Справжні Карпати. Свидовець, Горгани та День Незалежності на території Білого привида

2900 грн

Справжні Карпати. Свидовець, Горгани та День Незалежності на території Білого привида

Дати: 
18.08.2018 - 26.08.2018

Хочете в СПРАВЖНІ КАРПАТИ? Не на комфортабельну сучасну базу десь у долині, а в гори, щоб звідусіль долинав шум потоків, щоб пити можна було прямо із річки, щоб де не сядь - так і вмажешся у чорницю, щоб білий гриб, як буханка житнього хліба, щоб ведмежі сліди й мляві саламандри не здавалися дивиною, щоб малина смакувала як варення, нарешті, щоб відчути себе птахом (нехай і втомленим) - хочете? Приєднуйтесь!

Маршрут: Ясіня - Чорна Тиса - гірський табір - витоки Чорної Тиси - Жигалівські водоспади - Братківський хребет - озера хребта Свидовець - Великий Ведмежий потік

В Ясіня ми прибуваємо хто як хоче: можна власним автомобілем, можна Рахівським потягом, а можна, традиційно, до Франківська, де нас чекатиме попередньо замовлений автобус. В Ясінях ми оглянемо головні пам'ятки (а там є навіть об'єкт Світової Спадщини ЮНЕСКО) і на вантажному всюдиході піднімемось на базу розташовану на висоті 920 метрів над рівнем моря. Звідси ми здійснюватимемо щоденні радіальні маршрути. 

Колишнє австро-угорське лісництво - будинок швейцарського типу, господарські будівлі, залишки греблі на Чорній Тисі, де колись був кляузур (тут можна купатись, хоч вода холодна). В головній будівлі житлові кімнати без зручностей, кухня, їдальня і баня. Електроенергії немає - порційно генератор (для зарядки мобільних пристроїв). Поселення на території бази в наметах, або у будинку (ціна буде відрізнятись суттєво, але не критично).

Навколо бази купа річок: Чорна Тиса, Апшинець, Левковець, Великий і Малий Ведмежі потоки, потік Жигалів (колишнє форельне господарство) - вода в них не лише чиста, але й напрочуд смачна.

Щоденно ми будемо підніматись в гори, спочатку до витоків Чорної Тиси (священної для мадярів ріки), потім до водоспаду на потоці Жигалів, а потім на Братківський хребет (відріг Горган), на висоту 1788 метрів. Найважчим буде підйом на гору Котел по крутому схилу Свидовецького хребта (саме по крутому, бо інший - пологий) і спуск до Ворожецьких озер... Звичайно, це далеко не все. Приєднуйтесь! Ви забудете про кам'яні джунглі великого міста й хотітимете повертатись сюди знову і знову. Вечори біля вогнища, гітара, розповіді про Білого привида (та то ж просто неприкаяна душа - сміються місцеві з переляканих туристів) і, можливо, зустріч із ним. Але не бійтесь його, бо хто його не боїться, то він того сам боїться, і не показується...

Слід зазначити, що тут ми відсвяткуємо День Незалежності. Як? Вирішуватимемо самі, але точно без "будуна" на наступний ранок - тут його просто не  буває.

Їжу ми будемо готувати самостійно (сніданки й вечері) - побригадно, під керівництвом організаторів. В маршрутах обіди у вигляді сухих перекусів: консерви та овочі.

Ми побачимо і відчуємо СПРАВЖНІ Карпати, побуваємо на СПРАВЖНІХ колибах (стаях), назбираємо грибів і чорниці, відчуємо себе птахами і схуднемо на n-ну кількість кілограмів. А ще ми отримаємо курс ландшафтознавства та геоморфології, побачимо куруми (кам'яні ріки) і відчуємо себе першовідкривачами.

!!! Зверніть увагу: знижки на даний тур не передбачені, адже тур не комерційний. Вартість 2900 грн. - це фактично добровільний внесок за продукти та транспорт, вона передбачає розміщення у власному наметі (компанія не забезпечує наметом), ще є варіант розміщення у будинку за додаткову плату.

Обов'язково з собою мати:

 • Гумові чоботи (або інше водонепроникне взуття) - доведеться вбрід долати потічки;
 • Дощовик;
 • Невеликий рюкзак;
 • Кепка, або капелюх від сонця;
 • Похідне взуття (міцні кросівки або літні ботинки), бажано два комплекти;
 • Светр та куртка (вечори можуть бути холодними);
 • Декілька комплектів одягу (в Карпатах дощі - рядове явище);
 • Міні-аптечка;
 • Купальник.

!!! Даний тур не вважається екстремальним, але потребує певної фізичної підготовки (підйоми, інколи, будуть досить затяжними). Заборонений людям із вадами сердця.

У шапці програми використано світлину denis_krivoy  Чарівний Свидовець. Озеро Догяска


Програма по дням:

 1. 6:00 - прибуття в Івано-Франківськ (потяг № 043 приходить в 5:44, він дешевший  (вартість плацкарта 127 грн., купе 208 грн.) і йде швидше - в дорозі близько 10 годин);

  можна їхати потягом Київ - Рахів до Ясінів, але він 17 годин в дорозі й квитки на нього потрібно купувати дуже заздалегідь;

  переїзд попередньо замовленим автобусом до Ясінів (трансфер включено у вартість);

  Ясіня: огляд головних пам'яток селища: Струківська церква (1811 р., об'єкт Світової Спадщини ЮНЕСКО), церкви Різдва Богородиці (1909 р.) та Покрови (1903 р.), костьол Петра і Павла (1814 р.), старовинне єврейське кладовище.

  Обід (у вартість не включено): можна пообідати у одному із кафе;

  Переїзд у гори, гірський табір. Поселення.

  Вечеря.

 2. 8:30 - сніданок;

  похід до витоків Чорної Тиси; Стара Австрійська дорога;

  15:00 - обід;

  вільний час (гриби, ягоди, огляд місцевості навколо бази, купання в річках);

  вечеря;

  посиденьки біля вогнища.

 3. 8:30 - сніданок;

  похід до каскаду водоспадів на Жигалівському потоці (не гугліть - не знайдете);

  обід;

  вільний час (якщо пощастить із погодою - це грибний сезон);

  вечеря;

  посиденьки біля вогнища.

 4. 8:30 - сніданок;

  Похід на Братківський хребет. Багатогодинний затяжний підйом на гору Братківська. Висота 1788 м.

  Обід (перекус) на хребті.

  17:00 - поверненя на базу;

  вечеря; 

  посиденьки біля вогнища.

 5. День Незалежності

  9:30 - сніданок;

  вільний час, або спуск у Ясіня (за бажанням) для закупки продуктів на святкову вечерю та відпочинку;

  обід;

  вільний час;

  святкова вечеря (факультативно алкоголь та шашлики).

 6. 9:00 - сніданок;

  геоморфологічний похід до верхів'я Великого Ведмежого потока;

  огляд різноманітних гірських форм рельєфу та гірських порід;

  огляд великого курума (кам'яної ріки);

  обід;

  вільний час;

  вечеря;

  посиденьки біля вогнища.

 7. 8:00 - сніданок;

  похід на Свидовецький хребет. Затяжний багатогодинний підйом. Гора Котел 1774 м.;

  огляд пологої частини Свидовця із озером Догяска;

  спуск до Ворожецьких озер у льодовиковому карі. Можливий сніжник;

  обід (перекус);

  повернення на базу ввечері;

  вечеря;

  посиденьки біля вогнища (для тих хто матиме сили).

 8. 8:30 - сніданок;

  - експериментальний маршрут, найімовірніше на вершину Чорна Клева (1719 м)

  - обід (сухпай);

  - повернення на базу;

  - вечеря.

 9. 8:30 - сніданок;

  збори та виселення;

  переїзд у Ясіня та у Івано-Франківськ (транфер включено у вартість);

  обід (самостійно);

  оглядова екскурсія по Івано-Франківську (речі залишаємо у камері схову на вокзалі);

  Виїзд з Івано-Франківська потягом.

ЗАМОВИТИ

Місце збору групи: 
Івано-Франківськ (залізничний вокзал)
Місце та час завершення: 
Івано-Франківськ (залізничний вокзал)
До вартості входить: 
Трансфери від Івано-Франківська та у гори на всюдиході, харчування (крім сніданку та обіду в перший день в Ясінях, обіду в останній день в Івано-Франківську), розміщення у наметах на території бази розташування, екскурсійний супровід, допомога у розміщенні та побуті.
Додаткові витрати: 
Сніданок та обід в перший день в Ясінях, обід в останній день в Івано-Франківську, святкова вечеря у День Незалежності (за бажанням). Проїзд потягом до місця зустрічі. Для бажаючих поселитись у будинку буде додаткова оплата.
Примітки: 
!!! Зверніть увагу: знижки на даний тур не передбачені, адже тур не комерційний. Вартість 2900 грн. - це фактично добровільний внесок за продукти та транспорт, вона передбачає розміщення у власному наметі (компанія не забезпечує наметом), ще є варіант розміщення у будинку за додаткову плату. !!! Даний тур не вважається екстремальним, але потребує певної фізичної підготовки (підйоми, інколи, будуть досить затяжними). Заборонений людям із вадами сердця. Обов'язково з собою мати: Гумові чоботи (або інше водонепроникне взуття) - доведеться вбрід долати потічки; Дощовик; Невеликий рюкзак; Кепка, або капелюх від сонця; Похідне взуття (міцні кросівки або літні ботинки), бажано два комплекти; Светр та куртка (вечори можуть бути холодними); Декілька комплектів одягу (в Карпатах дощі - рядове явище); Міні-аптечка. У шапці програми використано світлину denis_krivoy Чарівний Свидовець. Озеро Догяска

ЗАМОВИТИ

Додати новий коментар