350 грн
Миколаї Подолу, примарна вулиця та дегустація пива
Поділ - це зовсім інший Київ. Це старовинні вулиці й велика кількість храмів. Навіть не зважаючи на масові руйнування культових споруд більшовиками на тут їх залишилось багато - ми спробуємо побачити їх майже усі, а також прогуляємось вулицею-примарою, яку дехто вважає прикладом непродуманого будівництва й марнотратсва, і закінчимо подорож на Андріївському узвозі дегустацією ексклюзивного пива.
Серед українських православних храмів найбільше присвячених Покрові Пресвятої Богородиці. Срібло за очільником небесного війська архистратигом Михайлом. А от бронзу скромно утримує Миколай Чудотворець. Цей святий, який був єпископом у місті Міра у провінції Лікія (нині це місто Демре у турецькій Анталії), прославився своїми дивами та добрими справами і став прообразом Санта Клауса. Він був покровителем дітей, моряків і студентів. А ще він вважався головним патроном торговців. Тому й не дивно, що серед кількох десятків храмів торгової частини Києва – Подолу, найбільшу шану віддавали Святому Миколі. Торгівці Подолу збудували для свого покровителя немало храмів, але збереглися лише три (не рахуючи сучасного храму Миколи Чудотворця на воді). Навіть два храми й дзвіниця третього. Але дзвіниця настільки масивна, що може розглядатись як окремий храм. І ми їх усі побачимо, і не лише їх. Приєднуйтесь!
Поділ - це зовсім інший Київ. Це старовинні вулиці й велика кількість храмів. Навіть не зважаючи на масові руйнування культових споруд більшовиками на тут їх залишилось багато - ми спробуємо побачити їх майже усі (серед них шедеври українського бароко, в тому числі авторства Григоровича-Барського), а також прогуляємось вулицею-примарою, яку дехто вважає прикладом непродуманого будівництва й марнотратсва, і закінчимо подорож на Андріївському узвозі дегустацією ексклюзивного пива Солом'янської броварні. Останнє, звичайно, по бажанню й у вартість не включене.
Гід - Роман Маленков.
Програма туру:
-
12:00 - початок екскурсії (зустріч біля пам'ятника Сковороді)
Основні об'єкти:
Контрактова площа та Гостинний двір;
Церква Миколи Доброго (дзвіниця);
Музей "Кам'яниця київського війта";
Церква Катерини та Грецький монастир;
Воздвиженська вулиця;