Пошукова форма

Таємничі гори та острови Надросся.


Головна - Тури - Київська область

860 грн

Таємничі гори та острови Надросся.

Дати: 
23.05.2021

Чи знаєте ви, звідки взялася назва Русь? Найбільш обгрунтованою і популярною серед істориків версією є походження цього етноніма від назви ріки Рось. На берегах цієї легендарної річки мешкали слов’янські племена полян і росів, а свою територію вони називали просто – Рось. Пізніше ця назва трансформувалася у Русь, а полянський князь Кий заснував місто, яке стало столицею Русі – Київ. Нині Рось вважають однією з найгарніших та найбільш різноликих річок України. Це і типово рівнинна ріка із високими бортами долини, це і заболочена річка (типу поліської) із широчезною зарослою очеретом заплавою, це і бурхливий гірський потік, який вже мільярди (!) років ріже собі русло у товщах кристалічних гранітоїдних порід. Навіть численні греблі та дамби радянського періоду не змогли знищити красу колиски східних слов’ян. Давайте ж разом поглянемо, яка вона зараз, але поглянемо ми не на відомі усім місця, а на сховані від широкого загалу таємничі гори та острови.

Мар'їна гора, та, що біля Бороданів, вже досить відомий об'єкт, а от гора Солов'юха, таємниче місце біля Клочків, де ніби шматок Карпатських полонин перенесли в долину Росі, майже нікому не відома. Як і Лиса гора в сусідньому селі. Ми побуваємо на таємничих островах в Білій Церкві та Глибічці. Унікальні світлини гарантовано, як і неймовірні емоції та подив. Приєднуйтесь до нашої мандрівки.

Маршрут: Київ – Богуслав –  Бородані - Пугачівка - Клочки -  Коженики – Біла Церква - Глибічка - Пилипча - Київ

Взагалі у праслав’янській мові існувало слово „руса” – річка, його загальний корінь трансформувався, але й нині зберігся у багатьох словах пов’язаних з річками та водою: русло (річище), роса. От із тієї давньої мови, а може ще з давніших, пішла назва „Рось”, фактично в перекладі це означало просто "Ріка". На її берегах селились перші праслав’янські племена, наприклад анти. З історії відомо, що князь антського союзу Бож переміг на берегах Росі військо остготського короля Вінітара, а пізніше остготи все таки подолали Божа і стратили на пагорбі над Россю – розіп’яли. Народ і нині знає це місце, що зветься Божа гора.

З давніх давен долина Росі мала особливу енергію. Люди постійно тяглися сюди, до чистої води, до родючих земель, до густих заплавних лісів. Нехай війна за війною, повстання за повстанням виганяли звідси населення, але люди все рівно поверталися. В Україні не знайдеться жодного іншого такого історично значущого регіону, як долина Росі. Як же ж вона виглядає зараз? От ми і побачимо це під час нашої мандрівки. 

Даний маршрут є ексклюзивним. Такого ви не знайдете більше ні в кого. І все без виснажливих тривалих переїздів, а швидко, насичено і змістовно.

!! Усі клубні знижки діють.

!! Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи його загальної концепції та змісту.


Програма по дням:

 1. 7:45 - виїзд із Києва;

  - Богуслав: гора біля Миколаївського монастиря та коротка прогулянка регіональним ландшафтним парком "Богуславль";

  - Бородані: Мар'їна гора;

  - Клочки: неймовірні краєвиди гори Солов'юха, сусідніх пагорбів та долини Росі;

  - Коженики: краєвиди долини Росі із Лисої гори;

  - обід;

  - Біла Церква: Замкова гора та великий парковий острів;

  - Глибічка: гребля ГЕС та огляд краєвидів Білоцерківського водосховища;

  - Пилипча: острів Паустовського;

  20:00 - повернення до Києва.

Місце збору групи: 
Метро "Палац Україна"
Місце та час завершення: 
Метро "Теремки" 20:00
До вартості входить: 
Транспорт, екскурсійний супровід, вхідні квитки, обід
Додаткові витрати: 
Відсутні
Маршрут на карті: