Пошукова форма

Туреччина. Давня знайома. Місто шафрану та чорноморська перлина


Головна - Тури - Туреччина

11300 грн

Туреччина. Давня знайома. Місто шафрану та чорноморська перлина

Дати: 
23.08.2022 - 30.08.2022

Давня знайома – загадкова Туреччина – вже вкотре хоче нас здивувати. Землі, де квітли та занепадали три імперії, де знаходили прихисток втікачі, та куди відправлялися по здобич наші земляки-відчайдухи. Дивні краї, де, немов у казці, замість грошей розраховуавлись прянощами, а міжміським транспортом слугували верблюди. Тут проходив Шовковий Шлях, для подорожуючих яким був зведений чималий караван-сарай, що й досі використовується за призначенням. Для нас ці краї – далекий південь, що лежить за морем, а для турків – крайня північ. Тут і досі пригощають стравою, що була винайдена Ноєм наприкінці плавання і за яку не можна брати гроші. Тут берег схожий на кримський, гори – на Карпати, а усе решта – на ілюстрації з книжки, прочитаної у дитинстві. Ці землі називають „Карадениз”, що з старотурецької перекладається „Чорномор`я”. Щоразу, коли вирушаємо у подорож цими землями, ми водночас поринаємо в подорож у часі, де перестаєш розуміти, на скільки століть занурився у минуле. Запрошуємо шановних мандрівників, які захоплюються незвичними маршрутами, скласти нам компанію у подорожі по цих дивовижних місцях. 

Маршрут: Анкара - Сафранболу - Йорюккьой - Амасра - Чакраз - Бартин - Інкуму - Анкара

Гостинний та сучасний аеропорт Анкара зустріне нас у нічний час – це зручно, адже рейсів буде небагато і нам не доведеться довго чекати своєї черги на паспортному контролі. Назва аеропорту „Есенбо`а” походить від містечка, біля якого він розташований і перекладається як „спокійний бугай”. А от столичний автовокзал має кумедну назву „АШТИ”, яка складається з перших літер чотирьох слів повної офіційної назви. Звідси ми вирушаємо зручним рейсовим автобусом на північ, на берег Чорного моря. Дорога займе близько чотирьох годин, під час якої будуть зупинки на чай у спеціально пристосованих місцях. 

Гори, що підступають до моря здаються нам знайомими та водночас незнайомими. Смереки та платани тут звичайні сусіди, а пальмовий гай на краю майже карпатської полонини змушує нас повірити у неймовірне. Нарешті, проскочивши кілометровий тунель, ми стаємо свідками видовища, що здатне заворожити будь-кого: внизу під нами на острові знаходиться старовинне місто, оточене руїнами фортеці. На острів веде кам`яний міст, по якому можна пройти з більш сучасної частини міста, що причаїлася у долині. Обабіч долини здіймаються гори, порослі сосною серед якої де-не-де стирчать сучасні корпуса готелів та пансіонів. Скрізь по морю – від порту і скільки сягає око – розкидані десятки яхт, рибальських човнів, сейнерів та навіть океанських суден, які потрапляють сюди, минуючи Босфор.

Вартість туру 330 євро

Ми рекомендуємо авіаперельот компанією Pegasus:

Київ - Анкара, виліт 23 серпня, 2:40. Вартість станом на 23 травня 56 долларів.

Анкара - Київ, виліт 30 серпня, 23:50. Вартість станом на 23 травня 67 долларів.

Вартість авіаперельоту у загальну вартість не включено. Квитки купуються самостійно, але у випадку необхідності ми можемо допомогти із купівлею квитків.

Увага! Вартість вказана станом на 06.12.2020. Еквівалент 330 євро, у випадку зміни курсу євро відносно гривні, буде відповідно змінена.


Програма туру:

  1. 23 серпня.

    Нічний переліт, аеропорт Анкара. 

    6:00 – переїзд (близько 3 годин) у місто Сафранболу (провінція Карабюк);
    10:00 -  сніданок в старомі місті; перше знайомство із містом;
    - поселення в готель;

    Готель – старовинний будинок, побудований ще за часів Османської імперії. Тут все місто складається з таких будинків і охороняється як всесвітня спадщина ЮНЕСКО. Перший день – ознайомчий. Просто ходимо, дивимось, звикаємо до ритму життя, до місцевої кухні, до цікавинок на кожному кроці.

     - обід та вечеря – за бажанням в ресторанах домашньої кухні (гіди порекомендують заклади).

     

  2. 24 серпня.

    09:00 - сніданок (в готелі, у саду); 

    - переїзд у гори;

    - підйом до карстової печери; прохід печери між дивовижними склепіннями кольорових сталактитів.

    - переїзд у долину, що знаходиться поблизу, до акведука та каньйону Токатли; 

    Колись тут над прірвою римляни побудували акведук, що чудово зберігся. Над долиною можна вийти на скляний майданчик та з висоти оглянути територію заповідника. Спускаємося сходами у прохолоду між скелястими стінами. Десь у траві по берегах струмка можна побачити квітку шафрана, що пересівається тут сам собою. Неподалік ще є невеличкі лани, де його вирощують, але сіють його восени – у жовтні. Проходимо стежками вздовж річки, повертаємось на оглядовий майданчик. 

    - обід;

    - переїзд в село Йорюк;

    Тут колись жили чабани, а тепер їхні нащадки влаштували в своїх будинках приватні музеї і водять екскурсії, розповідаючи, як колись був організований побут.  

    - повернення в Сафранболу;

    - вечеря.

    ! Увага! Усі переїзди цього дня здійснюються за додаткову плату.

     

  3. 25 серпня.

    09:00 сніданок в готелі;

    - підйом на найвищу точку Сафранболу; 

    Тут знаходиться башта з годинником, куди можна піднятися та послухати старого механіка про історію цього місця. Також на подвір`ї розставлені макети подібних годинників, орігінали яких знаходяться у різних містах Туреччини. Далі – історичний музей міста. Цікаво. Особливо вражають світлини, що були сфотографовані понад сто років тому, але у той же час у вікно ми бачимо місто, що за цей час не змінилося.

    - опускаємося до водяного млина у провалля; 

    Бурхлива річка круте колесо, яке ще не так давно рухало складні механізми. 

    - повертаємось у тісняву вулиць, потрапляємо на старий базар ремісників.

    Все, що можна зробити з металу вручну та не заборонене законом, тут можна купити. Майстерні знаходяться на цих самих вуличках і можна побачити процес виробництва.

    - перехід на ринки спецій та лукума;

    Тут можна купити найдорожчу спецію світу – шафран, що з давніх давен тут вирощується, додається майже до всього, колись заміняв гроші та зрештою дав назву цьому місту.

    - обід та вечеря – за бажанням в ресторанах домашньої кухні.

  4. 26 серпня.

    09:00 - сніданок в готелі;

    - виселення;

    - переїзд на берег Чорного моря у містечко Амасра;

    - поселення у готель;

    Пансіон розрашований у центральній частині півострова. Це зручно – все поряд, але немає натовпу. Апартаменти мають повноцінну кухню, де можна самим все готувати, але перший обід

    – обов`язково на набережній.  Ви ж не станете заперечувати, якщо вам запропонують запечену рибину, яку рибалки принесли з порту на світанку? 

    14:00 - фортеця Амастрида: йдемо вивчати фортецю, що своїми руїнами відмежовує верхнє місто від гавані.

    Колись давні амастридці тут тримали облогу, обороняючись від морських грабіжників. Згодом з заможного міста Амасра перетворилася на невеличкий рибальський порт, яким не дуже цікавилися пірати. Землетрус зруйнував стіни та башти фортифікаційних споруд, але відновлювати їх вже не було потреби: містечко перетворилося на курорт. Історію цих берегів ми побачимо у музеї Амасри, що знаходиться поблизу малої гавані: вражає нашарування епох, що залишили свої відбитки на кожному кроці. У другій половині дня відпочиваємо хто як хоче – купається в морі, гуляє, вивчає місцеві страви або просто спить після нічної дороги.

    - вечеря.

     

  5. 27 серпня.

    09:00 сніданок;

    - острів фортеці: після сніданку по стародавньому мосту переходмо на острів, з якого й починалася історія Амасри.

    З тих часів тут мало що залишилося – укріплення здебільшого стоять в руїнах, а на місці старих мурів було зведено більш сучасне житло. Але ми підем далі – туди, де будиночки стоять над самою прірвою, де за киплячою протокою знаходиться ще один острів, єдиними мешканцями якого є майже міфічні кролики. Колись там стояв монастир, від будівель якого залишилося саме поросле мохом каміння. Виходимо у найвищу точку – маяк. Мабудь, це найбільш привабливе місце для фотографа: ми бачимо море, ми бачимо гори, ми бачимо панораму міста у найкращих та найнеочікуваніших ракурсах. Обходмо весь острів, повертаючись до містка, яким сюди ж потрапили. 

    - обід;

    15:00 - місцевим автобусом вирушаємо на пляж у сусіднє містечко – селище Чакраз. Пляж займає весь берег затоки, де знаходиться Чакраз. Тут тихо, спокійно, кав`ярні та вгодовані коти. 

    - вільний час в Чакразі;

    - повернення в Амасру;

    - вечеря.

  6. 28 серпня.

    09:00 - сніданок;

    - похід на місцевий базар;

    Тут майже нема професійних продавців – всі продають своє. Можна купити будь-яку їжу крім риби (у риби свій базар). Це справжня екскурсія з глибоким зануренням у сучасну турецьку дійсність. Тут гамір, метушня та мовний бар`єр створюють на диво затишну й комфортну атмосферу. Після базару – короткий перепочинок. 

    - екскурсію на катері вздовж берегів затоки, островів  великої та малої гавані;

    15:00 - поїздка на пляж, що знаходиться у заповіднику Бозакьой. Колись туди можна було дістатися лише човном, але тепер проклали дорогу, якою їзде рейсовий автобус (оплачується додатково).

    - повернення у Амасру;

    - вечеря.

     

  7. 29 серпня.

    09:00 - сніданок;

    - переїзд до Інкуму - до одного із кращих пляжів Туреччини; 

    Інкуму вважається найкращим пляжем чорноморського узбережжя Туреччини. Тут можна провести всю відпустку, але ми тут пробудемо лише півдня. Курортне містечко з трьох вулиць займає долину між зарослими лісом горами. Довжина широкого піщаного пляжу дорівнює довжині містечка. Якщо вірити туркам, то той, хто приїхав в Інкуму, в Анталію вже не захоче. Тут неподалік є нещодавно організований пляж-музей, де можна побачити скелясті вулканічні утворення, які є лише у двох місцях планети.

    - вільний час на пляжі;

    - переїзд в місто Бартин – областний центр. Абсолютно нетуристичне місто – справжня Туреччина.

    - обід; 

    В центрі міста дуже симпатична забудова, одночасно схожа на близькосхідну та середземноморську європейську. Річковий порт. Оттоманські будиночки-котеджи у передмісті.

    - поверненя в Амасру;

    - вечеря.

     

  8. 30 серпня.

    09:00 - сніданок;

    - збираємо речі, купуємо сувеніри та йдемо на центральний пляж.

    - вільний час;

    - обід;

    - переїзд в аеропорт Анкара (близько 4 годин);

     - вилітаємо в Київ.

     

Місце збору групи: 
Анкара. Аеропорт Есенбоа
Місце та час завершення: 
Анкара. Аеропорт Есенбоа
До вартості входить: 
Ночівлі, транспорт (великі переїзди: Анкара - Сафранболу, Сафранболу - Амасра, Амасра - Анкара), кваліфікований екскурсійний супровід по всьому маршруту тура, організаційний супровід, сніданки 24-26 серпня.
Додаткові витрати: 
Харчування (крім сніданків 24-26 серпня), вхідні квитки до музеїв, місцеві переїзди (близько 35 євро), авіаперельоти.
11300 грн
Маршрут на карті: