Пошукова форма

Відкриваємо Київщину: "Нова Лавра", малі фортеці, готика, дерев'яні храми та монастирі


Головна - Тури - Україна

850 грн

Відкриваємо Київщину: "Нова Лавра", малі фортеці, готика, дерев'яні храми та монастирі

Дати: 
13.06.2021

Те що близько, завжди залишаєш на потім, навіть якщо знаєш про нього. А чи знаєте ви, що під Києвом мешкав у своєму маєтку автор крейсера «Аврори» Ксаверій Ратник, а будинок у нього був ну зовсім як крейсер; чи знаєте ви, що навколо Києва розташована найпотужніша в 20-30-ті роки минулого століття фортеця в світі; чи знаєте ви, що скульптором Будинку з химерами був зовсім не Городецький, а Еліо Сала, й що він же прикрашав розкішний костьол у Фастові; чи знаєте ви, що у біля Малої Солтановки будують гігантський монастирський комплекс РПЦ ЗК??? Відповіді на ці та інші питання ви отримаєте під час нашої подорожі.

Маршрут: Київ – Віта Поштова - Мала Солтанівка - Борова – Кожанка – Фастів – Томашівка – Білогородка - Київ

Фотогалерея із минулої мандрівки
У 1929-1935 роках Сталін збудував навколо Києва потужну фортецю – Київський укріплений район (КиУР). На той час це була найпотужніша фортеця у світі. КиУР охоплював Київ напівколом, спираючись флангами на р. Дніпро. На півдні частина дотів була вписана в залишки стародавнього "Змієвого валу". Загальна протяжність переднього краю Київського укріпрайону склала 85 кілометрів, глибина оборонної смуги - до 5 км. Всього було побудовано 217 довготривалих вогневих (огневых) точок (ДОТів). І саме в цю фортецю, яка в 1941-му була вже далеко не найпотужнішою, вперлися німецькі війська під час наступу… Із ДОТів цілими збереглося не багато, але й ті що є, на жаль, не користуються належною увагою туристів, а серед них же є справжні міні-цитаделі, із багатьма кулеметними казематами та розгалуженою системою підземних галерей. Зокрема такі доти збереглись у Віті-Поштовій та у Білогородці – доти типу міна. У них зараз проводять квестові ігри, знімають фільми (у Білогородці, в доті 402 знімали укрхорор «Штольня»). Їх ми і відвідаємо, як одні із самих ефектних фортифікаційних споруд ХХ століття. А ще ми побачимо гайдамацьку церкву у Кожанці, козацький дерев’яний храм у Фастові, фастівський костьол – один із найгарніших в Україні (його декорував автор скульптур Будинку з химерами - Еліо Сала).

У селі Томашівка ми відвідаємо колишній маєток польських магнатів Хоєцьких. Панську економічну резиденцію нині використовують як монастир, та ще й який… Все тут перебуває у прекрасному стані: палац, скульптури, храми, парк, пташник (із павичами та страусами). А ще у Томашівці ми побачимо старовинний водяний млин на річці Ірпінь.

Мало хто знає, що біля Малої Солтанівки будується величезний монастир Російської православної церкви за кордоном. Він вже має неймовірні розміри, але заплановано в чотири рази більше. Цей монастир буде справжньою родзинкою подорожі.

І на кінець, те що буде на початку – ми побачимо маєток Ксаверія Ратника, генерала-лейтенанта Російської імперії, директора Балтійського суднобудівного заводу і автора проекту легендарного корабля (і сумнозвісного) – крейсера «Аврора». Цей чоловік, після поразки «Аврори» у Цусімській баталії, пішов у відставку й оселився у селі Борова, яке тоді було курортом. Тут, над долиною Стугни, він збудував собі будинок-корабель, біля якого і був похований. А ще раніше ми побачимо абсолютно новий об'єкт - гігантський монастирський комплекс Івана Крондштадського, який будується біля села Мала Солтанівка. Від масштабів заворожує дух.

Отже: ДОТи, «Аврора», дерев’яні храми, неоготичний костьол, модерновий палац-монастир із прекрасним парком. Ну що ще потрібно для гарної одноденної мандрівки?

 


Програма туру:

  1. 8:00 – Виїзд із Києва

    - прибуття в село Віта-Поштова, огляд ДОТу № 100 та його підземних галерей (при собі мати ліхтарик);

    - прибуття до монастиря РПЦЗ (село Мала Солтанівка). Загальний огляд;

    - прибуття в село Борова, огляд маєтку генерала Ксаверія Ратника (інженера-судобудівельника, автора крейсера «Аврори»);

    - прибуття у село Кожанка, огляд старовинної дерев’яної (гайдамацької) церкви, яка є пам’яткою національного значення (збудована у 1758 році);

    - прибуття у Фастів. Огляд Воздвиженського костьолу (вважається одним із найгарніших в Україні), дерев’яної козацької церкви (1740 р.);

    - прибуття у село Томашівка, огляд чоловічого монастиря в маєтку Хоєцьких, огляд старовинного водяного млина на річці Ірпінь;

    - прибуття у село Білогородка. Огляд валів літописного Білгорода, огляд ДОТу №402 («Штольня», при собі мати ліхтарик);

    19:00 - повернення до Києва.

Місце збору групи: 
Метро "Теремки"
Місце та час завершення: 
Метро "Житомирська"
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід по всьому маршруту, вхідні квитки
Маршрут на карті: