Експозиція Музею охоплює всі етапи розвитку побутової культури та гігієни: від первісного суспільства до сьогодення. В експозиції музею представлені антикварні автентичні експонати, тематичні репліки та макети об`єктів туалетної культури, а також найбільша в світі колекція сувенірних унітазів, яка має сертифікат Книги рекордів Гіннесса.
Експозиція музею історії туалету представлена двома групами експонатів: до першої входить найбільша в нашій країні колекція сувенірних туалетів, горщичків та унітазиків, яка не тільки занесена до «Національного реєстру рекордів України», а й має сертифікат Книги рекордів Гіннеса як «найбільша колекція сувенірних унітазів у світі; друга група складається з оригінальних об’єктів, реплік, макетів, картин, мистецьких творів та інформативних матеріалів, що ілюструють основні етапи розвитку побутової культури людства – починаючи від найдавніших часів і аж до сьогодення.
Під час екскурсії музеєм відвідувач дізнається надзвичайно багато історичних подробиць, які нерідко через «делікатність» теми були випущені під час шкільних уроків історії. Насправді: чи багато хто з нас знає, як справляли свої природні потреби наші далекі пращури? Як виглядали та облаштовувались відхожі місця у поселеннях первісної людини? Коли вона, людина, вперше побудувала туалет? І чи не з моменту усвідомлення необхідності створення цього предмету ми можемо вперше говорити про появу Людини як такої? Нажаль, навіть для істориків та археологів ця тема ще скрізь вкрита білими плямами. Проте дещо ми все таки знаємо – та із задоволенням розповідаємо гостям музею, якою шаленою популярністю користувались перші суспільні туалети у мешканців Давнього Риму, чому середньовічні туалети мали назву «гардеробів», або чому в епоху Відродження звичайні походи на горщик перетворились на справжні «тронні засідання».
Програма туру:
-
9:00 - виїзд;
- екскурсія Музеєм історії туалету;
- вільний час, сувенірна крамниця;
14:00 - поверення.