Пошукова форма

Албанія. Прекрасна і таємнича


Головна - Тури - Закордон

16300 грн

Албанія. Прекрасна і таємнича

Дати: 
22.07.2021 - 29.07.2021

Албанія - найбільш гірська країна Європи. А ще тут казкове море. А ще сила-силенна пам'яток. Ми усе це побачимо і відчуємо. Приєднуйтесь!

Тур для малої групи до 8 осіб.

Маршрут: Дуррес - Берат - Аполлонія - Вльора - Дермі - Хімара - Саранда - Бутрінт - Гірокастра - Ельбасан

Албанію називають країною дотів та мерседесів - і того й іншого тут дійсно дуже багато. Доти будував диктатор-комуніст Енвер Ходжа. Він видумував зовнішні загрози й розповідав, що від них врятувати можуть лише доти. Кажуть, що цих міні-фортець у Албанії до мільйона - по одному на родину - вони майже всюди: у парках, біля доріг, біля старовинних замків... І мерседеси всюди, адже для албанців це авто №1, особливо після тотальної державної заборони на приватні авто. Так, у комуністичній Албанії автівки могли бути лише державними, тому після того, як мати авто дозволили, їх почали масово завозити, і найбільше - мерседеси. Але доти і мерседеси - зовсім не головні цікавинки Албанії. Які ж головні? Ми їх усі побачимо у нашій мандрівці. Приєднуйтесь!

 • Берат - місто тисячі вікон - об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО.
 • Гіракастра - місто-фортеця - об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО.
 • Бутрінті - археологічний музей-заповідник - об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО.
 • Аполлонія Ілірійська - дуже цікавий музей артефактів ілірійців - кандидат на вступ до Списку Світової спадщини ЮНЕСКО.
 • Дермі та Хімара - неймовірні гірські грецькі села.

Звичайно буде море, і буде багато інших цікавинок.

Вартість розрахована у гривнях у співвідношенні до 480 євро. При зміні курсу євро вартість зміниться.

Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи його змісту та концепції.

Рекомендуємо переліт рейсами компанії SkyUp:

22.07. 16:55 Київ - Тирана 

29.07. 19:10 Тирана - Київ

Вартість квитків станом на 13.05.2021 - 5500 грн. в обидва боки.

Квитки ми можемо купити.


Програма туру:

 1. 1 день

  Переліт рейсом компанії SkyUp:

  22.07. 16:55 Київ - Тирана 

  - переїзд до міста Дуррес, поселення у готель.

   

 2. 2 день

  8:30 - сніданок;

  - огляд історичного центру Дурреса: амфітеатр, фортеця, набережна;

  - обід;

  - вільний час у Дурресі, відпочинок біля моря.

 3. 3 день

  7:30 - сніданок; виселення із готелю;

  - Берат: одне із найцікавіших міст на Балканах; ми оглянемо історичний центр та фортецю;

  Берат Berati найцікавіше місто Албанії. Звичайно, це суб’єктивна думка, але я буду ще більш суб’єктивним і сміливо скажу – Берат відноситься до найцікавіших міст усієї Європи. Офіційною версією визнання Берату об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО є надзвичайний комплекс азійської архітектури – османської, та це ж не Азія – незвичайна, не схожа на іншу, але все ж Європа.

  - обід;

  - Аполлонія Іллірійська: огляд візантійського монастиря та Музею іллірійської культури;

  Іллірія – древня країна на заході Балканського півострова, яку населяли клани іллірійців – народу, який тривалий час давав відпір грекам, кельтам і слов’янам. Про іллірійців досить детально написано у Вікіпедії, тому не буду повторювати їхню історію. Іллірійці були пращурами албанців, і від їхньої мови пішла албанська. Столицею Іллірії було місто Скьодре (сучасний Шкодер), а найбільшим портом була Аполлонія Іллірійська Apollonia. Пізніше територію Іллірії завоював Рим, перетворивши її на важливу буферну зону між Заходом і Сходом імперії, а місто Аполлонія стало важливим торговим пунктом на Егнатієвій дорозі.

  - Вльора - курортне місто на морі. Поселення у готель. Вільний час.

 4. 4 день

  8:00 - сніданок;

  - огляд фортеці Каніни;

  - вільний час у Вльорі, відпочинок біля моря.

 5. 5 день

  7:30 - сніданок; виселення із готелю;

  - Дермі: огляд старовинного грецького православного села;

  Дермі (Dhermi) можна назвати найгарнішим селом Албанії, і, можливо, найцікавішим. Воно грецьке, але повірте – і в Греції не так вже й багато таких гарних сіл. Старовинні кам’яні будинки терасами, заплутаних вузеньких вуличок, піднімаються вгору і вгору. Більшість пофарбовані у білий колір, від чого село виглядає життєрадісним та чистим. То тут то там, серед будинків стирчать дзвіниці церков – тут до трьох десятків храмів, монастирів та капличок. Зверху, над селом, видно церкву, дзвіницю та білу кам’яну огорожу старовиного цвинтаря, а ще вище піднімаються гірські вершини – деякі сягають двох тисяч метрів, наприклад гора Чика.

  - Хімара: огляд покинутого візантійського міста-фортеці;

  Тут класно полазити, тут багацько арок та брам, а вулиці – справжній лабіринт. В межах мурів, якими обнесено старе місто, все забудовано. На вершечку гори зберіглося кілька храмів, з яких один навіть діючий – там є розписи та ікони, але дверей немає. Виглядає все так, ніби греки покинули Хімару, і саме тому вона руйнується, але ні, нижче старого міста є гарна грецька школа, є християнські храми.

  - Саранда: огляд турецької фортеці Лекурсі; поселення у готель, вільний час біля моря.

   

 6. 6 день

  7:30 - сніданок; 

  - переїзд до археологічного музею-заповідника Бутрінті;

  На самісінькому півдні Албанії, на кордоні із Грецією, на березі Іонічного моря, навпроти грецького острова Керкіра лежить давнє поселення Бутрінті Butrinti. Нині це археологічний музей-заповідник, який є об’єктом Світової спадщини ЮНЕСКО (із 1992 року), а колись, ну дуже давно, це було потужне багате місто, про що свідчать численні залишки будівель, знайдені у 20 столітті: грецьке місто, римське місто, венеційське місто, а ще Бутрінті володіли нормани та турки.

  - повернення у Саранду: вільний час біля моря.

 7. 7 день

  7:30 - сніданок; виселення із готелю;

  - Гірокастра: огляд історичного центру та фортеці;

  В Гірокастрі переважають будинки баштового типу, вкриті вузькими пластами сірого каменю – сланцю, а не черепицею. Це виглядає дуже колоритно, особливо зверху, із фортеці, яка височіє над містом. Кажуть, що колись, до правління Ходжі, старовинна османська забудова домінувала у більшості міст Албанії. Майже усе було зруйновано, крім Берата і Гірокастри. Чому Ходжа не чіпав Берат – хто його знає, а от Гірокастру він зберіг, бо це його рідне місто. До речі албанською мовою місто називається Гйірокастр, але у нас частіше вживають грецький варіант назви. Із великих Албанських фортець тутешня зберіглася найкраще. Крім високих мурів, казематів, численних башт та брам, тут збереглися ще й потерни, а під  горою прокладено підземний перехід. Над комплексом фортеці домінує годинникова вежа – жодне османське поселення не не  обходиться без неї. В приміщеннях фортеці – великий музей, частину із залів якого займає експозиція історії фортеці та міста, а казематовані зали заставлені неймовірною колекцією гармат різних періодів, особливо двох світових війн. На терасі стоїть американський літак-шпигун, який албанські війська, в період “холодної війни”, змусили приземлитися, а пілота заарештували.

  - обід;

  - Тепелена: огляд фортеці відомого паші Алі Тепелін;

  - переїзд в Ельбасан, поселення у готель.

 8. 8 день

  7:30 - сніданок; виселення із готелю;

  - Ельбасан: огляд фортеці та історичного центру;

  - обід;

  - Преза: огляд фортеці;

  - переїзд у аеропорт, відліт.

  29.07. 19:10 Тирана - Київ

Місце збору групи: 
Тирана, аеропорт
Місце та час завершення: 
Тирана, аеропорт
До вартості входить: 
Транспорт, ночівлі, організаційно-екскурсійний супровід, сніданки.
Додаткові витрати: 
Авіпереліт, вхідні квитки у музеї, обіди-вечері.
Примітки: 
Візит у Албанію не потребує тесту на ковід.
16300 грн