Понтійське царство та Хеттія. Тур-експедиція

€ 310

Понтійське царство та Хеттія. Тур-експедиція

Дати: 
04.02.2020 - 09.02.2020

Не в Синопу отамани, панове молодці, а у Царград, до султана, поїдемо в гості - так писав Тарас Шевченко в поемі "Іван Підкова". А от ми поїдемо якраз у Синопу - Синоп - це одне із найгарніших приморських міст Туреччини. Жвавий старовинний порт, фортеця, старовинна забудова і музей у найжорстокішій колишній в'язниці. Рибка, піде, лахмаджун та інші турецькі смаколики... Синоп буде найпівнічнішою точкою нашої мандрівки.

Амасья - колишня столиця могутнього Понтійського царства. У цьому нереальному місті поховано більшість понтійських царів, гробниці яких висічені у скелі, над рікою. Всього у місті 20 великих гробниць, а ще урборезерват старовинної османської забудови, дві фортеці, каньойн, гори. За однією із легенд Амасья лежала в центрі царства амазонок, і дала назву цьому агресивному жіночому племені. Для турків Амасья є одним із бажаних туристичних міст.

Хаттуса - колишня столиця царства хеттів. Об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Неймовірний археологічний заповідник, картинки якого ви точно бачили, але не знали, що то він. Розташована Хаттуса біля села Богазкале.

Фортеці, замки та старовинні історичні центри в оточені гір у містах Боябат (про це місто далі відео), Османчик, Іскіліп, Мерзіфон, Калечик. А ще будуть обов'язкові бонуси - все цікаве навколо ми оглянемо - старовинні турецькі села та казкові ландшафти.

Маршрут: Анкара (аеропорт) - Іскіліп - Османчик - Синоп - Боябат - Мерзіфон - Амасья - Чорум - Богазкале - Калечик - Анкара (аеропорт) 

Увага! Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи концепції та змісту туру. Це тур-експедиція, який передбачає насичений маршрут. В світлу пору доби ми не матимемо часу на "каву і тд." Любителів "млявого шпацерування" просимо не долучатись, адже все буде відбуватись досить швидко.

Ми пропонуємо наступні авіаперельоти:

Київ - Анкара. Авіаперевізник Pegasus. 04.02.2020 2:10. Вартість стном на 26.11.2019 - 46 долларів.

Анкара - Київ. Авіаперевізник Pegasus. 09.02.2020 0:15. Вартість стном на 26.11.2019 - 35 долларів.

Із купівлею квитків можемо допомогти.

!!! УВАГА! Ми їдемо малою групою до 9 осіб. Наш транспорт - комфортний мікроавтобус на 9 осіб.


Програма по дням:

 1. 4 лютого. 1 день.

  Київ - Анкара. Авіаперевізник Pegasus. 04.02.2020 2:10. Вартість стном на 26.11.2019 - 46 долларів.

  5:15 - приліт у Анкару, паспортний контроль, обмін валюти, виїзд;

  - сніданок (самостійний, у придорожній локанті);

  - Іскіліп: огляд замку (на горі) та історичного центру міста;

  - Османчик: огляд замку (на горі) та історичного центру міста;

  - поселення у готель;

  - вечірня прогулянка, вечеря.

  *дорогою ми будемо робити бонусні оглядові та фото- зупинки

 2. 5 лютого. 2 день

  8:00 - сніданок;

  - Боябат: огляд супернеприступного замку (на горі) та історичного центру міста; в Боябаті збереглося багато старовинної османської архітектури;

  - Синоп: історичний центр міста, фортеця, порт та море;

  Не в Синопу отамани, панове молодці, а у Царград, до султана, поїдемо в гості - так писав Тарас Шевченко в поемі "Іван Підкова". А от ми поїдемо якраз у Синопу - Синоп - це одне із найгарніших приморських міст Туреччини. Жвавий старовинний порт, фортеця, старовинна забудова і музей у найжорстокішій колишній в'язниці. Рибка, піде, лахмаджун та інші турецькі смаколики... Синоп буде найпівнічнішою точкою нашої мандрівки.

  У Синопі народився Діоген Синопський. Можливо і не став би він легендарним філософом, відомим життям у великій діжці, якби його не вигнали із Синопу за виробництво фальшивих грошів. Тоді він переселився у Грецію, в Афіни чи Корінф, і став відомим на весь античний світ.

  Діогеновою метою була «шокова терапія». За її допомогою він змушував людей думати. Діоген шокував своєю поведінкою й дуже відомих людей. Наприклад Александр Македонський, дізнавшись про славетного філософа, дозволив Діогенові побажати будь-чого. І тоді Діоген відповів йому: «Відійди, ти заступаєш мені сонце!» Зіркам Олімпійських ігор також діставалося від Діогена. Якось він спитав у переможця: «За що ти отримав вінок переможця?». Атлет гордо відповів: «За те, що я переміг у поєдинку з найсильнішими людьми Греції!» — «Найсильнішими? Навряд! Якби вони були сильніші за тебе, то ти б їх не подолав». — «Добре, я отримав перемогу над рівними мені в боротьбі». — «Так-так. Але якщо ти їх переміг, отже, ви все ж таки були нерівні». Атлет погодився. На це Діоген розсміявся: «І ти радієш тому, що переміг слабшого. Це кожен зможе!»
  Діоген сміявся просто з усіх. Його навіть прозвали собакою. Грецькою «собака» — kynikos — звідси й походить слово «цинік».

  Діоген. Малюнок Тараса Шевченка.

  - поселення у готель;

  - вільний час; гастрономічна прогулянка із вечерею.

  *дорогою ми будемо робити бонусні оглядові та фото- зупинки

 3. 6 лютого. 3 день

  8:00 - сніданок;

  - Мерзіфон: огляд історичного центру старовинного міста;

  - Амасья: історичний центр, неймовірні краєвиди, дві фортеці та гробниці понтійських царів;

  Амасья - колишня столиця могутнього Понтійського царства. У цьому нереальному місті поховано більшість понтійських царів, гробниці яких висічені у скелі, над рікою. Всього у місті 20 великих гробниць, а ще урборезерват старовинної османської забудови, дві фортеці, каньойн, гори. За однією із легенд Амасья лежала в центрі царства амазонок, і дала назву цьому агресивному жіночому племені. Для турків Амасья є одним із бажаних туристичних міст.

  - поселення у готель; вечеря.

  *дорогою ми будемо робити бонусні оглядові та фото- зупинки

 4. 7 лютого. 4 день

  8:00 - сніданок;

  - продовження огляду Амасьї та її околиць;

  У Амасьї, у період її розквіту, народився легендарний римський філософ, творець 17-томної "Географії", перший винахідник глобуса та учений, який доводив що Земля має форму кулі - Страбон. В Амасьї стоїть пам'ятник творцю географії античного світу.

  Страбон

  - переїзд у місто Чорум;

  - обід (самостійний);

  - огляд історичного центру та фортеці Чорума;

  - поселення у готель; вечеря.

  *дорогою ми будемо робити бонусні оглядові та фото- зупинки

 5. 8 лютого. 5 день

  8:00 - сніданок

  - Богазкале: огляд стародавньої столиці царства хеттів - Хаттуси;

  Хаттуса - колишня столиця царства хеттів. Об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО. Неймовірний археологічний заповідник, картинки якого ви точно бачили, але не знали, що то він. 

  - Калечик: огляд замку (на горі) та історичного центру;

  - переїзд у аеропорт.

  Анкара - Київ. Авіаперевізник Pegasus. 09.02.2020 0:15. Вартість станом на 26.11.2019 - 35 долларів.

   

  *дорогою ми будемо робити бонусні оглядові та фото- зупинки

Місце збору групи: 
Анкара. Аеропорт
Місце та час завершення: 
Анкара. Аеропорт
До вартості входить: 
Транспорт (крім авіаперельоту) - 9-місний мікроавтобус, ночівлі, сніданки (крім дня прильоту), організаційно-екскурсійний супровід.
Додаткові витрати: 
Авіапереліт, харчування (крім сніданків), квитки до музеїв.
Примітки: 
Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи концепції та змісту туру. Це тур-експедиція, який передбачає насичений маршрут. В світлу пору доби ми не матимемо часу на "каву і тд." Любителів "млявого шпацерування" просимо не долучатись, адже все буде відбуватись досить швидко. Ми пропонуємо наступні авіаперельоти: Київ - Анкара. Авіаперевізник Pegasus. 04.02.2020 2:10. Вартість стном на 26.11.2019 - 46 долларів. Анкара - Київ. Авіаперевізник Pegasus. 09.02.2020 0:15. Вартість стном на 26.11.2019 - 35 долларів. Із купівлею квитків можемо допомогти. !!! УВАГА! Ми їдемо малою групою до 9 осіб. Наш транспорт - комфортний мікроавтобус на 9 осіб.
Маршрут на карті: 

Додайте відгук про тур