Від Шарівки до Диканьки. Архітектурні скарби Слобожанщини та Полтавщини.

3400 грн

Від Шарівки до Диканьки. Архітектурні скарби Слобожанщини та Полтавщини.

Дати: 
28.06.2019 - 30.06.2019

Велетенські собори Харкова та Держпром, неймовірна Кругла площа в Полтаві та еталон українського модерну, шедеври українського бароко, гоголівські місця, а головне - Музей із однією з найвидатніших художніх колекцій України у Пархомівці та один із найкращих палацових ансамблів Лівобережжя у Шарівці. Приєднуйтесь!

Маршрут: Київ - Мгар - Великі Будища  - Пархомівка - Городнє (Співочі тераси) - Володимирівка (маєток Наталіївка) - Шарівка - ХарківПолтава - Диканька - Великі Сорочинці - Хомутець - МиргородВергуни (відповідно до стану дороги) - Київ 

Можливо вам відомі наступні художники:  Ілля Рєпін, Сергій Васильківський, Іван Айвазовський, Тарас Шевченко, Михайло Врубель, Іван Шишкін, Карл Брюллов, Василь Кандинський, Казимир Малевич, Валентин Сєров, Абрам Архипов, Олександр Головін, Орест Кіпренський, Ісаак Левітан, Олександр Бенуа, Микола Реріх, Олександр Іванов, Василь Касіян, Іван Їжакевич? Ні? А такі: Антоніс ван Дейк, Якоб ван Рейсдал, Едуард Мане, Каміль Піссаро? І ці не відомі? То може хоча б Пабло Пікассо ви знаєте?.. Звичайно це жарт - усі хто читає цей сайт, впевнений, знають перерахованих вище художників. І де ви думаєте вони зібрані усі вкупі? В Пархомівці, на Харківщині. Так-так, навіть єдині в Україні оригінали Пабло Пікассо (зокрема, отой його славнозвісний "Голуб миру") є в цьому сільському "Луврі". Здуріти можна. 

Пархомівка буде на другий день, а першого ми досліджуватимемо Харків. Перша столиця УРСР - місто доволі цікаве, а особливо вражають розміри  його головних пам'яток: соборів та будівлі Держпрому. Також ми подивимось Полтаву - Петербург в мініатюрі, шедевр Кричевського - Полтавське земство; місця пов'язані з Гоголем - Диканьку та Великі Сорочинці. Справжньою родзинкою, для поціновувачів палацової архітектури, будуть комплекси у Старому Мерчику, Володимирівці, Хомутці, й особливо - неймовірний палац у Шарівці. Приєднуйтесь!

!!! Максимально можлива знижка 15%


Програма по дням:

 1. 7:00 - виїзд із Києва

  Мгарський монастир;

  Великі Будищацікава Троїцька церква (1819 р.). Село відоме гончарством та ткацтвом, тут можна придбати прекрасні автентичні вироби у місцевих майстрів.

  Пархомівкахудожній музей. За своєю колекцією є одним із кращих в Україні. В музеї експонуються навіть оригінали Пабло Пікассо (єдині в країні). Дійсно – «сільський Ермітаж».художній музей. За своєю колекцією є одним із кращих в Україні. 

  Обід (можливо пікнік на природі)

  ГороднєСпівочі тераси (Поющие терассы) збудовані Харитонеками, як тепло акумулятор для саду. Пізніше використовувались для концертів. Щоб знайти це місце (до терас веде кілька кілометрів грунтової дороги – треба питати у місцевих).

  Володимирівка (маєток Наталіївка)колишній маєток «цукрових королів» Харитоненків. Палац було підірвано, але більшість будівель збереглися: флігелі із фігурами левів, неоготична водонапірна вежа, велика брама. У маєтку, який нині є туберкульозною лікарнею, розташована шедевральна церква, роботи видатного архітектора Щусєва.

  Шарівкапалацовий комплекс цукрозаводчиків Кьонігів. Донедавна у палаці був розташований туберкульозний санаторій для хворих із відкритою формою туберкульозу (перважно це вихідці із тюрем); більшість будівель великого комплексу перебуває у незадовільному, інколи напівзруйнованому, стані. Екскурсії на території донедавна не проводили, як цього року – сказати не можемо, але палац – об’єкт національного значення.

  Прибуття у Харків, поселення у готель, вечеря.

 2. 8:30 - сніданок;

  9:00 - Харків: екскурсія по місту: обов’язкова програма: Успенський собор (дзвіниця 89,5 м, друга за висотою в Україні), Благовіщенський собор (дзвіниця 80 м), Покровський монастир (1689 р., шедевр українського бароко), будівля Держпрому, фонтан «Дзеркальна струя» і, по бажанню, Привокзальна площа.

  13:30 - Обід. Виїзд із міста.

  16:30 - Полтава: екскурсія по історичному центру міста. Ансамль Круглої площі, Полтавський краєзнавчий музей – шедевр і еталон українського модерну, як в екстер’єрах так і в інтер’єрах – обов’язковий для огляду. Іванова гора. Хрестовоздвиженський монастир (за бажанням);

  20:00 - вечеря, поселення у готель.

 3. 8:30 - сніданок;

  Диканькамаєток Кочубеїв, Миколаївська церква - ротонда-усипальня князів Кочубеїв – унікальний храм, який має подвійний купол, «невидимі» підкупольні вікна та хори, 800-літні дуби, «Бузкова яма» (пам’ятка природи).

  Великі СорочинціПреображенська церква  - шедевр українського бароко, його іконостас є одним із найдовершеніших в Україні. Тут народився Гоголь.

  Обід

  Хомутець:  Преображенська церква  - шедевр українського бароко, його іконостас є одним із найдовершеніших в Україні. Тут народився Гоголь.

  Миргород: головні пам'ятки містаю

  Вергунигігантський ампірний храм-ротонда – усипальниця роду козацьких старшин Базилевських. Нині у аварійному стані.

  21:00 - повернення до Києва

ЗАМОВИТИ

Місце збору групи: 
Метро "Палац Україна"
Місце та час завершення: 
Метро "Бориспільська"
До вартості входить: 
Транспорт, вхідні квитки, екскурсійні послуги, харчування, ночівля
Додаткові витрати: 
Відсутні
Примітки: 
Можливі деякі зміни до маршруту, без зміни загального обсягу туру !!! Максимально можлива знижка в цьому турі 15 % В програмі використано фото Сергія Криниці http://haidamac.org.ua/2009/04/homutets/

ЗАМОВИТИ

Маршрут на карті: 

Додати новий коментар