам’янського (колишній Дніпродзержинськ): огляд Верхньої Колонії (району, збудованому бельгійцями в кінці ХІХ століття) та головних її пам’яток (церкви, костьолу, заводоуправління та ін.);

  - обід;

  - повернення у Дніпро: екскурсія по історичній частині міста;

  - відвідування найбільшого у Європі прісноводного акваріума;

  - вечеря;

  - поселення у готель.

 2. 8:30 – сніданок;

  - екскурсія у найбільший єврейський культурний центр світу «Менора»; підняття на найвищу башту «Менори» на висоту 77 метрів;

  - переїзд у Новомосковськ: огляд найбільшого дерев’яного собору України;

  - повернення у Дніпро;

  - обід;

  - відвідування Історичного музею імені Дмитра Яворницького;

  - відвідування Музею АТО;

  - вільний час у місті;

  - від’їзд із Дніпра.

Місце збору групи: 
Залізничний вокзал Дніпро-Головний
Місце та час завершення: 
Залізничний вокзал Дніпро-Головний
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід, вхідні квитки, ночівля, харчування (крім вечері).
Додаткові витрати: 
Вечеря.
Примітки: 
Увага! Максимальна знижка на цей тур 10%. Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального його змісту.
2500 грн
Маршрут на карті: 

Додайте відгук про тур