Новий рік у Гданську. Найгарніше місто Польщі та найбільший замок світу

€ 195

Новий рік у Гданську. Найгарніше місто Польщі та найбільший замок світу

Дати: 
29.12.2018 - 02.01.2019

На думку багатьох мандрівників Гданськ (німецький Данціг) – найгарніше місто Польщі, а дехто вважає його найгарнішим у Європі. Багатющий ганзейський поліс, крутий торговий порт, який неодноразово переходив від одних господарів до інших, який забудовувався і одними й іншими господарями. Царство шедевральної архітектури, царство готики на березі Балтійського моря. Один із авторитетних українських мандрівників – Андрій Бондаренко, у своєму рейтингу «ТОП-60 улюблених європейських куточків» ставить Гданськ на перше місце. Він колись побачив місто і визнав його найкращим, але ж потім мандрував ще більше.

Думав, що мені вдасться побачити щось грандіозніше ніж Гданськ. Але не вдалося. Гданськ - найкращий, і крапка!
Тому ми їдемо святкувати зустріч Нового року у Гданськ. Приєднуйтесь!

Маршрут: Гданськ – Сопот – Мальборк – Бидгощ

Головні плюси Новорічного святкування у Гданську:
 - неймовірно красиве місто;
- величезна кількість колоритних кафе і ресторанів;
- морський берег;
- близька відстань до найбільшого у світі цегляного замку;
- нижчі ціни ніж у містах, де традиційно* туристи святкують Новий рік;
- менша кількість людей, ніж у містах, куди усі їдуть* святкувати, типу Берліну, Праги чи Відня, за які, на думку багатьох авторитетних мандрівників, Гданськ цікавіший.

*Останнім часом, в багатьох туристичних рейтингах, Гданськ входить у 20-ку міст, в яких рекомендується зустрічати Новий рік, тому і його вже можна віднести до міст, де туристи святкують зустріч Нового року.

Гданськ до Другої світової війни належав Німеччині й називався Данціг, тому не дивуйтеся (а може навпаки дивуйтеся), що історичний центр міста більше схожий на німецький, ніж на польський. Тут у всьому відчувається німецька пунктуальність та величність. Від розмірів перехоплює подих, а від структурованості розумієш, що легендарний вислів Гаррі Лінекера, що у футбол грають всі, а перемагають німці, стосується усього, за що німці беруться. І навіть якщо ви раніше і не чули про Гданськ, ви його запам’ятаєте на все життя. Цьому місту місце серед найпопулярніших європейських туристичних монстрів.

Ще однією родзинкою туру буде величезний тевтонський замок, резиденція та їхня столиця – Мальборк. І знову скористаємося цитатою Андрія Бондаренка:

Замок Великих магістрів Тевтонського ордену в Мальборку (Марієнбурзі) - не просто замок - це - найкрасивіший замок Європи, еталон готичного замку, найбільший середньовічний цегляний замок у світі. Ще багато епітетів можна підібрати, можна безкінечно роздивлятися фотографії в Інтернеті, читати путівники і чисельні статті про Мальборк. Але поки поки ви самі сюди не приїдете і не побачите все на власні очі, ви не зрозумієте цієї величі.

Поїхали?

Гданськ комунікативно з’єднаний іще з двома містами – Гдинею і Сопотом, тому міську агломерацію поляки називають Троймясто. У містах-супутниках Гданська ми також побуваємо (хоч на трошки), а закінчувати мандрівку будемо у місті Бидгощ – столиці Куявсько-Поморського воєводства. Це також колишнє німецьке місто (Бромберг), в якому є на що подивитись.

Увага!!! До Гданська і назад в Україну ми дістаємося ЛІТАКОМ.

!!! У мандрівці ми будемо користуватись послугами громадського транспорту, єдині можливі трансфери – до аеропорту та із нього (це будемо обговорювати напередодні подорожі). Громадський транспорт на вузьких вуличках старої частини Гданську значно зручніший й дешевший (в Польщі квитки на громадський транспорт одні із найдешевших серед країн Євросоюзу).
Із Києва ми вилітаємо 29 грудня в 21:25 (після закінчення робочого дня) рейсом Київ – Гданськ компанії Wizzair. Орієнтовна вартість на 27.09 – 1800 грн. Перші 5 учасників будуть мати знижку 10 євро на купівлю квитків (тільки якщо квитки купуватимуть організатори). https://wizzair.com/uk-ua  Назад до Києва повертаємося із міста Бидгощ, яке розташоване за 140 км від Гданська. Виліт літаком компанії Ryanair в 17:05 ІЗ МІСТА БИДГОЩ в 17:05. Орієнтовна вартість на 27.09 – 111 злотих (близько 850 грн.) https://www.ryanair.com/gb/en/ До Бидгощі ми дістаємося швидкісним потягом, вартість якого 26 злотих (близько 200 грн.), час у дорозі – 2,5 години.

Три ночі ми ночуємо у Гданську (попередньо готель заброньований у самісінькому центрі міста), одну ніч – у Бидгощі, де наш, попередньо заброньований, готель буде розташований поряд із залізничним вокзалом (до історичного центру там теж дуже близько). Ніяких «марш-кидків» із валізами не буде – все розташоване досить близько!!

Вартість 210 євро. 

Знижки на тур не передбачені. За необхідності, організатори можуть допомогти купити авіаквитки. 

Перші п’ять зареєстрованих туристів будуть мати знижку 10 євро, на переліт до Гданська, за умови купівлі квитків організаторами.

Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту і концепції туру.

В програмі використано фото Сергія Щербія.


Програма по дням:

 1. 1 день, 29 грудня.

  - виліт із Києва в 21:25 (після закінчення робочого дня) рейсом Київ – Гданськ компанії Wizzair. Орієнтовна вартість на 27.09 – 1800 грн. Перші 5 учасників будуть мати знижку 10 євро на купівлю квитків (тільки якщо квитки купуватимуть організатори).

  - прибуття у Гданськ; трансфер у готель (оплачується окремо); поселення у готель.

   

 2. 2 день, 30 грудня.

  8:30 – сніданок;

  - переїзд електропотягом до Мальборка; час у дорозі 35 хв. вартість – від 17 злотих (залежно від класу вагону);

  - екскурсія найбільшим цегляним замком у світі;

  Замок Великих магістрів Тевтонського ордену в Мальборку (Марієнбурзі) - не просто замок - це - найкрасивіший замок Європи, еталон готичного замку, найбільший середньовічний цегляний замок у світі. Ще багато епітетів можна підібрати, можна безкінечно роздивлятися фотографії в Інтернеті, читати путівники і чисельні статті про Мальборк. Але поки поки ви самі сюди не приїдете і не побачите все на власні очі, ви не зрозумієте цієї величі.

  - повернення до Гданська: обід (орагнізатори порекомендують заклад харчування), екскурсія історичним центром: Ратушна площа, Довгий ринок, вулиця Довга із головними пам'ятками архітектури;

  - вільний час.

 3. 3 день, 31 грудня.

  8:30 – сніданок;

  - продовження екскурсії історичним центром Гданська: колиска Гданська – старий порт на річці Мотлава, Головне Місто із усіма основними пам’ятками та музеями (в тому числі Маріацька базиліка – один із найбільших храмів світу, із підйомом на дзвіницю);

  - обід;

  - Острів Шпіхлерів (Зерносховищ);

  - вільний час;

  18:00 – святкування зустрічі Нового Року, заклад для цього ми визначимо пізніше й забронюємо; святкова вечеря оплачується окремо, не виключено, що кожен зможе скласти власне меню;

  - продовження святкування у готелі;

  - прогулянка вечірнім (нічним) новорічним містом.

 4. 4 день, 1 січня.

  10:00 – сніданок;

  - переїзд міською електричкою до Гданського передмістя Олива: відвідування колишньої резиденції цистеріанських єпископів: палац, найдовший костьол Польщі, парк;

  - переїзд міською електричкою у Сопот – головний курорт Польщі: оглядова екскурсія по місту;

  Яке ж було моє здивування, що в Сопоті все не так, як я собі уявляв: відпочиваючих дійсно багато, але ж все виглядає якось непопсово, ціни ніхто не ломить, і головне - Сопот цікаве місто у плані архітектури. Тут є розумне поєднання старого і нового. Курортна архітектура просто шедевральна, а нова забудова зовсім не псує загального відчуття від міста. 

  - обід;

  - повернення у Гданськ, виселення з готелю;

  - переїзд потягом до міста Бидгощ; вартість 26 злотих (близько 200 грн.), час у дорозі – 2,5 години.

  - поселення у готель.

 5. 5 день, 2 січня.

  8:30 – сніданок;

  - екскурсія історичним центром Бидгощі;

  - обід;

  - виселення із готелю;

  - трансфер до аеропорту;

  - відліт літаком компанії Ryanair в 17:05.

Місце збору групи: 
Аеропорт Гданськ
Місце та час завершення: 
Аеропорт Бидгощ
До вартості входить: 
Організаційно-екскурсійний супровід, ночівлі, сніданки.
Додаткові витрати: 
Квитки на громадський транспорт, вхідні квитки до музеїв, харчування (крім сніданків), святкова вечеря.
Примітки: 
Вартість 210 євро (при поселенні у Гданську в покращений номер). Знижки на тур не передбачені. За необхідності, організатори можуть допомогти купити авіаквитки. Перші п’ять зареєстрованих туристів будуть мати знижку 10 євро, на переліт до Гданська, за умови купівлі квитків організаторами. Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту і концепції туру.
Маршрут на карті: 

Додайте відгук про тур