550 грн
Княжий палац та царство скель у Корсуні
У Корсуні-Шевченківському, на скелястих островах Росі, розташований один із найгарніших парків України, а ще цілий ансамбль заміської князівської резиденції. У Стеблеві просто неймовірні краєвиди каньйону Росі та музей українського генія Нечуя-Левицького. Поїхали з нами туди. Реєструйтесь!
Чи знаєте ви, звідки взялася назва Русь? Найбільш обгрунтованою і популярною серед істориків версією є походження цього етноніма від назви ріки Рось. На берегах цієї легендарної річки мешкали слов’янські племена полян і росів, а свою територію вони називали просто – Рось. Пізніше ця назва трансформувалася у Русь, а полянський князь Кий заснував місто, яке стало столицею Русі – Київ. Нині Рось вважають однією з найгарніших та найбільш різноликих річок України. Це і типово рівнинна ріка із високими бортами долини, це і заболочена річка (типу поліської) із широчезною зарослою очеретом заплавою, це і бурхливий гірський потік, який вже мільярди (!) років ріже собі русло у товщах кристалічних гранітоїдних порід. Навіть численні греблі та дамби радянського періоду не змогли знищити красу колиски східних слов’ян. Давайте ж разом поглянемо, яка вона зараз. А ще подивимось на цілу купу пам'яток архітектури, які стоять на її берегах.
Поряд із Россю народився наш великий письменник Іван Нечуй-Левицький. Можливо саме неймовірна природа річкової долини надихнула його стати літератором, розкрила талант співця природи та людських доль. Тут, на берегах Росі, не один рік прожила Марко Вовчок - про неї ми теж поговоримо.
Маршрут: Київ – Стеблів – Корсунь-Шевченківський - Київ
Взагалі у праслав’янській мові існувало слово „руса” – річка, його загальний корінь трансформувався, але й нині зберігся у багатьох словах пов’язаних з річками та водою: русло (річище), роса. От із тієї давньої мови, а може ще з давніших, пішла назва „Рось”, фактично в перекладі це означало просто "Ріка". На її берегах селились перші праслав’янські племена, наприклад анти. З історії відомо, що князь антського союзу Бож переміг на берегах Росі військо остготського короля Вінітара, а пізніше остготи все таки подолали Божа і стратили на пагорбі над Россю – розіп’яли. Народ і нині знає це місце, що зветься Божа гора.
З давніх давен долина Росі мала особливу енергію. Люди постійно тяглися сюди, до чистої води, до родючих земель, до густих заплавних лісів. Нехай війна за війною, повстання за повстанням виганяли звідси населення, але люди все рівно поверталися. В Україні не знайдеться жодного іншого такого історично значущого регіону, як долина Росі. Як же ж вона виглядає зараз? От ми трохи побачимо це під час нашої мандрівки. Але крім самої річки та краєвидів долини на нас чекатиме маса пам’яток, які збереглися в старовинних населених пунктах на берегах легендарної річки.
У нашій мандрівці спочатку буде Стеблів – селище, в якому народився український геній Іван Нечуй-Левицький. Тут, поряд із Россю, стоїть садиба-музей видатного письменника. А Рось тут фантастично красива - протікає у каньйоні між скелями. Значна частина цієї краси схована товщею вод водосховища Стеблівської ГЕС, але й тут є на чому затриматися оку, а гребля ГЕС виконує роль прекрасного видового майданчика.
Наступним, і останнім пунктом подорожі буде Корсунь-Шевченківський. В цьому місті, на кількох островах Росі, між її кам’янистими рукавами, створено прекрасний парково-палацовий комплекс. Його почав будувати польський князь Станіслав Понятовський, а закінчували російські князі Лопухіни-Демідови. Комплекс вважається одним із найгарніших в Україні, як і Рось у Корсуні-Шевченківському, яка протікає тут кількома каменистими рукавами, утворюючи острови, на якіх і розташований князівський маєток із прекрасним парком.
А ще у мандрівці буде унікальний діючий млин-вітряк у селі Пустовіти.
Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи його загального змісту та концепції.
Програма туру:
-
8:00 - виїзд із Києва;
- Корсунь-Шевченківський: екскурсія палацово-парковим комплексом Лопухіних-Демидових (палац, брама, манеж, господарські будівлі, швейцарський будиночок); паркові споруди, містки, екскурсія до алеї велитенських княжих ялин; скелі, пагорби, каньйони парку; гімназія - український модерн (нині педучилище).
- Пустовіти: унікальний старовинний діючий вітряк;
19:30 - повернення у Київ.