Пошукова форма

Румунія. Таємнича мармароська готика та українські етнічні землі.


Головна - Тури - Румунія

6400 грн

Румунія. Таємнича мармароська готика та українські етнічні землі.

Дати: 
18.09.2021 - 19.09.2021

Марамуреш (Мармароші) – гірський масив та історична область в Східних Карпатах, частина якої знаходиться в Україні, але більшість у Румунії. На території румунського Марамурешу мешкає майже 40 тисяч українців, є український ліцей і навіть пам’ятник Тарасу Шевченку. В багатьох гірських селах більшість становлять українці, але не в Бирсані, хоча в селі є греко-католицька церква, а це свідчить про те, що є українці. Але на думку багатьох істориків Марамуреш до 17-18 століття був заселений виключно українцями-русинами, і зрумунізувався вже у 19 столітті.

Веселий цвинтар у Сепинці - один із найвідвідуваніших туристичних об'єктів Румунії. На ньому і ми посміємося і подумаємо. У тій же Сепинці стоїть суперколоритний монастир Перь (Грушеве) із найвищою дерев'яною дзвіницею в світі (уявіть собі - 78 метрів). Поряд розташоване прекрасне румунське місто Сигіт-Мармароський (Сігету-Мармацієй) - все як треба: площа Ринок, старовинна австро-угорська забудова, численні храми усіх конфесій, а ще пам'ятник Тарасу Шевченку та ліцей його імені (з українською мовою викладання). Сигіт центр етнічних українських земель, тому тут не забувають Великого Кобзаря.

Монастир у Бирсані – можливо найбільш колоритний монастир, який мені коли небуть доводилося бачити. Він ніби перенесений із якогось із світів Толкієна чи Ле Гуін. Уявіть собі височезні дерев’яні храми, із купою шпилів та стрільчастих елементів, які стоять по периметру великої площі, разом із не менш ефектними келійними корпусами. Якесь свято дерев’яної готики, яку здавна називають мармароською. І все це на гірській терасі, під горами, зарослими буком, над глибокою долиною.

Обласний центр Мармарошу - Бая-Маре. Гарне старовинне місто, із високою годинниковою вежею (на яку ми піднімемося), католицькими, православними та протестантськими с оборами, оборонними баштами та залишками мурів - тут є все, щои. характеризує туристичне європейське місто. А ще тут найвища труба Румунії - 350 метрів, на секундочку.

Ну і купа Світової спадщини із Списку ЮНЕСКО - дерев'яні готичні церкви Марморощини.

Маршрут: Івано-Франківськ - Сигіт-Мармароський - Сепинца - Сурдешті - Плопіш - Бирсана - Бая-Маре - Івано-Франківськ

!!! Крім маршруту і локацій цей тур унікальний ще й тим, що здійснюється виключно мікроавтобусами до 9 посадкових місць.

Вартість: 6400 грн (ціну розраховано у співвідношенні до 200 євро, при зміні курсу вартість зміниться).

Для перетину кордону необхідний негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2, проведеного не більше ніж за 72 години, або паспорт вакцинації проти COVID-19, за умови завершення повної схеми вакцинації до в'їзду в Румунію. Після завершення вакцинації має пройти 10 днів.

Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи його загального змісту.

 


Програма туру:

  1. 6:10 - зустріч на залізничному вокзалі Івано-Франківська; виїзд;

    - переїзд у Солотвино (180 км), на автомобільний пропускний пункт;

    - перетин кордону (може зайняти кілька годин);

    - Сепинца: веселий цвинтар;

    - монастир Перь (Грушеве) - шедевр мармароської неоготики із найвищою дерев'яною дзвіницею в світі (висота 78 метрів);

    - Сигіт-Мармароський: огляд численних пам'яток міста, пам'ятника Тарасу Шевченку;

    - Бирсана: готична церква із Списку ЮНЕСКО та один із кращих дерев'яних монастирів Європи;

    - Бая-Маре: вечеря, ночівля.

  2. 7:30 - сніданок; виселення із готелю;

    - Бая-Маре: огляд численних архітектурних пам'яток міста, підйом на годинникову вежу;

     - Плопіш: шедевр мармароської готики (висота автентичної дерев'яної дзвіниці 75 метрів);

    - Сурдешти: шедевр мармароської готики;

    - перетин кордону (може зайняти кілька годин);

    - повернення до Івано-Франківська, прощання із групою.

Місце збору групи: 
Івано-Франківськ, залізничний вокзал
Місце та час завершення: 
Івано-Франківськ, залізничний вокзал
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід, сніданок, ночівля
Додаткові витрати: 
Харчування (крім сніданків), вхідні квитки
Примітки: 
Вартість: 6400 грн (ціну розраховано у співвідношенні до 200 євро, при зміні курсу вартість зміниться). Для перетину кордону необхідний негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2, проведеного не більше ніж за 72 години, або паспорт вакцинації проти COVID-19, за умови завершення повної схеми вакцинації до в'їзду в Румунію. Після завершення вакцинації має пройти 10 днів. Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи його загального змісту.
6400 грн
Маршрут на карті: