Пошукова форма

Трансільванія: замки, фортеці та храми.


Головна - Тури - Румунія

9600 грн

Трансільванія: замки, фортеці та храми.

Дати: 
04.03.2021 - 08.03.2021

Британський принц Чарльз, який має садибу у Трансільванії, якось сказав: "Трансільванія, головний експортний товар Європи. В Британії немає нічого подібного, а якби було - ми б зробили його головним туристичним регіоном Європи". Тутешні красоти не злічити, але краса тут справжня, як у гарній казці, де є добро і зло, де є багаті й бідні, де є гори і долини, коні й іржаві потяги...

Тутешніх замків не злічити, тутешня готика вражає, синтез народів тут неймовірний, а історія унікальна.

В давні часи Трансільванія була князівством, у складі Угорського королівства. Вона спочатку складалася із семи міст (тому і називалась Семиграддя), потім із дев'яти, та цілої купи сіл, які не мали феодалів. Трансільванію, на запрошення угорських королів, заселили й розбудували німецькі колоністи-євангелісти. Це саме вони звели величезні готичні собори, потужні міські мури, замки та замки-церкви. Столицею цього казкового князівства був Германштадт - нині місто Сібіу, яке стане апогеєм нашої мандрівки, адже воно одне із найцікавіших у Європі.

А останньою столицею Трансільванії, вже у час румунського комунізму, було місто 

Маршрут: Чернівці - Херман - Прежмер - Брашов - Бран - Ришнув - Фегераш - Сібіу - Хунедоара - Медіаш  - Бієртан - Сігішоара - Тиргу Муреш - Кам'янець-Подільський

Це те, що вас вразить найглибше. Маршрут дуже насичений - він не із легких, але він вартий зусиль.

Румунія – суцільне відкриття. Не тому, що я її раніше не бачив, а тому, що інформація про неї дуже скупа й суха. Замок Дракули, Трансільванія, цигани – от і все. Це не Італія, Іспанія або Англія, про які ми «по замовчанню» знаємо значно більше, тому й очікуємо більше. Від Румунії очікуєш небагато, а вона дає неймовірну кількість вражень і головне – відкриття тут на кожному кроці. От, наприклад місто Орадя (Oradea). Та я, професійний географ, чув цю назву кілька раз, точніше читав її, і навіть не знав як вона правильно звучить (чи Орадеа, чи Орадє), і куди ставити наголос. Інтернет не розсипався до неї у особливих компліментах (потім з’ясувалося, що нормальні статті є, але шукати їх потрібно було ретельніше), тому чергова ночівля в цікавому румунському місті обіцяла нам зранку кілька годин цікавої прогулянки. Затримались ми майже на день – більшого дозволити собі не змогли, залишали із обіцянкою повернутися. А якщо я вирішив повернутися ще – місто суперцікаве. (Від автора туру)

Вартість: 9600 грн (ціну розраховано у співвідношенні до 300 євро, при зміні курсу вартість зміниться).

Для перетину кордону паспорт вакцинації проти COVID-19, за умови завершення повної схеми вакцинації до в'їзду в Румунію. Після завершення вакцинації має пройти 10 днів.

!!! Зверніть увагу! Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту мандрівки.


Програма туру:

  1. 7:45 - зустріч на залізничному вокзалі Івано-Франківськ; виїзд;

    - перетин кордону (може зайняти кілька годин);

    - далі ми будемо їхати через мальовничі Східні Карпати, стрімкими серпантинами із Буковини до Трансільванії;

    - переїзд до Прежмера (Prejmer) 394 км: огляд церкви-фортеці XIII ст., яка є об'єктом ЮНЕСКО; це найбільша укріплена церква Румунії;

    - переїзд до Хермана (Hărman): огляд церкви-фортеці XIII ст.;

    - переїзд до Брашова (Braşov): огляд історичного центру: міських башт та мурів, Чорної церкви;

    - вільний час;

    - поселення у готель, вечеря (у вартість не включена).

    Загальний кілометраж 530 км.

    Увага! У зв'язку із насиченою програмою та тривалим переїздом централізований обід у кафе не передбачений - прохання запасатись канапками. 

  2. 8:30 - сніданок; виїзд;

    Бран: екскурсія у замок Дракули;

    - переїзд до Ришнова (Râşnov): огляд середньовічної фортеці, зведеної хрестоносцями;

    Фагараш (Făgăraş): огляд середньовічної фортеці, зведеної на початку XIV ст.;

    - Сібіу (Sibiu) - колишня столиця Трансільванії Hermannstadt - одне із найцікавіших міст Європи: огляд історичного центру міста;

    Зранку, вже при сонячному світлі, ми побачили «очі» Сібіу – численні мансардні вікна, які мають напівкруглу форму й черепичні «брови» - із кожного будинку вони розглядали нас своїм похмурим поглядом.

    Уявіть собі класне німецьке місто із середньовічною величезною старувкою (історичним центром), купою башт, дзвіниць, вузеньких вуличок, закуте у оборонні стіни, але притрушене якимось колоритним пилом, розбавлене банями православних соборів, із значною кількістю невилизаних, живих будівель, в яких час ніби зупинився років 300 тому. Оце і є Сібіу. А чому німецьке? Тому що місто збудували німці, які до другої світової війни становили тут більшість.

    Сібіу раніше називалося Германштадт – вдумайтесь у цю назву. Це був багатовіковий центр трансільванських саксів. Взагалі то саксами вони не були – це були переважно німецькі переселенці із долини Мозеля, але угорці називали усіх німців саксами, в тому числі і тих, які на запрошення мадярських монархів колонізували Трансільванію. Германштадт був головним їхнім містом, відповідно і самим багатим.

    - вільний час;

    - поселення у готель; вечеря (у вартість не включена).

    Загальний кілометраж близько 200 км.

  3. 8:30 - сніданок; виїзд;

    - переїзд до Хунедоари (Hunedoara): огляд одного із найцікавіших замків Румунії;

    - переїзд у Медіаш (Mediaș):  огляд історичної частини міста;

    - Б'єртан (Biertan): огляд церкви-фортеці XIII ст., яка є об'єктом Світової спадщини ЮНЕСКО;

    - Сігішоара (Sighișoara): огляд історичного центру міста, який включений в ЮНЕСКО, як об'єкт Світової спадщини. Місто є батьківщиною Дракули;

    - вільний час;

    - поселення у готель; вечеря.

    Загальний кілометраж 340 км.

  4. 7:30 - сніданок; виселення із готелю; виїзд;

    - переїзд у Тиргу Муреш: огляд центральної частини міста, яке було останньою "столицею" Трансільванії та замку;

    перетин кордону може зайняти кілька годин;

    - переїзд у Чернівці, потяг 008 (21:17)

    Загальний кілометраж 480 км.

    Увага! У зв'язку із насиченою програмою та тривалим переїздом централізований обід у кафе не передбачений - прохання запасатись канапками. 

Місце збору групи: 
Чернівці, залізничний вокзал
Місце та час завершення: 
Кам'янець-Подільський, залізничний вокзал
До вартості входить: 
Транспорт, ночівлі, сніданки, кваліфікований екскурсійний супровід по всьому маршруту.
Додаткові витрати: 
Харчування (крім сніданків), вхідні квитки в окремі об'єкти (замки, церкви-фортеці).
Примітки: 
Вартість: 9600 грн (ціну розраховано у співвідношенні до 300 євро, при зміні курсу вартість зміниться). Для перетину кордону необхідний паспорт вакцинації проти COVID-19, за умови завершення повної схеми вакцинації до в'їзду в Румунію. Після завершення вакцинації має пройти 10 днів.
9600 грн
Маршрут на карті: