Пошукова форма

Справжні Карпати. Свидовець, Горгани та територія Білого привида


Головна - Тури - Закарпатська область

4800 грн

Справжні Карпати. Свидовець, Горгани та територія Білого привида

Дати: 
19.08.2021 - 26.08.2021

Хочете в СПРАВЖНІ КАРПАТИ? Не на комфортабельну сучасну базу десь у долині, а в гори, щоб звідусіль долинав шум потоків, щоб пити можна було прямо із річки, щоб де не сядь - так і вмажешся у чорницю, щоб білий гриб, як буханка житнього хліба, щоб ведмежі сліди й мляві саламандри не здавалися дивиною, щоб малина смакувала як варення, нарешті, щоб відчути себе птахом (нехай і втомленим) - хочете? Приєднуйтесь!

Маршрут: Ясіня - Чорна Тиса - гірський табір - витоки Чорної Тиси - Братківський хребет (гора Братківська) - озера хребта Свидовець (Ворожецькі озера) - Великий Ведмежий потік - 

Початкова точка збору - залізничний вокзал в Івано-Франківську. Звідти ми їдемо, орендованим автобусом в Ясіня. Дорогою закуповуємо продукти. В Ясінях оглянемо головні пам'ятки (а там є навіть об'єкт Світової Спадщини ЮНЕСКО) і на вантажному всюдиході піднімемось на базу розташовану на висоті понад 900 метрів над рівнем моря. Звідси ми здійснюватимемо щоденні радіальні маршрути. 

Колишнє австро-угорське лісництво - будинок швейцарського типу, господарські будівлі, залишки греблі на гірській ріці, де колись був кляузур (тут можна купатись, хоч вода холодна). В головній будівлі житлові кімнати без зручностей, кухня, їдальня і баня. Електроенергії немає - порційно генератор (для зарядки мобільних пристроїв). Поселення на території бази в наметах, або у будинку (поселення у будинку за додаткову плату 700 грн).

На базі є їдальня, кухня, баня. Електроенергія відсутня, але є генератор для підзарядки гаджетів. Обов'язково мати ліхтар.

Навколо бази купа річок: Чорна Тиса, Апшинець, Левковець, Великий і Малий Ведмежі потоки, потік Жигалів (колишнє форельне господарство) - вода в них не лише чиста, але й напрочуд смачна.

Щоденно ми будемо підніматись в гори, спочатку до витоків Чорної Тиси (священної для мадярів ріки), потім на Братківський хребет (відріг Горган), на висоту 1788 метрів. Найважчим буде підйом по крутому схилу Свидовецького хребта (саме по крутому, бо інший - пологий) до Ворожецьких озер... Звичайно, це далеко не все. Приєднуйтесь! Ви забудете про кам'яні джунглі великого міста й хотітимете повертатись сюди знову і знову. Вечори біля вогнища, гітара, розповіді про Білого привида (та то ж просто неприкаяна душа - сміються місцеві з переляканих туристів) і, можливо, зустріч із ним. Але не бійтесь його, бо хто його не боїться, то він того сам боїться, і не показується...

Слід зазначити, що тут ми відсвяткуємо День Незалежності. Як? Вирішуватимемо самі, але точно без "будуна" на наступний ранок - тут його просто не  буває.

Увага! Їжу ми будемо готувати самостійно (сніданки й вечері) - побригадно, під керівництвом організаторів. Продукти закуповуються організаторами. В маршрутах обіди у вигляді сухих перекусів: консерви та овочі.

Ми побачимо і відчуємо СПРАВЖНІ Карпати, побуваємо на СПРАВЖНІХ колибах (стаях), назбираємо грибів і чорниці, відчуємо себе птахами і схуднемо на n-ну кількість кілограмів. А ще ми отримаємо курс ландшафтознавства та геоморфології, побачимо куруми (кам'яні ріки) і відчуємо себе першовідкривачами.

!!! Зверніть увагу:  вартість передбачає розміщення у власному наметі (компанія не забезпечує наметом), розміщення у будинку за додаткову плату.

Обов'язково з собою мати:

 • Гумові чоботи (або інше водонепроникне взуття) - доведеться вбрід долати потічки;
 • Ліхтар;
 • Дощовик;
 • Невеликий рюкзак;
 • Кепка, або капелюх від сонця;
 • Похідне взуття (міцні кросівки або літні ботинки), бажано два комплекти;
 • Светр та куртка (вечори можуть бути холодними);
 • Декілька комплектів одягу (в Карпатах дощі - рядове явище);
 • Міні-аптечка;
 • Купальник.

!!! Даний тур не вважається екстремальним, але потребує певної фізичної підготовки (підйоми, інколи, будуть досить затяжними). Заборонений людям із вадами сердця.

У шапці програми використано світлину denis_krivoy  Чарівний Свидовець. Озеро Догяска


Програма туру:

 1. 19 серпня

  6:00 - прибуття в Івано-Франківськ (потяг № 243 приходить в 5:44, він дешевший   і йде швидше - в дорозі близько 10 годин);

  можна їхати потягом Київ - Рахів до Ясінів, але він 17 годин в дорозі й квитки на нього потрібно купувати дуже заздалегідь;

  переїзд попередньо замовленим автобусом до Ясінів (трансфер включено у вартість);

  Ясіня: огляд головних пам'яток селища: Струківська церква (1811 р., об'єкт Світової Спадщини ЮНЕСКО), церкви Різдва Богородиці (1909 р.) та Покрови (1903 р.), костьол Петра і Павла (1814 р.), старовинне єврейське кладовище.

  Обід (у вартість не включено): можна пообідати у одному із кафе;

  Переїзд у гори, гірський табір. Поселення.

  Вечеря.

 2. 20 серпня

  8:30 - сніданок;

  похід до витоків Чорної Тиси; Стара Австрійська дорога;

  15:00 - обід;

  вільний час (гриби, ягоди, огляд місцевості навколо бази, купання в річках);

  вечеря;

  посиденьки біля вогнища.

 3. 21 серпня

  8:30 - сніданок;

  Похід на Братківський хребет. Багатогодинний затяжний підйом на гору Братківська. Висота 1788 м.

  Обід (перекус) на хребті.

  17:00 - поверненя на базу;

  вечеря; 

  посиденьки біля вогнища.

 4. 22 серпня

  9:00 - сніданок;

  геоморфологічний похід до верхів'я Великого Ведмежого потока;

  огляд різноманітних гірських форм рельєфу та гірських порід;

  огляд великого курума (кам'яної ріки);

  обід;

  вільний час;

  вечеря;

  посиденьки біля вогнища.

 5. 23 серпня

  8:00 - сніданок;

  похід на Свидовецький хребет. Затяжний багатогодинний підйом;

  огляд полонини Татул;

  підйом до Ворожецьких озер у льодовиковому карі. Можливий сніжник;

  обід (перекус);

  повернення на базу ввечері;

  вечеря;

  посиденьки біля вогнища (для тих хто матиме сили).

 6. 24 серпня

  День Незалежності

  9:30 - сніданок;

  вільний час, або спуск у Ясіня (за бажанням) для закупки продуктів на святкову вечерю та відпочинку;

  обід;

  вільний час;

  святкова вечеря (факультативно алкоголь та шашлики).

 7. 25 серпня

  8:30 - сніданок;

  - експериментальний маршрут, найімовірніше на вершину Чорна Клева (1719 м);

  - можлива заміна маршрута на поїздку позашляховиком на полонини;

  - обід (сухпай);

  - повернення на базу;

  - вечеря.

 8. 26 серпня

  8:30 - сніданок;

  збори та виселення;

  переїзд у Ясіня та у Івано-Франківськ (транфер включено у вартість);

  обід (самостійно);

  оглядова екскурсія по Івано-Франківську (речі залишаємо у камері схову на вокзалі);

  Виїзд з Івано-Франківська потягом.

Місце збору групи: 
Івано-Франківськ (залізничний вокзал)
Місце та час завершення: 
Івано-Франківськ (залізничний вокзал)
До вартості входить: 
Трансфери від Івано-Франківська та у гори на всюдиході, харчування (крім сніданку та обіду в перший день в Ясінях, обіду в останній день в Івано-Франківську), розміщення у наметах на території бази розташування, екскурсійний супровід, допомога у розміщенні та побуті.
Додаткові витрати: 
Проживання у будинку (700 грн.). Сніданок та обід в перший день в Ясінях, обід в останній день в Івано-Франківську, святкова вечеря у День Незалежності (за бажанням). Проїзд потягом до місця зустрічі. Для бажаючих поселитись у будинку буде додаткова оплата 700 грн.
Примітки: 
!!! Зверніть увагу: вартість передбачає розміщення у власному наметі (компанія не забезпечує наметом), ще є варіант розміщення у будинку за додаткову плату 700 грн. !!! Даний тур не вважається екстремальним, але потребує певної фізичної підготовки (підйоми, інколи, будуть досить затяжними). Заборонений людям із вадами сердця. Обов'язково з собою мати: Гумові чоботи (або інше водонепроникне взуття) - доведеться вбрід долати потічки; Дощовик; Невеликий рюкзак; Кепка, або капелюх від сонця; Похідне взуття (міцні кросівки або літні ботинки), бажано два комплекти; Светр та куртка (вечори можуть бути холодними); Декілька комплектів одягу (в Карпатах дощі - рядове явище); Міні-аптечка. У шапці програми використано світлину denis_krivoy Чарівний Свидовець. Озеро Догяска
4800 грн