Туреччина. Каппадокія: країна скам'янілих легенд.

€ 310

Туреччина. Каппадокія: країна скам'янілих легенд.

Дати: 
28.09.2019 - 03.10.2019

Ніхто не знає всієї правди про минуле Каппадокії, але будь-хто, приїхавши, здатен зробити справжнє відкриття. Тут історія лине в минуле так глибоко, що змушена якось домовлятися з палеонтологією. Високочолі вчені чухають потилиці, не встигаючи складати докупи факти про минуле цієї дивовижної країни. Фотографи, що приїздять сюди з усього світу, знаходяться у постійному пошуку ракурсів, адже з кожним кроком та кожною миттю „картинка” змінюється. Місцеві мешканці, що здавна живуть у прабатьківських оселях, зненацька знаходять у своїх підвалах таємні ходи у забуті підземні міста. Та й сама природа не бариться змінювати ландшафт, не даючи звикнути до кам`яних хвиль, що немов би застигли і в той же час не стоять на місці. Контролювати час тут непросто: то він сповільнюється, то жене, а буває, несподівано, як гуне у минуле... Зрештою, можна вважати, що період, проведений у Кападокії, можна не зараховувати у свій біологічний вік.  Пропонуємо перевірити правдивість цього твердження на власному досвіді у нашій компанії – будемо раді розділити з вами все те, чим ця дивовижна земля щиро обдаровує своїх гостей.

Маршрут: Анкара - Гьореме - Ургюп - Мустафапаша - Ортахісар - Аванос - Аксарай - Гюзельюрт - Анкара

До Анкари дістаємося літаками авіакомпанії Pegasus. Ми, за необхідності, допоможемо у купівлі авіаквитків.

Виліт 28.09 о 2:40, повернення 03.10 о 23:50. Вартість станом на 04.06.2019 - близько 120 долларів в обидва боки.

Увага! Організатори мають право змінювати маршрут, не змінючи загального змісту туру.

Вартість туру:

5-7 осіб - 410 євро (467 долларів);

8-11 осіб - 365 євро (417 долларів);

12-15 осіб - 330 євро (377 долларів);

16 осіб - 310 євро (350 долларів);


Програма по дням:

 1. 2:40 - виліт із Києва (Жуляни);

  4:45 - прибуття в Анкару;

  - переїзд до Гьореме: дорога займе близько трьох з половиною годин. Зупинки будуть дві: технічна, зможливістю випити кави-чаю й перекусити, та фотозупинка на майданчику біля озера Туз – водойми, що майже висохла, але накопичило в собі мільйони тон солі. Якщо дощів не було давно, по поверхні озера можна навіть ходити. 

  Селище Гьореме, колишня Корама. Колись тут жили хетти, а хто до них – невідомо. З другого століття нашої ери сюди втікали від римлян християни. З дев`ятого століття тут діяла митрополича кафедра. Понад п`ятдесят років у Гьореме живуть лише турки. Тепер тут знаходиться Національний парк, включений до Списку ЮНЕСКО.

  - поселення у готель (в селищі Учхісар), короткий відпочинок та обід;

  - ознайомчий маршрут долинами Зерве та Земі: побачимо руїни печерних поселень та завітаємо до підземної церкви, яку також використовували у якості фортифікаційної споруди; наприкінці  маршрута піднімемось на оглядовий майданчик, де почуємо коротку розповідь про те, які геологічні процеси спричинили утворення такого дивного ландшафту;

  - повернення у готель; вечеря.

 2. 8:00 - сніданок;

  - переїзд до міста Ургюп (колишня грецька назва Евбея): відвідання відомого виноробного господарства Турасан; екскурсія плоскогір'ям;

  На скелястому плоскогірї над містом ми побачимо руїни печерного замку, де міщани тримали оборону під час облоги. На одному з схилів пагорба знаходиться будинок, де жив православний святий Іоан Руський, який народився на Полтавщині.

  - переїзд до міста Мустафапаша (стара назва якого Сінассос): оглядова екскурсія;

  Місто Мустафапаша має складну, переплетену історію і варте особливої уваги. Тут зберіглася церква святих Костянтина та Олени, де й досі, раз на рік, служать Літургію. У центрі міста дивним чином співіснують мечеті, факультет уніветситету, винзавод, музеї, сучасні печерні будинки та ін.  За межею міста – покинутий монастир Миколая Чудотворця, що був відреставрований місцевою владою. Ми зможемо побачити, де жили монахи, де зберігали їжу, брали воду, робили вино. Хто більш спортивний – зможе пролізти у покинуті келії та спуститися у льохи. Ця долина відома найяскравішими барвами вулканічного туфу. В кінці долини ми знайдемо печерний триповерховий форт, де монастирські насельники заточувались під час навали загарбників.

  - обід;

  - переїзд в Ортахісар: оглядова екскурсія містом;

  В Ортахісарі народилася свята Ніно. В ті часи місто мало назву Коластри. Будинок її зберігся і ми зможемо туди пройти. Також, у Ортахісарі знаходиться цікавий етнографічний музей і скеля-замок, від якої місто взяло сучасну назву.

  - переїзд в  Аванос (колишня Ванесса): тут з давніх давен працюють майстри гончарної справи; річка Кизилірмак приносить з гір глину, яку використовують для виготовлення справжніх витворів керамічного мистецтва; гуляємо по місту, годуємо гусей, що пропливають під канатним мостом, купуємо справжній лукум;

  - поверенння у готель в Учхісар.

 3. 8:00 - сніданок;

  - після сніданку  купуємо продукти для обіду на свіжому повітрі. Берем з собою бутерброди, воду, кепки від сонця. Маршрут на цілий день 18 кілометрів, але ті, хто втомилися, матимуть можливість організовано скоротити програму;

  - проходимо долини Мескендир, Червону, Рожеву, Білу;

  Багато ходимо і надзвичайно багато фотографуємо – тримайте акумулятори зарядженими. Цей маршрут входить до списку найбільш „фотогенічних” на планеті. Ми пройдемо ущелинами, де не розійдуться двоє, тунелями, що були пробиті людьми та водою, побачимо підземні церкви, а може, якщо пощастить, зустрінемо місцевих черепах. 

  - поверення у готель.

 4. 8:00 - сніданок;

  - виселення із готелю;

  - переїзд до області Аксарай (70 км): огляд долини Ихлара, яка згідно  до деяких рейтингів вважається третьою за красою у світі.

  Спустившись по сходах, ми побачимо каньон, що був прорізаний у вулканічній породі струмком Белісірма за два мільйони років. Піший маршрут триватиме близько двох годин, після чого ми переїдемо у давно покинутий монастир Селіме. Попри те, що люди пішли звідси дуже давно, стіни та склепіння тримаються сотні років, подекуди навіть зберігши розписи. Зберіглися церкви, житлові кімнати, комора і навіть винарня. Пройдемося покинутим грецьким селом, що стоїть як пам`ятка давнім часам, коли тут вирувало життя.

  - переїзд у селище Гюзельюрт (колись звався Ґельвері);

  - поселення у готель;

  Готель розташований на звичайній сільській вулиці, яка не змінилася за сотні років. Обабіч дороги, що вкладена вичовганою бруківкою, стоять кам`яні паркани, за якими сховалися підземні грецькі будинки-номери готелю.

  - обід;

   - екскурсія-прогулянка по Гюзельюрту;

  - вільний час.

 5. 8:00 - сніданок;

  - прогулянка Монастирською дорогою;

  Не кваплячись, вирушаємо на прогулянку Монастирською долиною, що простягнулася повз село. Одразу на вході в долину знаходяться два невеличких підземних поселення, які можна оглянути не поспішаючи. Тут же поряд знаходиться храм, у якому служив святий Григорій Богослов. На протилежному схилі – більш нові церкви, де зараз працюють реставратори. Наш маршрут меньше двох кілометрів, але часу витратимо – як побажаємо.

  - приватне виноробне господарство: тут виготовляється вино у амфорах, яким понад дві тисячи років; бажаючі можуть піти на озеро, пошукати на березі обсидіан;

  - обід;

  - вільний час;

  На вечір можна замовити трансфер у термальний готель, що стоїть на березі вулканічного озера – спа-сервіс та басейн наповнюється гарячою водою, що б`є з-під землі. Все нове, щойно відкрите.

 6. 8:00 - сніданок;

  - похід за сувенірами;

  - виселення із готелю;

  - обід;

  - їдемо у напрямку Анкари: за наявності часу дорогою робимо бонусні фотозупинки;

  - переїзд до передмістя Анкари Гьольбаши;

  - вечеря;

  - переїзд в аеропорт Анкари;

  23:50 - виліт до Києва.

Місце збору групи: 
Анкара. Аеропорт
Місце та час завершення: 
Анкара. Аеропорт
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійні послуги, ночівлі, сніданки, музейна картка, страховка.
Додаткові витрати: 
Харчування (обіди, вечері) - приблизно 10 євро на день
Примітки: 
Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи загального змісту туру. Вартість туру: 5 осіб - 410 євро (467 долларів); 8 осіб - 365 євро (417 долларів); 12 осіб - 330 євро (377 долларів); 16 осіб - 310 євро (350 долларів);
Маршрут на карті: 

Додайте відгук про тур