Пошукова форма

Румунія. Ясси. Архітектурна скарбниця столиці Молдови та гігантський палац


Головна - Тури - Румунія

5200 грн

Румунія. Ясси. Архітектурна скарбниця столиці Молдови та гігантський палац

Дати: 
14.08.2021 - 15.08.2021

Вважають, що у 14 столітті Ясси були містом Галицько-Волинського князівства, принаймні, у «Списку руських городів» воно згадувалося – Ясський торг на Пруті. Із 1564 по 1862 рр. Ясси були столицею князівства Молдова, яке в той було досить потужним і багатим. І столиця була дуже багато, недаремно ж її неодноразово захоплювали козацькі війська: у 1577 році це зробив Іван Підкова, який, навіть, проголосив себе господарем Молдови. А у 1594 році місто захопили Наливайко і Лобода.

У 1650 році Ясси  зайняв Тиміш Хмельницький, а через два роки тут відбулося його весілля із княжною Молдови Розандою Лупул. Можливо, вінчався Тиміш у церкві Трьох Ієрархів – нереальному храмі, кожен сантиметр поверхні якого вкритий барельєфами, а стіни складені із блоків вапняку, скріплених розплавленим свинцем. Ми його обов’язково побачимо, як і багато інших православних храмів, за кількістю яких Ясси мало хто випередить, хіба що Афіни. Унікальні й усі різні, виникають вони зненацька, то тут, то там. А ще у Яссах повно монастирів, декотрі з яких, є справжніми фортецями. В часи Чаушеску в Яссах з’явилося немало «совка», але якісної старовини значно більше, та й власне історичний центр міста величезний. Тут є і бароко, й класицизм, і готика, й молдавський бринковяну. До розбудови міста доклав рук навіть Густав Ейфель.

Архітектурною домінантою Ясс, безперечно, є величезний і красивезний Палац Культури, зведений королем Фердинандом І, на фундаментах палацу князів Молдови. Це один із найгарніших палаців Східної Європи – 298 кімнат небаченої розкоші, і не стільки золота, срібла, діамантів, як польоту фантазії архітекторів та скульпторів.
Крім Ясс у мандрівці ми побачимо найстарішу муровану церкву Молдови та унікальні барельєфи мацев єврейського кіркуту у Сереті. Три різновікові частини цього цвинтаря, найстаріша з яких, ймовірно є чумним пагорбом, і походить ще із 16 століття. Будемо у Ботошанах - побачимо численні вілли та палаци, багатого, в минулому, торгового міста. Приєднуйтесь до нашої мандрівки!

Маршрут: Чернівці - Серет - Ясси - Ботошань - Чернівці

Вартість: 5200 грн (ціну розраховано у співвідношенні до 160 євро, при зміні курсу вартість зміниться).

Для перетину кордону необхідний негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2, проведеного не більше ніж за 72 години, або паспорт вакцинації проти COVID-19, за умови завершення повної схеми вакцинації до в'їзду в Румунію. Після завершення вакцинації має пройти 10 днів.

До вартості входить транспорт, екскурсійно-організаційний супровід, ночівля, сніданок.

Додаткові витрати: вхідні квитки (Палац культури -16 лей); харчування (крім сніданку). 


Програма туру:

 1. 7:50 - зустріч групи на залізничному вокзалі у Чернівцях;

  - переїзд до кордону (валюту будемо міняти перед кордоном);

  - перетин кордону (може зайняти більше двох годин);

  - Серет: найстаріша мурована церква Молдови - Троїцький храм 1354-1358 рр., один ізх найбільших єврейських цвинтарів Східної Європи, найстаріша частина якого  - чумний курган, походить ще з 16 століття. Мацеви цвинтаря мають унікальні барельєфи; до речі - Серет деякий час був столицею Молдови, значна частина мешканців міста знає українську мову.

  - переїзд у Ясси: огляд історичного центру міста: Палац Культури (Княжий палац - вартість відвідування комплексу музеїв 16 лей), комплекс кафедрального собору, церква Трьох Ієрархів (повністю вкрита барельєфами), Національний театр, Інститут Медицини, Університет, монастир Голія, церква-фортеця Святого Савви та багато інших пам'яток міста;

  - вечеря (додаткова оплата);

  - поселення у готель.

 2. 8:00 - сніданок, виселення із готелю;

  - огляд укріплених монастирів навколо Ясс: монастир Четацуя, монастир Галата;

  - переїзд у Ботошань: огляд історичної частини міста: площа та численні палаци та храми;

  - переїзд на кордон, перетин кордону (може зайняти більше двох годин);

  - переїзд до Чернівців, прощання із групою. Потяг Чернівці-Київ о 19.40

Місце збору групи: 
Чернівці, Залізничний вокзал
Місце та час завершення: 
Чернівці, залізничний вокзал
До вартості входить: 
До вартості входить транспорт, екскурсійно-організаційний супровід, ночівля, сніданок.
Додаткові витрати: 
Додаткові витрати: вхідні квитки (Палац культури -16 лей); харчування (крім сніданку).
Примітки: 
Для перетину кордону необхідний негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2, проведеного не більше ніж за 72 години, або паспорт вакцинації проти COVID-19, за умови завершення повної схеми вакцинації до в'їзду в Румунію. Після завершення вакцинації має пройти 10 днів. В програмі можливі зміни з огляду на пандемію Covid-19.
5200 грн
Маршрут на карті: