Пошукова форма

Найкращий маршрут Київщини


Головна - Тури - Київська область

850 грн

Найкращий маршрут Київщини

Дати: 
19.06.2021
20.06.2020

Якщо порівняти усі одноденні маршрути, прокладені по Київській області, то найцікавішим буде саме цей. Хоча, звичайно, на колір і смак товариш не всяк… Архітектурний шедевр петербурзького архітектора Володимира Покровського; геніальні мозаїки Миколи Реріха, величезні водяні млини на Росі, забуті гранітні костьоли, найкращий сучасний сільський центр в Україні та найкращий сучасний маєток олігархів, відкритий для відвідувачів. Численні, прекрасні й маловідомі пам'ятки історичного центру Білої Церкви - унікальні пам'ятки архітектури, які в Україні більше не повторюються. Та і це ще не все! Тому й найкращий.

Маршрут: Київ – Ковалівка – Пархомівка – Городище-Пустоварівське – Біла Церква -  Шамраївка – Руда – Безпечна – Чубинці – Буки – Київ

Село Ковалівка, яке ми відвідаємо першим, часто називають «європейським селом». Це зразково показове село, центральна частина якого була збудована, або реконструйована на кошти колишнього губернатора Київщини – Анатолія Засухи. Два готелі, салон краси, ресторан, кафе, церква, ставки, лебеді (чорні і білі), й усе в прекрасному ландшафто-дизайновому оформленні.

Потім буде Пархомівка. Тут розташована церква, яку називають однією з найгарніших в Україні – загадкова суміш візантійського та готичного стилів, втілена у розкішному цегляному модерні й прикрашена мозаїками Реріха та десятками загадкових, містичних знаків.

Із Пархомівки переберемось у Городище-Пустоварівське. Навіть бувалий мандрівник, що проїжджає тут уперше, обов’язково зупиниться, адже перед очима постає гігантська індустріальна пам’ятка другої половини ХІХ століття – комплекс промислових споруд, який розкинувся на обох берегах Росі. Комплекс включає два величезні млини (на правому боці кам’яний триповерховий, на лівому – цегляний чотириповерховий), греблю зі шлюзами і три великі комори на схилі пагорбу, укріпленого масивними кам’яними підпірними стінами. Виходи гранітів на берегах Росі та залізний підвісний міст через річку дуже вдало вписуються у загальну картину, величі та могутності якої могли б позаздрити деякі замки.

А далі буде Біла Церква. В Білій Церкві збереглася майже сотня споруд, що офіційно вважаються пам'ятками архітектури. Серед них 15 є пам'ятками національного значення. Але усі чомусь знають лише дендропарк "Олександрію". Собор, висотою 40 метрів, зведений у 1839 році; церква, збудована Мазепою; монастир Марії Магдалини; величний костьол, а ще унікальні для України пам'ятки - торгові ряди (єдині такі у країні), склади-палац (єдині у країні), і ціла купа пам'яток єврейської спадщини.

В Шамраївці, нашій наступній зупинці, збереглися старовинний водяний млин з олійницею (смачнішої олії не знайдеш, але працює вона лиш в будні) та класицистична мурована церква першої половини ХІХ століття. А у селах Руда та Безпечна збереглися унікальні для Наддніпрянщини польські костьоли: Антонія Падуанського та святого Ізидора. Щоправда, у Руді не залишилося жодного католика й пам’ятка занепадає, а от у Безпечні католики ще є, тому будівля перебуває у відносно доглянутому стані.

Далі будуть Чубинці, з двома цікавими водяними млинами на Роставиці, ну а потім – Буки. Розкішний маєток родини Суслових – сучасних багатіїв-меценатів. Його важко описати словами, це потрібно просто бачити. Така велич - і для відкритого огляду. Церкви, дзвіниця, скелі, альтанки, гребля, звіринець, фонтани й багато-багато іншого. Від Буків у захваті всі, а особливо іноземці і діти. Долучайтесь і будете у захваті ви!

Увага!!! В зимовому маршруті черговість об'єктів змінено. Ковалівку ми дивимось останньою. За браком часу, в короткий світловий день, може пропустити Безпечну.


Програма туру:

 1. 8:00 - Виїзд із Києва

  9:40 - Прибуття у село Ковалівка. Огляд сільського центру - найкращого в Україні. Цей об'єкт може бути зачинений у зв'язку із ковідом.

  11:20 - Прибуття у село Пархомівка. Огляд однієї з найгарніших церков України - Покровської церкви (з мозаїками Миколи Реріха).

  12:10 - Прибуття у село Городище-Пустоварівського. Огляд комплексу старовинних великих водяних млинів на річці Рось.

  13:30 - Біла Церква. Екскурсія центром міста

  15:10 - Прибуття у Шамраївку. Огляд старовинного водяного млина з олійницею.

  15:30 - Прибуття у село Руда. Огляд костьолу Антонія Падуанського (остання чверть ХІХ століття).

  15:50 - Прибуття у село Безпечна. Огляд костьолу святого Ізидора (остання чверть ХІХ століття).

  16:10 - Прибуття у село Чубинці. Огляд комплексу старовинних водяних млинів на річці Роставиця.

  16:30 - Прибуття у село Буки. Огляд комплексу церков, ландшафтного парку та маєтку Суслових.

  19:30 - Повернення в Київ.

Місце збору групи: 
Метро "Теремки"
Місце та час завершення: 
Метро "Теремки" 19:30
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід по всьому маршруту, вхідні квитки.
Примітки: 
!!! Організатори мають право коригувати маршрут (в залежності від стану доріг та часу на їх подолання), не змінюючи загального об'єму туру. Увага!!! В зимовому маршруті черговість об'єктів змінено. Ковалівку ми дивимось останньою. За браком часу, в короткий світловий день, може пропустити Безпечну.
Маршрут на карті: