900 грн
Найкращий маршрут Київщини
Якщо порівняти усі одноденні маршрути, прокладені по Київській області, то найцікавішим буде саме цей. Хоча, звичайно, на колір і смак товариш не всяк…
-
Буки. Церковний комплекс святого Євгенія
1
-
Городище-Пустоварівське. Комплекс водяних млинів
2
-
Буки. Ландшафтний парк
3
-
Біла Церква
4
-
Біла Церква
5
-
Біла Церква
6
-
Біла Церква
7
-
Пархомівка. Покровська церква
8
-
Пархомівка. Покровська церква
9
Якщо порівняти усі одноденні маршрути, прокладені по Київській області, то найцікавішим буде саме цей. Хоча, звичайно, на колір і смак товариш не всяк… Архітектурний шедевр петербурзького архітектора Володимира Покровського; геніальні мозаїки Миколи Реріха, величезні водяні млини на Росі, забуті гранітні костьоли, найкращий сучасний сільський центр в Україні та найкращий сучасний маєток олігархів, відкритий для відвідувачів. Численні, прекрасні й маловідомі пам'ятки історичного центру Білої Церкви - унікальні пам'ятки архітектури, які в Україні більше не повторюються. Та і це ще не все! Тому й найкращий.
Маршрут: Київ – Ковалівка – Пархомівка – Городище-Пустоварівське – Біла Церква - Шамраївка – Руда – Безпечна – Чубинці – Буки – Київ
Село Ковалівка, яке ми відвідаємо першим, часто називають «європейським селом». Це зразково показове село, центральна частина якого була збудована, або реконструйована на кошти колишнього губернатора Київщини – Анатолія Засухи. Два готелі, салон краси, ресторан, кафе, церква, ставки, лебеді (чорні і білі), й усе в прекрасному ландшафто-дизайновому оформленні.
Потім буде Пархомівка. Тут розташована церква, яку називають однією з найгарніших в Україні – загадкова суміш візантійського та готичного стилів, втілена у розкішному цегляному модерні й прикрашена мозаїками Реріха та десятками загадкових, містичних знаків.
Із Пархомівки переберемось у Городище-Пустоварівське. Навіть бувалий мандрівник, що проїжджає тут уперше, обов’язково зупиниться, адже перед очима постає гігантська індустріальна пам’ятка другої половини ХІХ століття – комплекс промислових споруд, який розкинувся на обох берегах Росі. Комплекс включає два величезні млини (на правому боці кам’яний триповерховий, на лівому – цегляний чотириповерховий), греблю зі шлюзами і три великі комори на схилі пагорбу, укріпленого масивними кам’яними підпірними стінами. Виходи гранітів на берегах Росі та залізний підвісний міст через річку дуже вдало вписуються у загальну картину, величі та могутності якої могли б позаздрити деякі замки.
А далі буде Біла Церква. В Білій Церкві збереглася майже сотня споруд, що офіційно вважаються пам'ятками архітектури. Серед них 15 є пам'ятками національного значення. Але усі чомусь знають лише дендропарк "Олександрію". Собор, висотою 40 метрів, зведений у 1839 році; церква, збудована Мазепою; монастир Марії Магдалини; величний костьол, а ще унікальні для України пам'ятки - торгові ряди (єдині такі у країні), склади-палац (єдині у країні), і ціла купа пам'яток єврейської спадщини.
В Шамраївці, нашій наступній зупинці, збереглися старовинний водяний млин з олійницею (смачнішої олії не знайдеш, але працює вона лиш в будні) та класицистична мурована церква першої половини ХІХ століття. А у селах Руда та Безпечна збереглися унікальні для Наддніпрянщини польські костьоли: Антонія Падуанського та святого Ізидора. Щоправда, у Руді не залишилося жодного католика й пам’ятка занепадає, а от у Безпечні католики ще є, тому будівля перебуває у відносно доглянутому стані.
Далі будуть Чубинці, з двома цікавими водяними млинами на Роставиці, ну а потім – Буки. Розкішний маєток родини Суслових – сучасних багатіїв-меценатів. Його важко описати словами, це потрібно просто бачити. Така велич - і для відкритого огляду. Церкви, дзвіниця, скелі, альтанки, гребля, звіринець, фонтани й багато-багато іншого. Від Буків у захваті всі, а особливо іноземці і діти. Долучайтесь і будете у захваті ви!
Увага!!! В зимовому маршруті черговість об'єктів змінено. Ковалівку ми дивимось останньою. За браком часу, в короткий світловий день, може пропустити Безпечну.
Програма по дням:
-
8:00 - Виїзд із Києва
9:40 - Прибуття у село Ковалівка. Огляд сільського центру - найкращого в Україні.
11:20 - Прибуття у село Пархомівка. Огляд однієї з найгарніших церков України - Покровської церкви (з мозаїками Миколи Реріха).
12:10 - Прибуття у село Городище-Пустоварівського. Огляд комплексу старовинних великих водяних млинів на річці Рось.
13:30 - Обід (Біла Церква). Далі екскурсія центром міста
15:10 - Прибуття у Шамраївку. Огляд старовинного водяного млина з олійницею.
15:30 - Прибуття у село Руда. Огляд костьолу Антонія Падуанського (остання чверть ХІХ століття).
15:50 - Прибуття у село Безпечна. Огляд костьолу святого Ізидора (остання чверть ХІХ століття).
16:10 - Прибуття у село Чубинці. Огляд комплексу старовинних водяних млинів на річці Роставиця.
16:30 - Прибуття у село Буки. Огляд комплексу церков, ландшафтного парку та маєтку Суслових.
19:30 - Повернення в Київ.