Пошукова форма

Туреччина. Казки Караденізу: Сафранболу та Амасра


Головна - Тури - Туреччина

€ 320

Туреччина. Казки Караденізу: Сафранболу та Амасра

Дати: 
17.09.2020 - 20.09.2020

Тур розрахований виключно на малу групу до 8 осіб. Транспорт - комфортний мікроавтобус.

Чи бували ви у Туреччині? Ну звичайно, скажете ви, хто ж там не був. А чи бачили ви Туреччину? Ну як... мовчанка... бували, значить бачили. А от і ні - були ви на курортному узбережжі, адаптованому для неймовірного туристичного потоку, з усього світу; ви були на вилизаному і вичуханому курортному узбережжі. А чи впевнені ви, що вся Туреччина така? Запевняємо вас - ні. Ця величезна країна дивує і заворожує зовсім не на курортах, які виглядають вже, майже як європейські. Поїхали з нами, і ви побачите шматочок справжньої Туреччини.

Давня знайома – загадкова Туреччина – вже вкотре хоче нас здивувати. Землі, де квітли та занепадали три імперії, де знаходили прихисток втікачі, та куди відправлялися по здобич наші земляки-відчайдухи. Дивні краї, де, немов у казці, замість грошей розраховуавлись прянощами, а міжміським транспортом слугували верблюди. Тут проходив Шовковий Шлях, для подорожуючих яким був зведений чималий караван-сарай, що й досі використовується за призначенням. Для нас ці краї – далекий південь, що лежить за морем, а для турків – крайня північ. Тут і досі пригощають стравою, що була винайдена Ноєм наприкінці плавання і за яку не можна брати гроші. Тут берег схожий на кримський, гори – на Карпати, а усе решта – на ілюстрації з книжки, прочитаної у дитинстві. Ці землі називають „Карадениз”, що з старотурецької перекладається „Чорномор`я”. Щоразу, коли вирушаємо у подорож цими землями, ми водночас поринаємо в подорож у часі, де перестаєш розуміти, на скільки століть занурився у минуле. Запрошуємо шановних мандрівників, які захоплюються незвичними маршрутами, скласти нам компанію у подорожі по цих дивовижних місцях. 

Маршрут: Анкара - Сафранболу - Амасра -  Бартин - Анкара

Гостинний та сучасний аеропорт Анкара зустріне нас у нічний час – це зручно, адже рейсів буде небагато і нам не доведеться довго чекати своєї черги на паспортному контролі. Назва аеропорту „Есенбо`а” походить від містечка, біля якого він розташований і перекладається як „спокійний бугай”.

Гори, що підступають до моря здаються нам знайомими та водночас незнайомими. Смереки та платани тут звичайні сусіди, а пальмовий гай на краю майже карпатської полонини змушує нас повірити у неймовірне. Нарешті, проскочивши кілометровий тунель, ми стаємо свідками видовища, що здатне заворожити будь-кого: внизу під нами на острові знаходиться старовинне місто, оточене руїнами фортеці. На острів веде кам`яний міст, по якому можна пройти з більш сучасної частини міста, що причаїлася у долині. Обабіч долини здіймаються гори, порослі сосною серед якої де-не-де стирчать сучасні корпуса готелів та пансіонів. Скрізь по морю – від порту і скільки сягає око – розкидані десятки яхт, рибальських човнів, сейнерів та навіть океанських суден, які потрапляють сюди, минуючи Босфор.

Тур розрахований виключно на малу групу до 8 осіб. Транспорт - комфортний мікроавтобус.

Ми рекомендуємо авіаперельот компанією Pegasus:

Київ - Анкара, виліт 17 вересня, 2:55. 

Анкара - Київ, виліт 21 вересня,00:05. 

Вартість перельоту в обидва боки близько 200 долларів.

Вартість авіаперельоту у загальну вартість не включено. Квитки купуються самостійно, але у випадку необхідності ми можемо допомогти із купівлею квитків.


Програма по дням:

 1. 1 день

  Нічний переліт, аеропорт Анкара. 

  6:00 – переїзд (близько 3 годин) у місто Сафранболу (провінція Карабюк);

  Сафранболу є об'єктом Списку Світової спадщини ЮНЕСКО. Його комплекс збереженої забудови османського типу є одним із найбільших у світі. Тут величезна кількість пам'яток архітектури та історії. Більшість готелів розміщені у старовинних будинках.

  -  легкий сніданок в старомі місті; перше знайомство із містом;

  - оглядова екскурсія: основні пам'ятки міста, мечеті, караван-сараї,  бані;

  Весь центр старого міста - величезний, колоротний, надзвичайно цікавий базар, де продають неймовірну кількість місцевих сувенірів - в жодному місті ви не побачите такої кількості виробів місцевих майстрів, які роблять усе прямо у вас на очах. А ще тут купа екзотичних овочів і фруктів, а спецій, усіляких горішків, бобів така кількість кольорів, що у очах рябить. Лукум тут найкращий у світі, а виторгувати його можна за смішну ціну. Тут багато локант - ресторанчиків домашнього типу. Їжа смачнізна й цікава. Багато страв із головною місцевою спецією - шафраном - це обов'язково треба куштувати.

   - обід та вечеря – за бажанням в ресторанах домашньої кухні (гіди порекомендують заклади);

 2. 2 день

  08:00 - сніданок; 

  - переїзд у гори;

  - підйом до карстової печери; прохід печери між дивовижними склепіннями кольорових сталактитів.

  - переїзд у долину, що знаходиться поблизу, до акведука та каньйону Токатли; 

  Колись тут над прірвою римляни побудували акведук, що чудово зберігся. Над долиною можна вийти на скляний майданчик та з висоти оглянути територію заповідника. Спускаємося сходами у прохолоду між скелястими стінами. Десь у траві по берегах струмка можна побачити квітку шафрана, що пересівається тут сам собою. Неподалік ще є невеличкі лани, де його вирощують, але сіють його восени – у жовтні. Проходимо стежками вздовж річки, повертаємось на оглядовий майданчик. 

  - обід;

  - переїзд в село Йорюк;

  Тут колись жили чабани, а тепер їхні нащадки влаштували в своїх будинках приватні музеї і водять екскурсії, розповідаючи, як колись був організований побут.  

  - повернення в Сафранболу;

  - вільний час у місті;

  - вечеря.

 3. 3 день

  08:00 - сніданок в готелі;

  - виселення;

  - переїзд на берег Чорного моря у містечко Амасра;

  - поселення у готель;

  – вільний час - море;

  16:00 фортеця Амастрида: йдемо вивчати фортецю, що своїми руїнами відмежовує верхнє місто від гавані.

  Колись давні амастридці тут тримали облогу, обороняючись від морських грабіжників. Згодом з заможного міста Амасра перетворилася на невеличкий рибальський порт, яким не дуже цікавилися пірати. Землетрус зруйнував стіни та башти фортифікаційних споруд, але відновлювати їх вже не було потреби: містечко перетворилося на курорт. Історію цих берегів ми побачимо у музеї Амасри, що знаходиться поблизу малої гавані: вражає нашарування епох, що залишили свої відбитки на кожному кроці. У другій половині дня відпочиваємо хто як хоче – купається в морі, гуляє, вивчає місцеві страви або просто спить після нічної дороги.

  - острів фортеці: після сніданку по стародавньому мосту переходмо на острів, з якого й починалася історія Амасри.

  З тих часів тут мало що залишилося – укріплення здебільшого стоять в руїнах, а на місці старих мурів було зведено більш сучасне житло. Але ми підем далі – туди, де будиночки стоять над самою прірвою, де за киплячою протокою знаходиться ще один острів, єдиними мешканцями якого є майже міфічні кролики. Колись там стояв монастир, від будівель якого залишилося саме поросле мохом каміння. Виходимо у найвищу точку – маяк. Мабудь, це найбільш привабливе місце для фотографа: ми бачимо море, ми бачимо гори, ми бачимо панораму міста у найкращих та найнеочікуваніших ракурсах. Обходмо весь острів, повертаючись до містка, яким сюди ж потрапили. 

  - вільний час.

 4. 4 день

  08:00 сніданок;

  - вільний час в Амасрі;

  11:00 - виселення із готелю;

  - переїзд у місто Бартин: огляд старого міста;

  - обід;

  - переїзд у містечко Адріанополіс: огляд руїн античного міста;

  - переїзд в аеропорт Анкара (близько 3 годин);

  - дорогою робимо бонусні зупинки;

   - вилітаємо в Україну.

  Увага! Виліт на Київ у 00:05 21 вересня.

 5.  

   

Місце збору групи: 
Анкара. Аеропорт Есенбоа
Місце та час завершення: 
Анкара. Аеропорт Есенбоа
До вартості входить: 
Ночівлі, транспорт, екскурсійний супровід по всьому маршруту тура, організаційний супровід, сніданки.
Додаткові витрати: 
Харчування (крім сніданків), вхідні квитки до музеїв, авіаперельоти.
Примітки: 
Організатори мають право змінювати маршрут, не змінюючи концепції та змісту тура. Тур розрахований виключно на малу групу до 8 осіб. Транспорт - комфортний мікроавтобус.
Маршрут на карті: