Пошукова форма

Богуслав, Стеблів, Корсунь. Скелі, каньйони та купання


Головна - Тури - Київська область

1100 грн

Богуслав, Стеблів, Корсунь. Скелі, каньйони та купання

Дати: 
20.07.2024

Тур благодійний - весь прибуток іде на розвиток проекту "Старовинні цвинтарі України".

Чи знаєте ви, звідки взялася назва Русь? Найбільш обгрунтованою і популярною серед істориків версією є походження цього етноніма від назви ріки Рось. На берегах цієї легендарної річки мешкали слов’янські племена полян і росів, а свою територію вони називали просто – Рось. Пізніше ця назва трансформувалася у Русь, а полянський князь Кий заснував місто, яке стало столицею Русі – Київ. Нині Рось вважають однією з найгарніших та найбільш різноликих річок України. Це і типово рівнинна ріка із високими бортами долини, це і заболочена річка (типу поліської) із широчезною зарослою очеретом заплавою, це і бурхливий гірський потік, який вже мільярди (!) років ріже собі русло у товщах кристалічних гранітоїдних порід. Навіть численні греблі та дамби радянського періоду не змогли знищити красу колиски східних слов’ян. Давайте ж разом поглянемо, яка вона зараз. А ще подивимось на цілу купу пам'яток архітектури, які стоять на її берегах.

Поряд із Россю народився наш великий письменник Іван Нечуй-Левицький. Можливо саме неймовірна природа річкової долини надихнула його стати літератором, розкрила талант співця природи та людських доль. Тут, на берегах Росі, не один рік прожила Марко Вовчок - про неї ми теж поговоримо.

Маршрут: Київ – Богуслав – Стеблів – Корсунь-Шевченківський - Київ

Взагалі у праслав’янській мові існувало слово „руса” – річка, його загальний корінь трансформувався, але й нині зберігся у багатьох словах пов’язаних з річками та водою: русло (річище), роса. От із тієї давньої мови, а може ще з давніших, пішла назва „Рось”, фактично в перекладі це означало просто "Ріка". На її берегах селились перші праслав’янські племена, наприклад анти. З історії відомо, що князь антського союзу Бож переміг на берегах Росі військо остготського короля Вінітара, а пізніше остготи все таки подолали Божа і стратили на пагорбі над Россю – розіп’яли. Народ і нині знає це місце, що зветься Божа гора.

З давніх давен долина Росі мала особливу енергію. Люди постійно тяглися сюди, до чистої води, до родючих земель, до густих заплавних лісів. Нехай війна за війною, повстання за повстанням виганяли звідси населення, але люди все рівно поверталися. В Україні не знайдеться жодного іншого такого історично значущого регіону, як долина Росі. Як же ж вона виглядає зараз? От ми і побачимо це під час нашої мандрівки. Але крім самої річки та краєвидів долини на нас чекатиме маса пам’яток, які збереглися в старовинних населених пунктах на берегах легендарної річки

Родзинки туру:

- регіональний ландшафтний парк Богуславль;

- підвісні та понтонний пішохідні мости;

- панорамні оглядові точки;

- палац, садиби та старовинна забудова;

- дуже багато гранітно-скельної краси;

- купання дозволяється.

Централізований обід не передбачений, але є можливість пообідити на природі, біля річки, тому запасайтесь  бутербродами. Також заїдемо на АЗС - там можна буде придбати обід.


Програма туру:

 1. 8:00 – виїзд із Києва, метро Видубичі;

  - Богуслав: огляд старовинного середмістя та скелясного русла Росі, РЛП "Богуславль", скельні оголення, підвісний міст. Ми матимемо можливість скупатися у Росі, на знаменитій купальні "Яма" (30 хвилин)

  - Стеблів: огляд фантастичних краєвидів скелястої каньйоноподібної долини Росі та греблі Стеблівської ГЕС, понтонний пішохідний міст; 

  - Корсунь-Шевченківський: огляд палацово-паркового ансамблю Понятовських-Лопухіних-Демідових, рукавів Росі та скелястих приводних ландшафтів, у нас буде можливість скупатися у парку, на "Дівочих купальнях";

  20:00 – повернення в Київ, метро Видубичі.

   

Місце збору групи: 
Метро "Видубичі"
Місце та час завершення: 
Метро "Видубичі" 20:00
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід
1100 грн
Маршрут на карті: